Autor Wątek: Ibanez LACS Employee Custom RG7  (Przeczytany 8090 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« 07 Lip, 2007, 20:25:27 »
Model: RG7 LACS Employee Custom  początkowo omylnie nazwany jak w info na jemsite (Munky Proto)

Numer seryjny: 112096MPB
Wykonana w „tym sławnym” Custom Shopie firmy Ibanez w Los Angeles o dostęp do którego się tak większość zabija.



Specyfikacja: 9 na 10

Wiosło jest sporą zagadką ponieważ nie miałem ani ja ani poprzedni właściciel dostępu do oryginalnej specyfikacji z fabryki. Nie udało mi się także nic dowiedzieć na jego temat od Taka Hosono który jest teraz dyrektorem LACS,poand to że jest to model wykonany przez i dla jednego z pracowników LACS. Nie prowadzą oni katalogowania zamówień według specyfikacji…



- korpus to najprawdopodobniej 2 części olchy, spod tego grubaśnego lakieru ciężko coś wywnioskować ale po wadze instrumentu i brzmieniu typowałbym właśnie to drewno
- 1 częściowy klonowy gryf ze stopką , i mam tu na myśli naprawdę jednoczęściowy, bez doklejania główki czy skrzydeł główki z innych klocków klonu. Pierwsza klasa.
-konstrukcja Bolt on. Non all Access, czyli stara konstrukcja z metalową płytką jak w starych Universach.



Wymiary:
Grubość gryfu na 1 progu – 18mm
Grubość gryfu na 12 progu – 21
Szerokość gryfu na siodełku (próg zerowy) – 48mm
Szerokość gryfu na 24 progu – 66mm
Podstrunnica hebanowa bez oznaczeń

Blokada strun non top mounting (przewiercona przez gryf)
Gniazdo umieszczone na dolnej krawędzi obok mocowania paska do gitary czyli tak jak w Universach i K7

- Mostek LoPro Edge7
Pickup bridge - Dimarzio Blaze neck!!! (bardzo niski poziom sygnału wyjściowego)
Osprzęt: Chrome Black
Wykończenie korpusu: czarny ,wysoki połysk z pełnym bindingiem koloru białego dookoła korpusu, gryfu i jego główki
Wykończenie gryfu: Idealnie wysatynowany, nigdy nie miałem czegoś takiego w ręce. Dłoń sama się ślizga po nim, zero klejenia się.

Dałem 9 bo pickup w tym wiośle jaki był fabrycznie zainstalowany był tragiczny. Zero brzmienia. Wiem że na dobrych higainowych piecach nisko sygnałowe pickupy gadają nieźle plus fakt że Korn używa przed mesami opałki z Big Muffa który jest też bardzo silnym przesterem i przy mocnych pickupach to by się straszliwie sprzęgało.

Po wymianie na Blaze Custom Bridge gitara zaczęła się wreszcie odzywać jak powinna

Most w tej chwili zblokowany za pomocą systemu Tremol-No




Brzmienie: 9 (po wymianiena na Blaze Custom)

Gitara jest bardzo prosta. Jeden pickup zero zbędnych przełączników i pokręteł. Bezkompromisowe. Wiosło ma dość surowe brzmienie i zwarte. Ma ostrą otwartą górę choć blaze sam z siebie daje sporo dołu. Bardzo czytelna przy niższym strojeniu od standardowego. Czyste są zbalansowane i nie gryzą się z przesterami. Szybko odpowiada przy rytmicznej grze a solowe zagrywki są bardzo sterylne, nowocześnie brzmiące.  Nagrywałem na niej dwa razy. Numer wyprodukowany z Letdown Dept jest nagrywany właśnie na tej gitarze.

Ogólne wrażenia: 9
Gitara jest prototypem więc posiada kilka niedociągnięć które bardzo kłują w oczy ludzi przyzwyczajonych do wygłaskanego sprzętu prosto ze sklepu muzycznego. Tona lakieru, binding który się nie schodzi, pixeloza na logo i swoshu. Nawet fabryczne mocowanie pickupa bez sprężyn choć to celowy zabieg w tym wypadku.

Co w zamia??. Niesamowite wrażenie podczas gry. Mostek choć znałem z innych moich Ibanezów to w tej gitarze pracuje zupełnie inaczej. Miękko, bez oporów w żadnym punkcie, sam prowadzi. Nie do opisania gryf, jego profil, idealna grubość i wykończenie. Jest cieńszy niż w moim J-customie ale grubszy i bardziej masywny niż w RG7620 i RG1527. Klon (prawie flame maple) widać że ma sporą gramaturę i masę. Heban bez oznaczeń. Dostępny był tylko w dwóch 7strunówkach Ibaneza. RG7CST i AF207który jest typowo jazzowym instrumentem. Surowość i niepowtarzalny wygląd.


Historia:
Gitarę pierwszy raz zobaczyłem w galerii kolekcjonerów na Jemsite i od razu na nią zachorowałem. Kiedy zobaczyłem ja kilka lat później na ebayu (45min do końca aukcji) od razu zalicytowałem. Po ciężkich przeprawach ze sprzedawcą który nie chciał jej wysłać poza USA użytkownikowi bez komentarzy w końcu dotarła do mnie.

Gitara została wyprodukowana w 1996 roku i jak na tamte czasy jest niezłym wynalazkiem, zupełnie odbiega designem od wszystkiego co wtedy produkowane. Bardzo odważna stylistyka.

W odróżnieniu do tgo modelu Munky zmienił projekt w końcowej fazie i dodał potencjometr tone, neck pickup oraz 3 pozycyjny przełącznik ślizgowy. Gitarę która jest ostateczną wersją tego projektu ma do dzisiaj i bardzo często używa jej na koncertach. Dodatkowo cały hardware został w niej pomalowany na biało. Jak znajdę fotkę to wkleje. Mozna powiedzieć że od tego wiosła wyewoluowała koncepcja stworzenia modelu K7
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #1 07 Lip, 2007, 20:26:45 »
He, mam taką samą :D

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #2 07 Lip, 2007, 20:28:00 »
Swietna historia .. no i piekne zdjecia  :D

Ale szkoda ze to Ibanez  :P

 :lol:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #3 07 Lip, 2007, 20:28:31 »
widze recke jak ja w koncu dostaniesz :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #4 07 Lip, 2007, 20:31:18 »
Cytat: "nikt"
widze recke jak ja w koncu dostaniesz :P


A po co, jak juz namazales...

A żeby bylo wszystko powiedziane, to ten japonski dyrek, sam nie byl pewny, przytocz maila od niego, bo znowu zgubilem :/

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #5 07 Lip, 2007, 20:36:05 »
to jest moja, przecie mozesz miec inne odczucia  :idea:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez LACS Employee Custom RG7
« Odpowiedź #6 07 Lip, 2007, 20:36:58 »
Cytat: "nikt"
to jest moja, przecie mozesz miec inne odczucia  :idea:


Jak okrasze Q-Tunerem, to napewno bede mial inne... :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
17027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 16:26:14
wysłana przez nikt
7 Odpowiedzi
4792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2010, 22:21:56
wysłana przez crushingattack
8 Odpowiedzi
3004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2012, 17:51:13
wysłana przez bloodrafko
18 Odpowiedzi
7602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2012, 07:04:34
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
3526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2014, 11:13:39
wysłana przez Przychlast