Autor Wątek: Co zamiast KRK RP5 do słuchania?  (Przeczytany 5081 razy)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Co zamiast KRK RP5 do słuchania?
« 29 Sty, 2018, 13:27:56 »
Siemano,

Od lat słucham na KRK RP5. Co byście polecili jako alternatywę, ale wyłącznie do słuchania (podpięte do kompa)?
Nie zależy mi na wiernym odwzorowaniu, bo miksować na tym nie będę.
Może koloryzować, podbijać bas, etc - generalnie żeby fajnie się na tym słuchało :)
Pomieszczenie raczej małe - 3x4m. Najlepiej coś w budżecie wspomnianych rokitów.

Zastanawiam się czy szukać jakiś monitorów aktywnych czy raczej coś w HiFi? (nie chcę żeby to było coś gabarytowo większego od KRK).
Jakieś propozycje?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Z aktywnych polecam AudioEngine (np. A5+). Bardzo przyjemnie brzmiące głośniki, choć tbh Rokity też mają bardzo „fun” charakterystykę, zdecydowanie nie są płaskie.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
W sumie w tej chwili zastanawiam się nad JBL LSR305. Powinny brzmieć "fajniej" do słuchania, wielkościowo do pomieszczenia wystarczą, a cenowo też w porządku.

LSR308 pewnie lepiej by grały ale boję się, że mam za mało miejsca na nie.

Miał ktoś z jednymi albo drugimi do czynienia?

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Hej, ja mam LSR 305. Niestety niewiele pomogę bo nie mam porównania do innych. W każdym razie, słucha się fajnie ;) Polecam.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Zastanawiam się czy szukać jakiś monitorów aktywnych czy raczej coś w HiFi? (nie chcę żeby to było coś gabarytowo większego od KRK).
Jakieś propozycje?

Generalnie te Rokity generacji G2 są właśnie lepsze do słuchania niż miksowania ;) Na dodatek słucha się na nich bardzo przyjemnie. Jak chcesz czegoś innego, to ja bym uderzął w jakiś dobry oldschool wzmak + paczki.

http://allegro.pl/kolumny-grundig-hifi-box-506-h-i7147008420.html

http://allegro.pl/grundig-hifi-box-860a-swietne-kolumny-podlogowe-i7043589085.html

O ile pamiętam, to robiony jeszcze "na pająka" (miałem kiedyś Continental Edisona - i choć nie jestem - ani nie mam zakusów na żadnego audiofila, to brzmienie w moim odczuciu było nie do podrobienia, z jakimś takim "mojo", szczególnie odczułem zmieniając na nowocześniejszego Technicsa, który był zbyt sterylny):

http://allegro.pl/wzmacniacz-unitra-ws-403-continental-edison-i7148619327.html#thumb/7

http://allegro.pl/unitra-continental-edison-pa-9806-i7157010848.html
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2018, 10:49:00 wysłana przez OMSON »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Alesisy, niezmiennie. 5 calowe, albo 8. A może coś dorwiesz z oferty kanadyjskiego Energy.
Paczki z głów!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Bierz Lsr305, nie ma nic lepszego do 1000zl a nawet do 1500zl przerobiłem alesisy, Krk, focale e, behringery,  Yamahy i nie pamiętam co jeszce.  Ważne tylko 305, 308 nie grają, coś tam się nie zgrywa między głośnikami.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Na dodatek teraz jak za darmo - po 410 są te JBLe: https://guitarcenter.pl/catalog/studio/monitory/monitory-aktywne/jbl-lsr305

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Hej, ja mam LSR 305. Niestety niewiele pomogę bo nie mam porównania do innych. W każdym razie, słucha się fajnie ;) Polecam.

Dają radę bez dodatkowegu suba?

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Spokojnie, będziesz zadowolony :)

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Siema,
podepnę się pod wątek żeby nie tworzyć kolejnego z monitorami. Pytanie jest proste. Czy warto przesiadać się z bardzo tanich monitorów na ciut droższe?
Mam M-Audio AV40 a chciałbym je zamienić na coś do 1000 za parę. Bardzo mnie kuszą Alesis MK3 albo KRK. Odczuję różnicę? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi a nie gdybania :). Jeżeli nie to w co radzilibyście inwestować?
Pozdro!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
KRK (zdaje się, że podlegające pod korporacje Gibsona) 3-ciej generacji brzmią już bardzo dobrze. Wyposażone w uczciwe wzmacniacze pracujące w klasie A-B. Ewentualnie to co polecają chłopaki powyżej tj. JBL LSR305 - wzmacniacze co prawda pracują w klasie D, ale cena jest bardzo korzystna.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2018, 10:23:53 wysłana przez OMSON »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Siema,
podepnę się pod wątek żeby nie tworzyć kolejnego z monitorami. Pytanie jest proste. Czy warto przesiadać się z bardzo tanich monitorów na ciut droższe?
Mam M-Audio AV40 a chciałbym je zamienić na coś do 1000 za parę. Bardzo mnie kuszą Alesis MK3 albo KRK. Odczuję różnicę? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi a nie gdybania :). Jeżeli nie to w co radzilibyście inwestować?
Pozdro!

Mam te same odluchy w domui ciagle mnie bolalo ze ludzie ustawiaja sobie dol duzo lepiej. Kupilem wiec sluchawki beyerdynamic dt 770 ( David Maxim Micic mnie nimi zarazil ale uzywa ich wiekszosc muzykow ktorych szanuje :P i w TVN dzwiekowiec jak ostatnio wykukalem :P :) ) od pory zakupu nie ma "problemu" z dolem. Wole sobie mixowac na sluchawkach niz jakichkolwiek odsluchach ewentualnie na nich sprawdzic. Po przeprawie przez kilka lat stwierdzam ze jak sie nie ma pomieszczenia i duzo zlotych to do mixowania lepiej inwestowac w sluchawki.  Trzeba tez wiedziec w czym twoj sprzet przeklamuje i sie go nauczyc bo kazdy sprzet klamie ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2018, 14:08:47 wysłana przez Ewolter »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 19:18:37
wysłana przez Martens_emenems
15 Odpowiedzi
16457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
13 Odpowiedzi
5793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2011, 17:06:50
wysłana przez zerodead
1 Odpowiedzi
2154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 12:41:37
wysłana przez Baszoo
2 Odpowiedzi
1891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 10:01:17
wysłana przez Yames