Autor Wątek: Toneport a nagrywanie wszystkiego, co słychać :)  (Przeczytany 8090 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

Jakiś nieprzytomny jestem i nie mogę znaleźć informacji, jak Toneporta zmusić do nagrywania nie tylko tego, co ma wpięte w input, ale również tego, co aktualnie jest odtwarzane.

Jak miałem Live'a, to coś tam przestawiałem w opcjach, albo mieszałem w wirtualnych kabelkach w sterownikach KX i mogłem se odtworzyć jakieś że niby garki z innej aplikacji i nagrać zarówno to, jak i ścieżkę gitary wpiętej w in.

W opcjach Toneporta ni hu-hu nie widzę takiej opcji... :/

Zgłupiałem.

Help!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
W livie tak można ustawić, to napewno. A czy nie lepiej zamiast szukac funkcji której może nie ma nagrać sie i po składać do kupy jakimś trackerem? :) Choćby i CEPem ;)

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-Editors-Recorders/Cool-Edit-Pro.shtml

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Rzecz w tym, że ja w ogóle nie wiem, jak nagrać cokolwiek inaczej niż przez gitarowy input Toneporta.

Chcę puścić sobie prostą ścieżkę perkusji z innego programu i dogrywać wiosło do tego. Bawiłem się tak wielokrotnie na SB Live, a tu nie potrafię...

Nagrywam w Audacity. Co do tak banalnych zastosowań, raczej się nie różni od CEPa.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Nie mam i nei miałem TonePorta więc już dalej CI nie pomogę.

Ogólnie to w audacity poowinieneś móc uzbroić ścieżkę do nagrywania i w źródle sygnału ustawić Toneporta. Ale moge sie mylić bo nie miałem tego urządzenia, a kiedy nagrywałem przez PODxt to nagrywałem przez wejście liniowe karty muzycznej.

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
sam pomysl nagrywania wszystkiego razem wydaje mi sie dosc dziwny...

w audacity mozesz przeciez importowac sciekze muzyczna (np. perkusje)
ustawic w opcjach zeby nasluchiwal sygnalu z toneport-a + zaznaczyc odtwarzanie innej sciezki podczas nagrywania nowej

ale audacity nie jest najszczesliwszym programem do nagrywania...

polecam Sony ACID czy cos takiego prostego, tam przynajmniej mozesz uzbrajac sciezki do nagrywania, przesuwac, dopasowywac, grac z metronomem... podstawy
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
sam pomysl nagrywania wszystkiego razem wydaje mi sie dosc dziwny...

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi tylko o takie szkicowe dogrywanie wiosła pod perkusję, nie jakieś poważne "nagranie". Może to być oczywiście granie do osobnej ścieżki, no problem. Tylko ta ścieżka to ma być dźwięk wyemitowany z innego programu, który nie ma opcji wyplucia gotowego Wave'a. To ma sobie grać; nie ważne - wcześniej, czy równocześnie, byle cholerny toneport nagrał to, co słyszy. Potem se to podstawię jako osobną ścieżynkę i będę po niej rzeźbił słodkie harmonie na wieśle ;).

W każdym razie: ja się nie znam na programach muzycznych, ścieżkę perkusji potrafię zrobić sobie tylko w starodawnym trackerze (jak Scream Tracker) - i widzę, że muszę znaleźć po prostu taką odmianę trackera, która wypluje wave'a z tego co tam wklepię.

Thx za porady; tego Acida jako zamiennik Audacity sprawdzę na pewno.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
W audacity to jako źródło dźwięku się ustawiało "Mikser Stereo" czy jakiś odpowiednik wszystkiego razem i nagrywało wszystko co leci z głośników.
MadTracker z tego co pamiętam odtwarza s3m i ma opcje wypluwania do ogga.
ModPlug Player też takie cuda robi.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2009, 19:53:45 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2008, 12:54:49
wysłana przez Rafik
15 Odpowiedzi
24547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 20:27:31
wysłana przez Owczur
15 Odpowiedzi
4331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2014, 16:22:38
wysłana przez aQQ
55 Odpowiedzi
24238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2014, 14:04:13
wysłana przez Ewolter
2 Odpowiedzi
13532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 22:49:57
wysłana przez inches666