Autor Wątek: Gitary ze wszystkiego ale nie z drewna? Czy jakieś brzmią dobrze?  (Przeczytany 24238 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Aristides dobrze sobie radzi.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Bo razem z Parkerem stanowią egzotykę w tej branży + Ovation , zawsze się znajdzie grono zwolenników takiego brzmienia , tak jak się znajdą miłośnicy gitar Dobro
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2014, 10:53:31 wysłana przez Algiz »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Bo razem z Parkerem stanowią egzotykę w tej branży + Ovation , zawsze się znajdzie grono zwolenników takiego brzmienia , tak jak się znajdą miłośnicy gitar Dobro
No to w czym problem ?  :P

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
W tym że to wszystko już było , Ameryki nie odkryłeś , po prostu nie przyjęło się jak demokracja w Iraku .

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
W tym że to wszystko już było , Ameryki nie odkryłeś , po prostu nie przyjęło się jak demokracja w Iraku .
Ten temat jak wynika z pierwszego postu nie ma odkryc ameryki tylko pomoc mi wybrac materał do badań a poza jedna firma Aristides nikt się o to nie pokusił wiec pole do popisu może być spore. Ja nie chce zeby się przyjmowało tylko brzmiało i jak tak będzie to sam moge nawet na tym grać ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Nie przyjęlo się bo droższe i wymaga zupełnie innego podejscia od strony wykonawczej.  Co tak jeczycie,  jak Ewolter ma możliwości,  fundusze i chęci to dlaczemu kurwa nie.  Rady w temacie 'to juz bylo',  'a na chuj'  to wsadzcie sobie panowie w dupe.  Nie dotyczy tych co mieli uwagi merytoryczne w sprawie zagadnienia. 
Mam zly nastrój,  musze odreagować :-*


Edytka

Rzuc no pan metodyka badan, moze sie uda cos rozwinac w tym orojekcie badawczym zeby nosil znamiona pracy oryginalnej.

Btw - niezwykle mnie jara podejscie syntetyczne do takich zagadnien, wiec kombinuj oan, kombinuj.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2014, 12:12:09 wysłana przez benkai »

Orange

  • Gość
Z reszta jakbysmy mieli robic takie porownania to ja nie chciałbym jezdzic na ramie z drewna  :D

Ja bym chciał...

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Nie przyjęlo się bo droższe i wymaga zupełnie innego podejscia od strony wykonawczej.  Co tak jeczycie,  jak Ewolter ma możliwości,  fundusze i chęci to dlaczemu kurwa nie.  Rady w temacie 'to juz bylo',  'a na chuj'  to wsadzcie sobie panowie w dupe.  Nie dotyczy tych co mieli uwagi merytoryczne w sprawie zagadnienia. 
Mam zly nastrój,  musze odreagować :-*


Edytka

Rzuc no pan metodyka badan, moze sie uda cos rozwinac w tym orojekcie badawczym zeby nosil znamiona pracy oryginalnej.

Btw - niezwykle mnie jara podejscie syntetyczne do takich zagadnien, wiec kombinuj oan, kombinuj.

Chwilowo nie moge podac za duzo szczegolow ale cała metodyka bedzie wzorowana na podobnej pracy dotyczacej skrzypiec ewentualnie przerobionej na potrzeby gitar. Wszystkiego sie dowiem od Dr ktory to prowadził oraz wniosków do jakich doszli to bedzie dobra baza startowa :)
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2014, 15:17:17 wysłana przez Ewolter »

Offline ufnlgtrz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Ufnal Guitars
Broniąc poniekąd swojego interesu musimy jednoznacznie stwierdzić, że gitara jako instrument muzyczny (w odróżnieniu od gitary jako gadżetu, elementu wystroju wnętrza lub ciekawostki technologicznej) MUSI być wykonana z drewna...

A wspinając się na porównania ocierające się o filozofię, szukać innych materiałów na konstrukcję gitary to tak jak próbować zrobić syntetyczną wodę albo w sposób mechaniczny odwzorować zachowanie rośliny lub innego organizmu żywego ze wszystkimi procesami w nim zachodzącymi. Nie da się!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Yhy. Tak właśnie jak pan Ufnal powiedział.


Wysłane z mojego Parkera ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Broniąc poniekąd swojego interesu musimy jednoznacznie stwierdzić, że gitara jako instrument muzyczny (w odróżnieniu od gitary jako gadżetu, elementu wystroju wnętrza lub ciekawostki technologicznej) MUSI być wykonana z drewna...

A wspinając się na porównania ocierające się o filozofię, szukać innych materiałów na konstrukcję gitary to tak jak próbować zrobić syntetyczną wodę albo w sposób mechaniczny odwzorować zachowanie rośliny lub innego organizmu żywego ze wszystkimi procesami w nim zachodzącymi. Nie da się!

Serio? ::)  :facepalm: :facepalm: :o

Co to przyzwyczajenie robi z ludzmi nawet nie dopuszczają do siebie myśli z pytaniem "co by było gdyby"?

« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2014, 20:03:10 wysłana przez Ewolter »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Co do usztywniania gryfu bez metalowego pręta i regulacji, to fanom polecę:
http://geminimusical.com/carbon-fiber-d-tube-neck-beam.asp


laminat węglowy się starzeje i z czasem traci część sztywności :)
Tak, a nawet gorzej ;). Obciążony jednostronnie carbon układa strukturę by sprostać naprężeniom i nagłe odwrócenie ich kierunku skutkuje pęknięciem. W gitarze to chuj, najwyżej się można popłakać, nie dokończyć piosenki = nie poruchać, ale co mieli powiedzieć pionierzy używania carbonowych masztów na jachtach do samotnego okrążania świata? ;)
Paczki z głów!


Offline Mrutg

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Co do usztywniania gryfu bez metalowego pręta i regulacji, to fanom polecę:
http://geminimusical.com/carbon-fiber-d-tube-neck-beam.asp[/url

A gdzie to się reguluje? ? ? Pytam poważnie.

Z Plastikowych wynalazków jest w gitarowni ten FLAXWOOD AIJA z opuszczona ceną. Rozważałem nawet jego zakup. 
Boję się tylko o to rzekome hollow body (Gram rzeczy przegajnowane i przereverbowane), EMGs'y i o to, że musiałbym zrobić recenzję na sevenstringa, nie umiem grać djentów and różnicy między drewnami nie słyszę   ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2014, 13:44:12 wysłana przez Mrutg »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Co do usztywniania gryfu bez metalowego pręta i regulacji, to fanom polecę:
http://geminimusical.com/carbon-fiber-d-tube-neck-beam.asp[/url

A gdzie to się reguluje? ? ? Pytam poważnie.
Jeżeli piszę wyraźnie, że jest bez regulacji, a Ty się (poważnie!) pytasz, gdzie to się reguluje, to znaczy, że jesteś idiotą.
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Wujek na wakacjach widzę bardzo wyluzowany.

A słyszeliście o takim tworzywie jak Corian (Korian)? Jeśli nie, to może niedługo usłyszycie ;)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Wujek na wakacjach widzę bardzo wyluzowany.

A słyszeliście o takim tworzywie jak Corian (Korian)? Jeśli nie, to może niedługo usłyszycie ;)
blaty kuchenne z tego w modzie są ;D

I umywalki .
Taylor robił z tego chyba siodełka do niektórych gitar kupę lat temu (  z akcentem  na słowo kupę ) ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Gibson bodajże aktualnie używa tego do siodełek.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Wujek na wakacjach widzę bardzo wyluzowany.
Nie ma związku. Czysta logika. Poza tym bycie facetem nie kończy się na założeniu spodni, czasem można (a czasem trzeba) użyć kilku żołnierskich słów ;).
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wujek na wakacjach widzę bardzo wyluzowany.

A słyszeliście o takim tworzywie jak Corian (Korian)? Jeśli nie, to może niedługo usłyszycie ;)
blaty kuchenne z tego w modzie są ;D

Korian na blaty kuchenne słabo sie nadaje ze względu na jego wielką zaletę jaką jest termoformowalność. Niestety odstawiona patelnia czy garnek z płyty grzewczej czy tam palnika idealnie zaznacza swoją obecność niemal na stałe... do kolejnego szlifowania i polerowania. Są inne bliźniacze materiały.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Spotkałem się z kilka swietnym osobami na uczelni które mi pomogą. Tak bardzo ogolnie przeprowadzimy analize różnych gatunków drewna jak przedstawioną w tym artykule tam gdzie jest napisane o wpływie rodzaju lakieru na brzmienie  http://www.forumakad.pl/archiwum/2006/11/34_zanim_zagraja.html
Dzieki uzyskanym charakterystyka bedziemy dalej sie bawic aby uzyskac takie kompozytem.

Tutaj tez pojawia się ewentualna prozba do czytajacych :)

Jeżeli ktoś z was ma możliwość i chciałby mi pomoc to bede szukał próbkek drewna używanego do porodukcji.
Niestety wymiary są nastepujace 30x30cm i grubość 3mm poniewaz gitarami elektrycznymi nikt sie zabardzo nie chce zajmowac wiec ta gruboscia próbki zostałem ograniczony. Jakby ktos mógł w jakikolwiek sposob pomoc czekam na PW



« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2014, 01:20:46 wysłana przez Ewolter »


Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Spotkałem się z kilka swietnym osobami na uczelni które mi pomogą. Tak bardzo ogolnie przeprowadzimy analize różnych gatunków drewna jak przedstawioną w tym artykule tam gdzie jest napisane o wpływie rodzaju lakieru na brzmienie  http://www.forumakad.pl/archiwum/2006/11/34_zanim_zagraja.html
Dzieki uzyskanym charakterystyka bedziemy dalej sie bawic aby uzyskac takie kompozytem.

Tutaj tez pojawia się ewentualna prozba do czytajacych :)

Jeżeli ktoś z was ma możliwość i chciałby mi pomoc to bede szukał próbkek drewna używanego do porodukcji.
Niestety wymiary są nastepujace 30x30cm i grubość 3mm poniewaz gitarami elektrycznymi nikt sie zabardzo nie chce zajmowac wiec ta gruboscia próbki zostałem ograniczony. Jakby ktos mógł w jakikolwiek sposob pomoc czekam na PW





Po co badać coś co już zostało zbadane?
Przepraszam, teraz doczytałem, myślałem że chodzi o badanie tworzyw drewnopochodnych
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2014, 15:26:55 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Spotkałem się z kilka swietnym osobami na uczelni które mi pomogą. Tak bardzo ogolnie przeprowadzimy analize różnych gatunków drewna jak przedstawioną w tym artykule tam gdzie jest napisane o wpływie rodzaju lakieru na brzmienie  http://www.forumakad.pl/archiwum/2006/11/34_zanim_zagraja.html
Dzieki uzyskanym charakterystyka bedziemy dalej sie bawic aby uzyskac takie kompozytem.

Tutaj tez pojawia się ewentualna prozba do czytajacych :)

Jeżeli ktoś z was ma możliwość i chciałby mi pomoc to bede szukał próbkek drewna używanego do porodukcji.
Niestety wymiary są nastepujace 30x30cm i grubość 3mm poniewaz gitarami elektrycznymi nikt sie zabardzo nie chce zajmowac wiec ta gruboscia próbki zostałem ograniczony. Jakby ktos mógł w jakikolwiek sposob pomoc czekam na PW





Po co badać coś co już zostało zbadane?
Przepraszam, teraz doczytałem, myślałem że chodzi o badanie tworzyw drewnopochodnych

Podeślij mi informacje kto to badał jaką metodą i kiedy jak cos wiesz :)
Chcemy mieć swoje analizy modalne przeprowadzone przez nas zeby wiedzieć do czego mamy dążyć i tak potem na tej podstawie bedziemy działać z kompozytami co z reszta pisałem.

« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2014, 18:22:39 wysłana przez Ewolter »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Broniąc poniekąd swojego interesu musimy jednoznacznie stwierdzić, że gitara jako instrument muzyczny (w odróżnieniu od gitary jako gadżetu, elementu wystroju wnętrza lub ciekawostki technologicznej) MUSI być wykonana z drewna...

Dobrze posłuchać eksperta  :facepalm:
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
24545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 20:27:31
wysłana przez Owczur
6 Odpowiedzi
8089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2009, 19:52:08
wysłana przez Dexterek
44 Odpowiedzi
12220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:17:22
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
13530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 22:49:57
wysłana przez inches666
6 Odpowiedzi
3276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2016, 19:29:08
wysłana przez Aremenius