Autor Wątek: Sova Guitars Otus 7  (Przeczytany 48731 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #25 22 Gru, 2017, 14:53:52 »
Powiem krótko i dosadnie - rób nie pierdol :D

Nie ma co wszczynać wojenek bo to i tak chuj wniesie ;) Zrób, pokaż, daj pograć i pogadamy :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #26 22 Gru, 2017, 16:21:18 »
Jako obrońca z urzędu proszę o oddalenie wniosku o bana. Użytkownik dopiero co zaczął swoją przygodę. Reaguje zbyt impulsywnie. Niech się wyrobi.

@Sova Guitars na mnie kiedyś naskoczył koleś, bo mój kawałek na soundcloud brzmi podobnie do jego kawałka na soundcloud. Ja mam 8 followersów, on chyba z 15. Szanse że widziałem kiedyś jego SC są praktycznie zerowe. Ale najechał na mnie z całym swoim będem no i za chiny ludowe nie wytłumaczysz że brzmi to podobnie dlatego, że wynika z podstawowych zasad harmonii. Przedstawiłem mu 3 takie kawałki które brzmią prawie identyko, ale nic to, ten dalej swoje.

Po prostu tak już jest. Dla mnie 90% gitar wygląda tak samo. Był LP, SG, RG, Tele, V, Exp a reszta to chyba tylko wariacje na temat. Z główkami podobnie. Mayo, caparison, blackat, jackson, fender, charvel, kurwa peavey, music man... matko bosko ile tego jest :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #27 22 Gru, 2017, 16:37:02 »
Kpisz czy o droge pytasz ?

Nie, serio pytam, czy macie zarejestrowane w urzędzie swoje pomysly jako patenty. Kształty główek, korpusów, może jakieś rozwiązania techniczne?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #28 22 Gru, 2017, 17:49:41 »
@Amal_68  ja zawsze reaguje impulsywnie (zbyt logiczne rozumowanie chyba ;)) i nie jestem tutaj nowym użytkownikiem. Swego czasu jak otwierałem pracownie lutniczą założyłem tutaj konto, zamknąłem i zacząłem robić swoje, nie zważając na rady i sens. Obecnie przechodzi mi przez ręce około 150 gitar rocznie i zwyczajnie chcę nowych wyzwań. Są pomysły, jest jakiś warsztat więc czego chcieć więcej? ;)

...a cała reszta, którą napisałeś? Złote słowa Panie. W dzisiejszych czasach mając milion wzorców na minutę, ciężko czegoś nie skopiować. Inspiracje mają to do siebie, że są mało obiektywne.

Nie chcę podbierać nikomu klientów. Nie leżałem nawet obok SKRV czy BC, nie mam takiego doświadczenia, a do jakiś pysznych zachowań mi daleko. Bawią mnie zwyczajnie wszelkiego rodzaju zarzuty o kopie itp. a szczególnie ze strony takich brandów jak SKRV, którego nowy model to korpus Ibaneza RG połączony z przemodelowaną główką Shura.

Cały świat robi gitary i wszyscy się z tego cieszą i czerpią indywidualne przyjemności, a my z tą naszą polską pretensjonalnością, wiecznie myślimy, że ktoś chce nam coś ukraść.

Keep calm i celbrejt piątek.
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2017, 17:55:13 wysłana przez Sova Guitars »

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #29 22 Gru, 2017, 23:30:22 »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #30 23 Gru, 2017, 08:28:16 »
Jesteście śmieszni z tym kopiowaniem. Jeżeli Tomek Mucha ma prawa do tej główki to niech poda Ormsbiego i połowę świata do sądu i na pewno wygra sprawę ;) A na czym Tomek się wzorował robiąc tę główkę? A dlaczego Skervesen skopiował korpus ostatniego modelu od Ibaneza RG?

A wiecie, że Metallice było przykro bo Gojira użyła tych samych 3 dźwięków spośród setek, co Meta na Master of Puppets?

Pierdzielicie Panowie i albo dajcie mi bana albo pozwólcie innym wypowiadać się na temat projektu lub spraw technicznych jego wykonania. Po to to wrzuciłem, a nie po to żeby wąchać zapach cebuli i buraków.

Pozdro

Miły panie w ten swiateczny czas pragnę tylko zwrócic pańską uwage na to ze cały czas mijasz się z prawdą, nie odnosząc sie zupełnie do tego co robisz bo to Twoja sprawa, jeśli jednak tykasz mnie i mojej firmy to tylko grzecznie sprowadzam Ciebie na właściwe nie przekrecone internetowymi bzdurami tory. Ostatni model gdybyś sie był mocniej przyjrzał to tylko nasz inaczej wymodelowany Raptor więc nieczego od Ibaneza kopiować nie musieliśmy no ale tego mogleś nie dostrzec. Natomist co do sądzenia sie, a i owszem moglismy to zrobić i niechybnie bysmy wygrali, jednak czy uważasz ze dobrze jest sie sądzić ze wszystkimi, skłócic ze wszystkimi ? W imię czego, ze sprzedamy kilka gitar więcej ? Niesmak jaki by po tym pozostał byłby ogromny a korzyści marne. Co innego gdyby to zrobiła duża firma wspomniany np Ibanez czy inny duzy gracz. Wtedy nie zastanawiaałbym sie ani chwili. Z Ormsbym zyjemy sobie dorze nie wchodzimy sobie w drogę, miejsca na rynku jest sporo, trzeba tylko nieustajaco szukać nie tracąc energii na syf. Pozdrawiam

E: teraz doczytałem o główce, tego tez możesz nie wiedzieć, to główka którą zaprojektowałem w latach 90tych i mam jeszcze taką w swoim ZAK'u czyli starym mayo zrobionym przez siebie  samego ( bo tam pracowałem 11 lat to tak dgybys nie wiedział i nie, nie zajebałem pół ekipy jak to ktos na internetach opowiada, moje lata pracy tam to 87-98, także tak przemodelowany szur.
Czasami na serio lepiej przemilczeć niż p...ć głupoty.


Posty połączone: [time]23 Gru, 2017, 08:29:56[/time]
Kpisz czy o droge pytasz ?

Nie, serio pytam, czy macie zarejestrowane w urzędzie swoje pomysly jako patenty. Kształty główek, korpusów, może jakieś rozwiązania techniczne?

Tak mamy. I nie w urzedzie patentowym ale jako wzory zastrzezone
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2017, 08:36:42 wysłana przez commelina »

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #31 23 Gru, 2017, 09:35:57 »
Nie ma to jak obudzić się rano i przeczytać tak wyczerpujący rys historyczny.

@commelina  gdybyś bardziej się wczytał w moje posty, zauważyłbyś, że wszelkie zarzuty kopiowania co do Twojej jak i innych firm są przesiąknięte ironią, gdyż tak jak pewnie zauważyłeś bawi mnie to, że ktoś doszukuje się kopii we wszystkim.

Miało to na celu zwrócenie uwagi, że choćbyś spuszczał się nad swoim projektem latami to i tak w dzisiejszych czasach będzie on do czegoś podobny i każdy będzie mógł powiedzieć "to moje, ja wymyśliłem taki kształt". Myślałem, że tekst o tym, że ktoś ukradł Metallice 3 te same dźwięki, jasno podkreśli paradoks i śmieszność walki o to, że ktoś coś skopiował.

Cały temat zaczął się od tego, że ktoś zarzucił mi, że mój kształt został ściągnięty od kogoś, a Waszą markę wymieniłem dlatego bo wybacz ale jakiego forum nie przejrzę i nie pojawi się jakiś skervesenopodobny model, to każdy zarzuca twórcy kopię. To tak jakby Wam zarzucić skopiowanie główki od szura, albo ściągnięcie pomysłu od Parkera  na ten cały otwieracz do piwa. Mi to osobiście lata, bo jak już napisałem wyżej - inspiracje to subiektywna rzecz, która rodzi się w głowie twórcy, a oryginalności dodaje wykończenie, fach w łapie, brzmienie i proporcje.

Tekst ze sprawą w sądzie również był przesiąknięty sarkazmem i ironią ale tego też nie złapałeś. Nota bene, nie wygralibyście żadnej sprawy bo żaden z wymienionych kształtów główek nie został żywcem skopiowany z Waszego zastrzeżonego wzoru - są to przemodelowane główki przynajmniej w 30% więc i tutaj nikt nikomu kopii nie udowodni.

...a komizm całej sytuacji polega na tym, że tyle emocji wzbudził projekt kolesia, który jeszcze nawet gitary nie zrobił :D

Dziękuję za Twoją wypowiedź bo udowodniłeś nią to co próbowałem przekazać - kopii można doszukać się wszędzie nawet jeśli autor, w nawet najmniejszym stopniu nie miał tego na celu.

Miało być przykro Black Catowi, zrobiło się przykro Skrevesenowi :(

« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2017, 10:12:31 wysłana przez Sova Guitars »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #32 23 Gru, 2017, 10:37:06 »
Dobra chłopaki dajcie spokój bo nam się rada starszych uaktywni i zamknie kolejny temat. Wszyscy robią kopie, a baby to ciota i chuj. Czekamy grzecznie na wypust od Sovy i wtedy będziemy biadolić, tak? :)

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #33 23 Gru, 2017, 10:56:25 »
Jestem na tak :P

Orange

  • Gość
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #34 23 Gru, 2017, 12:10:40 »
Panowie ja proponuję tak:
Wystrugac, dać do ogrania, potem będziemy Januszować. Wycieczki proponuje zostawić na czas wolny (pierdolnąć wszystko i jechać w góry).
 

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #35 23 Gru, 2017, 14:12:07 »
Poniżej fotka projektu.

Pieknie beda sie łamac te szpice przy pierwszym mocniejszym uderzeniu glowka a nawet moze juz przy nawet frezowaniu.  ;)

Zawitaj na: https://www.forumlutnicze.pl/ jak chcesz z kims pogadac konstruktywnie o robocie. Tutaj sie tylko wrzuca foty gotowych do pojechania. :D :D :D

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #36 23 Gru, 2017, 14:19:03 »
Nie będę się łamać. Spokojna głowa :)

A cała reszta. Zobaczymy haha

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #37 23 Gru, 2017, 14:39:36 »
@Sova Guitars  nie łam się, mi grożą na ruskich forach pozwami ze strony PRSa i Nicka Hubera ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #38 23 Gru, 2017, 14:57:50 »
Nie Będą się łamać. Spokojna głowa :)
Życzę Ci żebym nie miał racji ale... badz czujny niczym wilk w górach.https://youtu.be/DlzNRywOe9Q?t=74
bo różnie bywa:


Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #39 23 Gru, 2017, 15:12:47 »
Będę.

Ps. Zajebiste stanowisko serwisowe.

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #40 24 Gru, 2017, 14:50:06 »
Spoko, jedynej oryginalnej firmie też się łamią główki :P
Trzymam kciuki za udany rozwój!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #41 24 Gru, 2017, 14:51:32 »
Spoko, jedynej oryginalnej firmie też się łamią główki :P
Trzymam kciuki za udany rozwój!

Ale od Gibsona to wara, bo Cię @nikt'em poszczuje :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #42 24 Gru, 2017, 15:01:55 »
Nie, serio pytam, czy macie zarejestrowane w urzędzie swoje pomysly jako patenty. Kształty główek, korpusów, może jakieś rozwiązania techniczne?

Tak mamy. I nie w urzedzie patentowym ale jako wzory zastrzezone

Dziękuję, po prostu nie wiedziałem na jakiej zasadzie to funkcjonuje. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #43 25 Gru, 2017, 01:56:00 »
Spoko, jedynej oryginalnej firmie też się łamią główki :P
Trzymam kciuki za udany rozwój!

Ale od Gibsona to wara, bo Cię @nikt'em poszczuje :P

I myślisz, że nikt będzie chciał umierać za Gdańsk?

Dobrze, że zajrzałem w ten temat. Od razu tak świątecznie, sevenstringowo mi się zrobiło <3
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #44 25 Gru, 2017, 10:44:30 »
Kwintesencja tego forum

! No longer available
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #46 25 Gru, 2017, 11:15:13 »
Dawno chyba nie wyjebaem paru tematów i nie porozlepiałem kilku banów...

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #47 25 Gru, 2017, 11:28:38 »
To ten możesz usunąć. Nie wniósł  nic oprócz przelania jadu i goryczy :D

Takiego off topu nie widziałem lata na forach gitarowych.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #48 25 Gru, 2017, 13:45:05 »
To ten możesz usunąć. Nie wniósł  nic oprócz przelania jadu i goryczy :D

Takiego off topu nie widziałem lata na forach gitarowych.

Spójrz na to z drugiej strony, teraz może być już tylko lepiej !
Spoiler

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #49 25 Gru, 2017, 14:16:37 »
Nie ważne czy gadają dobrze czy źle. Ważne ze gadają :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
16248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2007, 22:11:30
wysłana przez Pan Sinner
34 Odpowiedzi
35996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
GMW Guitars

Zaczęty przez g-zs Custom shop

7 Odpowiedzi
5623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2011, 21:52:08
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
4915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 14:43:52
wysłana przez pshemo
42 Odpowiedzi
13788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2019, 14:44:15
wysłana przez fk