Autor Wątek: Zaklocenia w interface  (Przeczytany 2753 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 587
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Zaklocenia w interface
« 25 Lip, 2017, 01:16:47 »
Moze ktos z Was mi podpowie, co zrobic, zeby wyeliminowac kurewsko wielkie zaklocenia, jakie mam podczas nagrywania gitary? Zaklocenia sa tak duze, ze czasami odbieram radio od sasiadow:
Wlacz osadzony player soundcloud


Dzieje sie tak na kazdej gitarze, kazdym kablu i dwoch interface. Jeden z tych interface ma zasilanie tylko z USB, drugi z zasilacza. Kompa niestety nie mam jak innego sprawdzic. Probowalem tez wylaczyc z obiegu wszystkie inne przeszkadzacze w domu, jak router, telefon stacjonarny, TV, PS3 oraz wifi w kompie. Zadnych zmian. Zaklocenia sa wieksze pod wieczor, niz za dnia.


Orange

  • Gość
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #1 25 Lip, 2017, 06:48:12 »
Zmień mieszkanie?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #2 25 Lip, 2017, 09:33:53 »
A jak z ekranowaniem gitar u Ciebie? Możesz opisać, jak to masz zrobione? I jeszcze sprawdź, czy łapie radio z samym kablem instrumentalnym wpiętym w interfejs (tak aby wolny jack niczego nie dotykał).
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2017, 09:35:28 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 587
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #3 25 Lip, 2017, 10:36:50 »
Gitary rozne, niektore robione przez Ogarne, ale to samo jest tez na zdaje sie fabrycznym Fenderze. Z kablem sprawdze.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #4 25 Lip, 2017, 11:31:47 »
Fabryczne... Jak tam nie zaglądałeś, to obawiam się, że ekranowanie jest takie, aby tylko było. ;) Obligatoryjnie komora elektroniki, baseny pickupów (opcjonalnie pickguard, tudzież komora switcha w LP) muszą być wyłożone miedzią i spięte wspólną masą - najlepiej w układzie gwiazdy (jeśli jest możliwość). Ekranowałem trochę gitar i zapewniam Cię, że problem był taki sam bez względu na wartość zakupu instrumentu (od gitar za powiedzmy 800 zł do takich po 8k zł) ;) Po ingerencji szumy własne spadały przynajmniej 3-krotnie - instrumenty miały mniejszą podatność na mikrofonowanie (dobrze jest podłożyć gąbkę techniczną pod pickupami). Jak sam nie czujesz się na siłach (niestety trzeba wybebeszyć wszystko niemalże do części pierwszych w elektryce), to poszukaj jakiegoś 'facha' w okolicy.

Ale najpierw i tak sprawdź myk z samym kablem ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2017, 11:33:29 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 587
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #5 25 Lip, 2017, 12:03:37 »
No takie bajery z ekranowaniem, gabki i inne cuda to mi fachowiec zrobil. I jest tak samo jak z fabrycznym Fendkiem, no troche lepiej jesli chodzi o poziom szumow. Jednak trzaski, zaklocenia i odbior radia taki sam.

Z kablem sprawdze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 587
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Zaklocenia w interface
« Odpowiedź #6 02 Sie, 2017, 23:11:09 »
Jak na zlosc ostatnio nie odbieram telewizji zadnej, co nie zmienia faktu, ze poziom brumu jest jakby wiekszy niz bym chcial. No i tez zauwazylem, ze metronom przebija mi sie do nagrywanej sciezki. Problem z metronomem mialem tez w poprzednim interface, co sklonilo mnie do zakupu nowego. Metronom przebija sie tez na samym kablu gitarowym (niezaleznie, czy dotkne palcem wtyczki, czy nie).

Posty połączone: [time]03 Sie, 2017, 01:06:37[/time]
Znow mi sie pojawila telewizja/radio w odsluchu. Za to zauwazylem, ze jak odepne sluchawki, to nie ma problemu z przebiciem metronomu. Czyli w dalszym ciagu sprawa nie rozwiazana, bo sluchawki musze przeciez miec do nagrywania.

Posty połączone: 04 Sie, 2017, 11:52:32
Ciekawa sprawa, jak podkrece glosnosc w sluchawkach, to wtedy ilosc zaklocen mocno wzrasta. No i wtedy tez metronom zaczyna przebijac.
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2017, 11:52:32 wysłana przez Mat »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 15:38:38
wysłana przez Budzan
11 Odpowiedzi
5451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 23:22:00
wysłana przez Olcha
7 Odpowiedzi
4981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2015, 14:38:11
wysłana przez przemak
17 Odpowiedzi
6987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2016, 11:23:24
wysłana przez Mat