Autor Wątek: Wszyscy mają piłej, mam i ja !  (Przeczytany 12296 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Wszyscy mają piłej, mam i ja !
« 06 Lut, 2009, 12:45:38 »
tadaaaam....najwięk szy gas muzyczny spełniony dziś w okolicach godziny 11:15. Nigdy w życiu nie przypuszczałem że kiedykolwiek bede posiadał owy wzmak....zawsze owiany legendą i ohami podczas rozmów w stylu "gdybym mial 4000zł". Jestem podjarany jak dziecko i zachwycony stanem w jakim jest :) 0 rysek, wszystko cud miód orzechy....niestety paczke mam 30km od miejsca zamieszkania wiec nie mam jak ograć. Lampki Sovteki 6x 12AX7A i 4x 6L6WXT. Nie wiem jakim cudem jest w takim stanie ale mój pedantyzm jest zachwycony :) Więcej powiem jak ogram bo jestem zbyt ah i oh żeby sklepać cos konstruktywnego.... .no i oczywiscie fotki też na szybkiego żeby jak najszybciej zwolnić prawą rekę :D

aha....no i to co was interesuje najbardziej czyli foty :)
























 :lambanan: :lambanan: :lambanan: :lambanan: :lambanan: :zuo:

E: OCZYWISCIE ZAPOMNIALEM O PODZIEKOWANIACH!!!!!!!!!!!!
wielki thanks całus i gejowe przytulanie dla muszy za to że przywiózł go z rzeszowa i nie był penis i odsprzedał wiedząc jaki mam gas na ten amp !!!!!!  :-* :-* :-* :-*
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2009, 12:50:50 wysłana przez lokibalboa »

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Gratulacje! :lambanan:

Zomballo

  • Gość
Widzę rysę :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
No i gratulacje! Wzmak Ci się należał, ja go wziąłem w ogóle nie gasując :P. Stan mnie też zaskoczył, rzeczywiście utrzymany jakby nikt na nim nie grał, albo kupił go do domu :D. Teraz, żeby ktoś "nie był penis" i odsprzedał mi swojego Invadera to też będę hepiest men alajw. Pozdro, dzięki i miłego pałowania : *

EDIT
Widzę rysę :P

Na wzmaku? Noł łej :P
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2009, 12:55:52 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Widzę rysę :P

Na wzmaku? Noł łej :P
CHYBA NA SCIANIE !!!!!!!!  :d

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Witam w klubie :)
Gratulacje.




Tak na marginesie Peavey czyta sie "piwi" :P

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
A ja slyszalem i tak i tak.
BTW gratulacje... ale kurwa...moj amp sie robi znowu modny ! Trzeba wrocic do Plexi chyba :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
A ja slyszalem i tak i tak.
BTW gratulacje... ale kurwa...moj amp sie robi znowu modny ! Trzeba wrocic do Plexi chyba :D

Albo full HC: Radmor, Unitra, czy też osobiście przetestowana końcówa mocy magnetofonu szpulowego marki niepomnej.
Gratulacje loki! Może i mnie to kiedyś czeka...

A jako człek zanglicyzowany, będę upierał się przy pronounsiejejszion: "piwi"
Paczki z głów!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Dla upewnienia sie wbiłem na kanał jutubowy Peaveya i mowia tam "piwi", ja tam im wierze :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jebal to pies.
Z czym to jeszcze bedzie gralo ? Ja obecnie mam 1960B JCM800 z lat 80 z 2ma Jensenami C12k(twin reverb) i musze dokupic 2 greenbacki albo ew. v30, bo z nimi na krzyz niezle gralo.
wearehelp.bandcamp. com

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Gratulacje! fajny footswitch :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratulacje! fajny footswitch :D

ma 3 sutki, lepszy w łóżku będzie
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Whoooooohaa! Zajebiaszczy! Szczerze gratuluję i zazdroszczę :D

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Witaj w rodzinie ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
hehe dzieki :)
Ogram dopiero w niedzielę :(:(:( drobnostka w postaci braku trafa....potrafi dobić zwłaszcza w weekend gdy nie ma gdzie kupić ;p mniejsza...

mam pytanie z cyklu "co sądzicie"?
Bede chciał nowe lampy do niego sklepać....nie mówie że te są złe ale po prostu chcialbym miec juz gotowe nówki na zapas....wsadzać te same Sovteki 6x 12AX7A i 4x 6L6WXT czy coś lepszego/innego byście radzili ? pytam bo w sumie nigdy nie wymieniałem ale zamierzam się tego w najbliższym czasie nauczyć :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
jedna at7 wstaw zamiast ax7. bedzie mniej siary. w ogole to poleca sie JJ do 5150, ja mam na razie tylko na pre, ale wyszlo mi to na plus wzgledem ehx
wearehelp.bandcamp. com

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
http://store.tubedepot.com/jj-ecc83.html nad tymi JJ myślę :) żeby razy 6 pocisnąć

ew. te same Sovteki dać bo wychodzą 8$ około

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
hehe dzieki :)
Ogram dopiero w niedzielę :(:(:( drobnostka w postaci braku trafa....potrafi dobić zwłaszcza w weekend gdy nie ma gdzie kupić ;p mniejsza...

Ahahaha "nie ma to jak kupić 5150 i zamiast ogrywać oglądać filmiki z you tuba" znasz te słowa :D? Teraz wiesz co czułem :P
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Te JJ ECC 83 S sobie ostatnio zamontowałem. Kupiłem po 32zł na allegro. Nie mam pojęcia jak to w porównaniu do ehx wypada, ale wymania dała efekt. Poprzednie lampy (tez JJ) nie wiem ile były używane, ale jak masz siano to warto sobie wymienić.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ahahaha "nie ma to jak kupić 5150 i zamiast ogrywać oglądać filmiki z you tuba" znasz te słowa :D? Teraz wiesz co czułem :P

Powiem Ci to 1 słowem złożonym z dwóch :) fakju! :D

No ja póki co po przejrzeniu oferty nic ciekawszego od tych jj nie trafiłem (zwłaszcza cenowo)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Ja się bawiłem w wymianę lamp na preampie. Na moje ucho najlepiej brzmią tam JJ (zajebiście ciepło), a próbowałem już sovteków i RTF. Wymiana jednej na ECC 81 lub 12at7 nie przypadła mi do gustu. Jeszcze jedno opłaca się wymieniać tylko lampy odpowiedzialne za preamp. W ostatnich 2 slotach zostaw jakieś niskoszumowe bo jest tam pętla i inwerter (JJ jakoś tam się nie sprawdzają i zostały  RTFy). Najmniejszy chyba wpływ na brzmienie mają lampy mocy (u mnie 6l6 WXT+). W przeciwieństwie do preampu nie zauważyłem tam drastycznych zmian.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Jeszcze jedno opłaca się wymieniać tylko lampy odpowiedzialne za preamp. W ostatnich 2 slotach zostaw jakieś niskoszumowe bo jest tam pętla i inwerter (JJ jakoś tam się nie sprawdzają i zostały  RTFy). Najmniejszy chyba wpływ na brzmienie mają lampy mocy (u mnie 6l6 WXT+). W przeciwieństwie do preampu nie zauważyłem tam drastycznych zmian.

Kotre to sa te ostatnie sloty? No i skad takie fajne rzeczy wiesz, bo sam jestem ciekaw ktora lampa za co odpowiada.

Natomiast jaki wpływ na brzmienie ma koncowka to nie wiem, ale wiem, ze jak wymienilem na koncowce to tez to bylo slychac i czuc. IMO tam tez warto zmieniac ;)
A no i wlasnie, lampy masz parowane?

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Na końcówce oczywiście dobrany kwartet. W 5150 z tyłu od prawej są kolejne stopnie, przedostatnia to pętla, a ostatnia to inwerter. Najbardziej to  Page się w tym orientuje bo dosyć obszernie na pigmeju o tym pisał .

Cytat Page_Hamilton z pigmeja:
"Wkladajac ecc81 w pierwsze miejsce (jak stoisz za piecem to pierwsza od prawej) gain sie zmniejsza o jakies 1,5/2 stopnie na leadzie. Clean robi sie przejrzystszy i trudno sie przesterowuje. Ogolnie brzmienie leadu bardziej "vintage".
W drugim miejscu ecc81 az tak nie zmniejsza przesteru w leadzie, za to clean pozostaje taki sam (moze troszke szybciej sie przesterowuje, ale nie sprawdzalem na duzych glosnosciach). w pozostalych 3 slotach prawie w ogole nie slysze roznicy.

Z tego co napisal mi pewien ziomek z HC, to pierwsza lampa odpowiada za stopien przesterowania obu kanalow. Najbardziej wplywa na brzmienie, co jednak zauwazylem potem, pomimo pierwszego wrazenia, ze tak nie jest.
Drugie miejsce odpowiada za dodatkowy gain dla OBU kanalow.
Trzecie odpowiada za dodanie gainu do kanalu lead TYLKO.
Czwarte jest od petli.
Piate to "phase invertor"... whatever that means smile Jestem zielony w tych kwestiach.

Takze stwierdzam, ze w drugim slocie brzmi najlepiej. Leadu w sumie zwiekszylem z 4 na 4,5 i jest bardzo podobny do takiego, jaki byl z samymi ecc83... Po prostu jest mniej nasycony i szatanski. Clean za to jest wyraznie lepszy (chociaz i tak suchy w pigmej).


http://i116.photobucket.com/albums/o9/getautmadafaka/ecc815150.jpg

Czyli tak smile"



Mam nadzieję, że się nie obrazi :)
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2009, 14:41:48 wysłana przez maślak »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Masz w ryj.
Dzis pierwszy raz porzadnie rozkrecilem head na "nowej" pace:) Pomimo tylko 2ch glosnikow pizgal niemilosiernie. Cieplo i grubo. Gralem z Mesa Triple i Mesa troche kurwa zamulala w porownaniu do mojego. Zajebiscie selektywny dzwiek, ciut za duzo siary, ale jak dokupie jakies Greenbacki to powinno byc piknie.
wearehelp.bandcamp. com

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
A juz chciales sprzedawac ;] skoro mowisz,ze teraz go rozkreciles, to jak rozkrecales go wczesniej, na ile ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
10043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 15:09:51
wysłana przez James Dean
10 Odpowiedzi
7305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2013, 14:54:34
wysłana przez admaxo
7 Odpowiedzi
1349 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2014, 16:47:25
wysłana przez pshemo
13 Odpowiedzi
4170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 08:27:56
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
16343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2017, 22:55:24
wysłana przez wuj Bat