Autor Wątek: [HGW] Skervesen 4AP Soul  (Przeczytany 8241 razy)

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
[HGW] Skervesen 4AP Soul
« 29 Kwi, 2017, 15:08:42 »
TLDR: gitara jest bardzo dobra, nawet czuć alkoholem.

Dzisiaj opowiem historię, o tym jak policja wybiła szyby w moim kejsie i odjechała gitarą, akurat w dniu w którym nagrywałem z Rickiem Rubinem w studiu Briana Eno i jego tamburino.
Wtedy na horyzoncie zobaczyłem białe i czerwone światło, a wypływało ono z futerału, który trzymał w lewej ręce nikt inny jak waćpan Piter Wrubleski. Nieśmiało podszedłem i się spytałem:
- Szefie, mogie?
- A masz wódkie?
A że akurat miałem, to zawartość owego futerału, a mianowicie Skervesen 4AP Soul, została dogłębnie przeze mnie zbadana. Do czego i zmierzał ten przydługi wstęp.


Gitara jest o tyle rzadka na naszym rynku, o ile popularna: rzadka dlatego że, znam tylko 2ch posiadaczy, a popularna, bo jest ustawiona jako zdjęcie w tle na fanpejdźu Skerva.

Co do składników to jesią/klą/snejkłód, z małym dodatkiem wenge (może coś pominąłem, jeśli tak, proszę panów ze SKRV o poprawienie). Hardware to doskonałe klucze Hipshota, i jeszcze bardziej doskonały most Gotoh 510. Serio, jeśli ktoś nie wie które tremolo jest obecnie najlepsze, to należy głośno wypowiedzieć pytanie: „Czy Gotoh 510 to jest najlepszy obecnie mostek na rynku”, po czym wejść na stronę http://isnickelbacktheworstbandever.tumblr.com/ , gdzie na ekranie powinna pojawić się odpowiedź.

Wiosło jest wykonane przepięknie, z dbałością o detale, zresztą, to chyba już nie powinno nikogo dziwić. Doskonale nabite i wykończone progi, matchowanie topu (przepiękny flame, PRS by się nie wstydził), piękne drewno na podstrunnicy - nie da się przyczepić. Matowy tył korpusu i gryfu robią kolosalną robotę, jeśli chodzi o odczucia przy grze, a chyba granie to jest przynajmniej jeden z powodów, dla których kupujemy gitary.

Brzmienie jest szlachetne, dobór pikapów BKP The Mule uważam za doskonały. Lekko dopalone PAF-y to jest to co Maincoony lubią najbardziej. Może do najcięższych odmian awangardy nordyckiego alternatywnego podziemia metalowego wybrałbym nieco inną gitarę, ale do klimatów bliższych słowiańskiej duszy – wszelkiego rodzaju bluesa/rocka/ichtroje i szeroko pojętej muzyki popularnej nadaje się doskonale. Jest konkretny atak, jest ładny „bloom” i pełne brzmienie nawet w wysokich rejestrach. A takich flażoletów nie słyszałem nawet w najlepszych produkcjach Sashy Grey! Posunę się do stwierdzenia, że nie każdy wypust topowych czechosłowackich producentów  gwarantuje podobną klasę.

Grywalność również stoi na wysokim poziomie, co prawda przy przesiadce z bardziej “klasycznych” gitar strato i lespolo trzeba chwilę się przyzwyczaić do profilu gryfu i podstrunnicy, ale później pasaże w stylu późnego Lil Wayne’a same wyskakują spod palców. W bezpośrednim starciu z uznanym high-endem w postaci suli©  i dżibsonów gitara wypada bardzo dobrze, ma dużo harmonicznych i ogólnie ładne i okrągłe brzmienie, co wcale nie jest takie oczywiste. Nawet w pozycjach o których właściciele w/w lespoli tylko słyszeli, pasmo jest pełne a dźwięk nie jest cienki jak schabowy w przyplażowej smażalni ryb!

Kto nie wierzy, niech zmierzy!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [HGW] Skervesen 4AP Soul
« Odpowiedź #1 29 Kwi, 2017, 16:54:03 »
Gratki. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: [HGW] Skervesen 4AP Soul
« Odpowiedź #2 29 Kwi, 2017, 17:11:47 »
Co do drewienek- dusza z Pau Ferro. Fajna gitara xd.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: [HGW] Skervesen 4AP Soul
« Odpowiedź #3 29 Kwi, 2017, 18:59:02 »
Nareszcie coś do poczytania :).
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [HGW] Skervesen 4AP Soul
« Odpowiedź #4 29 Kwi, 2017, 19:47:11 »
Niestety ekstrementalny heavy fekal nie brzmi wiarygodnie na tych hambakerach, dlatego nie polecam faną.

Zomballo

  • Gość
Odp: [HGW] Skervesen 4AP Soul
« Odpowiedź #5 01 Maj, 2017, 22:19:55 »
Piękniusia! Wroo założę się o pęto podgarlany, że jak ją TS ukąsi to i grindchory przegoni.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
162 Odpowiedzi
73137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2011, 14:29:36
wysłana przez dan777
Soul Cycle II

Zaczęty przez deely Muzyka

1 Odpowiedzi
1280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 09:02:49
wysłana przez birthmark
4 Odpowiedzi
1121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2014, 22:17:57
wysłana przez firejump
EHX Soul Food

Zaczęty przez gizmi7 Efekty

1 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2014, 13:08:53
wysłana przez Sikor
3 Odpowiedzi
11181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 07:15:49
wysłana przez pivo