Autor Wątek: Czym dopalić Peavey 6505 jeżeli Ts za suchy?  (Przeczytany 10143 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Czym dopalić Peavey 6505 jeżeli Ts za suchy?
« 25 Mar, 2017, 23:42:41 »
Podpowiedzcie czym dopalić 6505 jeżeli ibanez ts9 i pochodne mi sie nie spisują. Sam ts wpięty nieodpalony juz mnie wnerwia bo obcina mi dół a midy wypierdziela w kosmos. Sam czerwony kanał w 6505 potrafie sobie skręcić ze jest dla mnie prawie idealnie brak mi tylko klarowniejszego srodka i gory.

 Cos subtelniej działającego kojarzycie?

J. Rockett Audio Design Archer ktoś może macał?
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2017, 23:44:21 wysłana przez Ewolter »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Keeley Mod super właśnie poprawia TSa pod tym względem, b. polecam


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
A sonik maksimajzer w pętli jest zapięty?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
A sonik maksimajzer w pętli jest zapięty?
Podziel się co co to ma robić bo pierwsze slysze :)
Na stronie widnieje adding fullness to the sound :P wolałbym nie dodawac czegos co ts zabrało tylko wgl. nie zabrać dołu dopałką :P
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2017, 13:03:23 wysłana przez Ewolter »

Zomballo

  • Gość
Peavey i mało dołu? Właśnie po to się wpina TSa żeby ten dół ujebać i przyspieszyć deko wzmak. Tak jak OMSON napisał spróbuj OCD to nawet dodaje nieco grubości. A może nie tędy droga? Jakiej paki używasz, jakie głośniki?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
A sonik maksimajzer w pętli jest zapięty?
Podziel się co co to ma robić bo pierwsze slysze :)
Na stronie widnieje adding fullness to the sound :P wolałbym nie dodawac czegos co ts zabrało tylko wgl. nie zabrać dołu dopałką :P


Wzmak nie jest taki jazgotliwy w środkowej górze, eliminuje problem z siarą i pierdolnięcie staje się bardziej zwarte oraz kopiące w twarz ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Podziel się co co to ma robić bo pierwsze slysze :)

"Jak sama nazwa wskazuje, maksimizuje sonik" - Yony
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 17:48:38 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Peavey i mało dołu? Właśnie po to się wpina TSa żeby ten dół ujebać i przyspieszyć deko wzmak. Tak jak OMSON napisał spróbuj OCD to nawet dodaje nieco grubości. A może nie tędy droga? Jakiej paki używasz, jakie głośniki?
To napewno to bo kolumny i gitary rozne podpinalem pod to i odczucie bylo podobne tylko kwestia jak bardzo.
Sam Peavey ma własnie idealnie bassu dla mnie ale Ts mi go podpi***la :P

A sonik maksimajzer w pętli jest zapięty?
Podziel się co co to ma robić bo pierwsze slysze :)
Na stronie widnieje adding fullness to the sound :P wolałbym nie dodawac czegos co ts zabrało tylko wgl. nie zabrać dołu dopałką :P


Wzmak nie jest taki jazgotliwy w środkowej górze, eliminuje problem z siarą i pierdolnięcie staje się bardziej zwarte oraz kopiące w twarz ;)

Brzmi obiecująco jak bede widział przetestuje dzieki  ;)

« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2017, 13:58:23 wysłana przez Ewolter »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Bierz wersję stomp, nie pakuj się w racki. Ewentualnie zamów u kogoś kopię, bo taniej i zdecydowanie szybciej.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
Maxon VOP-9 brzmi jak rozwiązanie na Twoje problemy. Niestety trudno go znaleźć.
Sonic Maximizer również bardzo warty sprawdzenia. Z nim jest tylko taki problem, że jak Ci się spodoba to potem nie będziesz w stanie grać na niczym innym bez niego :D

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Narazie zadecydowałem że zrobię tak:

Kupie compresor jakiś na wypasie bo i tak miałem to zrobić. Zobacze czy on nie bedzie miał wpływu żebym potem sie nie zdziwił.
Zmienie dopałkę na coś z bardziej rozbudowanym eq niż sam "tone".
Jak nie pomogą te zabiegi to BBE sonic max przygarę. Dalej pomysł zeby wywalic dół dopałką a potem go podbijać BBE średnio mi się podoba ale nie testowałem wiec nie mowie nie.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 14:57:46 wysłana przez Ewolter »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
BBE nie podbija dołu ani żadnego innego pasma. Gdzieś na forum jest bardzo stary temat wyjaśniający działanie tego ustrojstwa.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
BBE Sonic Maximizer to efekt psycho-akustyczny. Z technicznego punktu widzenia, rzeczywiście niczego nie podbija/podcina. Natomiast wytłumaczcie to swoim uszom ;)

Konkretnie rzecz ujmując, ten efekt dubluje zakres pasma dolnego (od-do) i górnego(od-do) i przesuwa w fazie. Inaczej przesuwa wycinek dolny inaczej górny. Rezultat jest taki, że można łatwo rozpierdolić głośniki pompując, albo (CO MAŁO KTO WYKORZYSTUJE), użyć BBE dokłądnie na odwrót tj. aby "obciąć" (albo trafniej ujmując - okiełznać) skraje pasma, które są rozlazłe, wolne/jazgotliwe.

Edit: Tak BTW TubeScreamera - kumpel z drugiej kapeli używał Maxona OD808 jak jeszcze grał na 6505, a on lubi akurat bardziej tłuste, surowe brzmienia. Może by wypróbować u Ciebie zamiast ibanezowskiego TS-a?
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2017, 15:10:24 wysłana przez OMSON »

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
Tak BTW TubeScreamera - kumpel z drugiej kapeli używał Maxona OD808 jak jeszcze grał na 6505, a on lubi akurat bardziej tłuste, surowe brzmienia. Może by wypróbować u Ciebie zamiast ibanezowskiego TS-a?
808 jest jeszcze bardziej radykalny w działaniu niz TS9, więc nie wydaje mi się

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Tak BTW TubeScreamera - kumpel z drugiej kapeli używał Maxona OD808 jak jeszcze grał na 6505, a on lubi akurat bardziej tłuste, surowe brzmienia. Może by wypróbować u Ciebie zamiast ibanezowskiego TS-a?
808 jest jeszcze bardziej radykalny w działaniu niz TS9, więc nie wydaje mi się

Ale działa :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jak się chce mieć więcej buły w 6505, to się 6505 sprzedaje i kupuje Mese. A potem się zabija.

Kiedyś robiłem testy bułowatości trzech OD: Boss, 808 i MXR GT-OD. Najbardziej bułowaty był MXR.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Zomballo

  • Gość
Fixd.
Jak się chce mieć więcej buły w 6505, to się 6505 sprzedaje i kupuje Mese. A potem się płacze że muli.
:P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A na paczce z greenbackami próbował? Btw, miałem 6505 i z gt-od było bardzo si. Tyle, że wiosło na po0 i baryton, a głośniki EVM 12l BL, więc miarodajne to to nie jest.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
A na paczce z greenbackami próbował? Btw, miałem 6505 i z gt-od było bardzo si. Tyle, że wiosło na po0 i baryton, a głośniki EVM 12l BL, więc miarodajne to to nie jest.
Mialem i bylo lepiej ale.... i tak źle jak porównalem co się dzieje na każdej paczce odpinając Ts9.

Jak się chce mieć więcej buły w 6505, to się 6505 sprzedaje i kupuje Mese. A potem się zabija.
Buły w 6505 jak pisałem jest w sam raz tylko jak wepniesz ts9 i nawet go nie włączysz to już jej nie ma.  ;)

Jestem mega wkur**ny na ts9 i siebie bo zmieniałem paki, przystawki, gitary a to ts9 smierdzacy wystarczyło wypiąć i bol anusa znikł mimo zamulenia brzmienia. :-\  Szukam alternatywy dla ts9, sam 6505 bez ts9 mnie robi tylko brak mu lekkiego odmulenia.

« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 08:30:24 wysłana przez Ewolter »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A sprawdź może Way Huge Green Rhino (ma dodatkowe 2 filtry dla 100Hz i 500Hz do kręcenia). Wczoraj kumpel to odpalił na próbie i poza tym, że pięknie oddaje strunę, to szło zmieniać dół od tłustej dupy po ciasną... :D Może tego spróbować do odmulenia 6505? No i podtrzymuję propozycje dla OCD v3.

Zomballo

  • Gość
A ja dorzucę od siebie jeszcze co do propozycji Maxona OD808. Miałem u siebie dość długo na podłodze TS9 i OD808 bo nie mogłem się zdecydować, którego zostawić. Wg. mnie gadały prawie idento jako dopałka a niuanse polegały na tym ze Maxon był taki bardziej czysty, techniczny, punktowy a Ibek naturalny, przybrudzony.
Aha jeszcze jedno, piweje to bardzo nierówne brzmieniowo wzmaki. Ostatni mój 6505 grał zajebiście ale właśnie miał podbite średnie i przy dopalaniu kanału czerwonego nabierał takiego komputerowego brzmienia djentowców. Dlatego więcej używałem kanału zielonego. Przy moim obecnym 5150 tego nie ma. Ponoć to wynika z sporej tolerancji podzespołów używanych w produkcji, może kiedyś się bardziej przykładali? Lampy wykluczam bo testowałem wiele i efekt ten sam.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 09:49:42 wysłana przez Zomballo »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Jeszcze RAT
Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Nie chciałem się wyrywać (bo nie byłem pewien), ale RAT to w ogóle przyszedł mi do głowy na samym początku tych naszych dywagacji :D Na symulacjach VST mi sie sprawdza z peaveyem (ale live to nie symulacje) ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2017, 12:06:43 wysłana przez OMSON »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
9265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2010, 18:06:50
wysłana przez heartquake
15 Odpowiedzi
13368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 20:27:26
wysłana przez MrJ
37 Odpowiedzi
9552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 21:24:36
wysłana przez primer
15 Odpowiedzi
3787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2012, 14:42:35
wysłana przez xaperfly