Autor Wątek: Orange Rockerverb 50 mkI combo  (Przeczytany 4126 razy)

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Orange Rockerverb 50 mkI combo
« 15 Sty, 2017, 21:22:33 »
Szukam info odnośnie tego combo. Wiem, że siedzą w nim 2x v30 made in england, ale interesuje mnie to, jak zagada z 7. Da radę uciągnąć na tym techdeszcze? Orange raczej nie kojarzą mi się z metalem, ale Ola Englund coś tam na nim ukręcił. Wie ktoś, gdzie można ograć go w okolicach warszawy? I tak właściwie, to jak cenowo one stoją, bo na allegro i olx za dużo ich nie ma? Z góry dzięki za pomoc ;)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #1 15 Sty, 2017, 21:30:32 »
Szukam info odnośnie tego combo. Wiem, że siedzą w nim 2x v30 made in england, ale interesuje mnie to, jak zagada z 7. Da radę uciągnąć na tym techdeszcze? Orange raczej nie kojarzą mi się z metalem, ale Ola Englund coś tam na nim ukręcił. Wie ktoś, gdzie można ograć go w okolicach warszawy? I tak właściwie, to jak cenowo one stoją, bo na allegro i olx za dużo ich nie ma? Z góry dzięki za pomoc ;)

Masz: https://www.olx.pl/oferta/orange-rockerverb-50-212-mki-CID751-IDjxbBZ.html. Z Tego co wiem to w Pasji też stoją jakieś Orange.

Chociaż wg mnie jak chcesz na tym grać deszcz metal to sobie daruj. Olek Englund na wszystkim się ukręci, taka już jego natura (łapa?).

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #2 15 Sty, 2017, 21:39:14 »
Pisałem jakiś czas temu, ale zero odpowiedzi jak dotąd. Widziałem ten filmik, no ale Ola brzmi na wszystkim prawie tak samo :D Jak na razie próbuję grać deszcze na jcm 900, no i niestety idzie, dla mnie średnio. Ten orange pewnie gainu ma porównywalnie do jcm, nie mylę się?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #3 15 Sty, 2017, 21:53:52 »
Weź jakiś fajny distortion i pozamiatane, po co się męczyć.

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #4 15 Sty, 2017, 22:16:12 »
^No w sumie, może kupię bossa metal zone i podepnę pod cokolwiek i będzie metal  :D Też opcja. Ale tak już na poważnie, to serio, ktoś wypowie się odnośnie tego wzmaka? Z dopałką da radę szatanić, czy mam się nie spodziewać cudów? Zależy mi na klarowności przesteru i fajnym cleanie.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #5 15 Sty, 2017, 22:49:18 »
^No w sumie, może kupię bossa metal zone i podepnę pod cokolwiek i będzie metal  :D Też opcja. Ale tak już na poważnie, to serio, ktoś wypowie się odnośnie tego wzmaka? Z dopałką da radę szatanić, czy mam się nie spodziewać cudów? Zależy mi na klarowności przesteru i fajnym cleanie.
Orange i klarowność przesteru :D To chyba nie tędy droga kolego. Poza tym, ponad połowa deszcz metalowych kapel grała albo będzie grała na 900 to nie wiem gdzie tu problem.

Edyta: Z mojego punktu widzenia i siedzenia, Rockerverba bym sobie kupił jak bym chciał grać coś takiego:
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2017, 22:55:49 wysłana przez zerotolerance »

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #6 15 Sty, 2017, 23:13:37 »
No dobra, chyba nawet odpuszczę ogrywanie tego wzmaka jak podobno jest aż tak nie deszcz metalowo. A 900 nie jest zła, ale trochę mi się już znudziła i nie ma cleana :/

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #7 16 Sty, 2017, 20:59:26 »
Ja mówiłem całkiem poważnie o tym distortionie. Zejdź na 900 z gainem i ogarnij Rata jakiegoś, Vox V8, Shred Mastera Marshall, jest parę ciekawych i dobrze brzmiących.
Już nie wspomnę, że był sobie taki zespół Sparagmos w latach 90-tych. Potem się podzielił na Rootwater i Antigamę. I Seba grał na JCM900, gdzie gain miał na 6-7 rozkręcony a pierdolnięcia jakoś nie brakło.



Dla przykładu masz tesz z zeszłego roku Mentor. Artur gra tam na Sunn-T z ProCo.



Także ten...

Zomballo

  • Gość
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #8 16 Sty, 2017, 21:46:28 »
Łojej Ty masz chłopie MKIII. Dopal to zwykłym TSem a jak chcesz gwoździe wbijać to OCDem. Ciężej to już tylko Slopodobne. Jak się po prostu dziewięćseta znudziła to 5150/6505 będzie spoko awansem. Mes nawet nie proponuję bo to też dopalać trzeba.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Orange Rockerverb 50 mkI combo
« Odpowiedź #9 17 Sty, 2017, 00:48:55 »
Pikapy albo wiosło zmień może inaczej na to spojrzysz, bo jak dla Ciebie 900 nie ma klina to 5150 tym bardziej nie będzie miało. AXE FX samo się nasuwa do deszczu, wygodnie i wzmaki różne i szybki atak i czytelnie i klinów ile chcesz jakich chcesz. Druga opcja to kup sobie wzmaka z dobrym (jak dla Ciebie) klinem i do tego Precision Drive od Horizone Devices albo Diesel VH-4 preamp simulator wpięty w linie i po zawodach :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Ale moja 900 w ogóle nie ma czystego kanału. Dwa przesterowane. To jest w sumie jeden z głównych powodów dla których chce zmienić set, a ktoś na wymianę proponuję właśnie te combo, no i nie wiem czy na jakiś czas by mi starczyło, a potem zmienię je na Engla Savage /sovereign. No i w sumie dlatego głównie temat o nim powstał, bo nie wiem czy warto się bawić w takie wymiany

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3757 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2011, 21:49:49
wysłana przez Marency
11 Odpowiedzi
8718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 00:30:33
wysłana przez tomus
14 Odpowiedzi
6613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2012, 21:24:56
wysłana przez youshy
7 Odpowiedzi
3564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2017, 10:43:51
wysłana przez Bjørn
7 Odpowiedzi
3577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2021, 22:15:38
wysłana przez ITHMW