Autor Wątek: Razor - nowe efekty  (Przeczytany 4281 razy)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Razor - nowe efekty
« 04 Gru, 2016, 11:17:54 »
Zaprojektowałem ostatnio dwa nowe prototypy efektów. Pierwszy z nisz to Reverb, drugi to hi gainowy przester, który jest jeszcze w trakcie montażu więc jego fotki będą nieco później.

Reverb:

Posiada dwa kanały posiadające odrębną regulację REVERB oraz DWELL. Wspólna dla obu kanałów jest regulacja TONE. Kanał B posiada znacznie większy zakres regulacji DWELL, co umożliwia uzyskanie oscylacji reverbu. Brzmi to podobnie do reverbu typu shimmer.
Efekt posiada true bypass, oraz przełącznik który umożliwia wygaszenie pogłosu tak długo jak go trzymamy naciśniętego. W chwili puszczenia efekt znowu zaczyna płynnie generować pogłos. Wygaszenie pogłosu jest bardzo płynne. Można się pobawić, szczególnie na kanale B w trybie oscylacji.

Wykończenie jest z serii INOX z czarną obudową :)







Revenant (hi gain distortion):

Efekt będzie posiadał w zasadzie dwie odrębne części. Zasadniczy przester oraz stopień wejściowy spełniający funkcje boostera (chociaż można też sygnał osłabić) jak i korekcji wstępnej sygnału (tryby: normal, bass boost, treble boost). Przetestuję jeszcze zastosowanie przetwornicy do podniesienia napięcia ponad 9V aby zwiększyć headroom.
Można będzie zmienić diody w obcinaczu z krzemowych na LED lub germanowe, jak i zmienić obcinanie z symetrycznego na asymetryczne. Wszystkie dostępne potki widoczne są na projekcie wykończenia. Tym razem wykończeniem będzie grawerowane oksydowane na czarno aluminium. Zdjęcia będę później :)



Pozdr Razor :D
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2016, 22:08:58 wysłana przez Razor89 »

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #1 04 Gru, 2016, 12:32:55 »
Pytanie - czy w przypadku reverbu to A/B mogą działać jednocześnie czy tylko albo A albo B?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #2 04 Gru, 2016, 12:50:10 »
W tym przypadku tylko jeden na raz. Żeby mogły działać razem każdy by musiał mieć osobny scalak reverbu. Jest to do zrobienia, ale do tej obudowy może się nie zmieścić.

Dobra dopadam jeszcze dwa efekty które kiedyś zrobiłem kumplowi.

Zmodyfikowany TS z bass boostem:


Spliter:



« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2016, 22:09:41 wysłana przez Razor89 »

Offline Josef

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #3 12 Gru, 2016, 17:35:00 »
Niezle się prezentują ciekawe jak cenowo  :)

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #4 12 Gru, 2016, 18:20:18 »
Ładnie, ładnie. Można wiedzieć ile za kopię tube screamera?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #5 12 Gru, 2016, 20:44:49 »
Szczegóły na priv. Seria INOX nie należy do najtańszych bo materiały sporo kosztują :) Zaletą jest to, że fajnie wygląda i nie zardzewieje od wylanego piwa :D

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #6 22 Gru, 2016, 16:10:08 »
Mały test reverbu ;)


Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #7 29 Gru, 2016, 23:01:22 »
Brzmi ładnie, dobrze.
Kawał dobrej roboty.

Moje uwagi (bo chyba fajnie dostać jakiś feedback):
1. Nie do końca pasuje mi nazwa HOLD do tej funkcji. Hold kojarzy mi się z taką opcją jak masz w Cathedralu od EHX, gdzie jak przytrzymasz to pogłos jest "zamrożony" i wybrzmiewa tak długo jak przytrzymujesz, a wszystko co zagrane już podczas wciśnięcia jest bez pogłosu. Może lepiej KILL. Ale ogólnie to lubię takie innowacyjne funkcje, których nie mam pojęcia do czego mógłbym użyć. Bo rozkmniianie tego, żeby zrobić z tego coś fajnie brzmiące jest fajne.
2. Nie jestem fanem true bypass w reverbach. Chociaż tutaj może być to jakaś opcja, w przypadku gdy A jest delikatnym reverbem przez cały czas a B jest długim, efekciarskim. Ale chyba przełączanie A/B obcina ogon.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #8 29 Gru, 2016, 23:15:03 »
Dzięki ;) Co do nazwy Hold, napis został naniesiony na obudowę w momencie jak jeszcze nie wiedziałem co ten przycisk będzie do końca robił. To jest prototyp, a nazwać trzeba go jakoś było. True Bypass całkiem możliwe, że zostanie usunięty na rzecz wyłączania z wybrzmiewaniem. Pokombinuję jeszcze z tym efektem ;)

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #9 03 Mar, 2017, 12:32:12 »
I coś więcej w temacie? :) Reverb "wszedł do oferty" czy to był po prostu jednorazowy wyskok? ;)

Wysłane z mojego S56 przy użyciu Tapatalka


Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Razor - nowe efekty
« Odpowiedź #10 05 Mar, 2017, 13:39:15 »
Jednorazowy na pewno nie ;) Teraz muszę jednak ukończyć to co mam rozgrzebane w warsztacie, dlatego zamówień nie przyjmuję obecnie. Jak nadrobię zaległości to o tym poinformuję ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
14535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2015, 22:47:09
wysłana przez wojasheck
180 Odpowiedzi
28076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2017, 21:45:24
wysłana przez sinquestsound
0 Odpowiedzi
2031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2015, 00:35:54
wysłana przez JORD
Razor SinBox [2in1]

Zaczęty przez sinquestsound « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
8284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2015, 19:19:36
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2019, 22:39:01
wysłana przez Mat