Autor Wątek: [NGD] Frankentele  (Przeczytany 7971 razy)

Orange

  • Gość
[NGD] Frankentele
« 01 Lis, 2016, 23:42:41 »
"Wszystkie gitary masz takie same. Nuda, nuda, nuda" - cytat by Mojażona.

Dawno nie grzebałem w wiosłach, więc zaczęły mnie swędzieć ręce, żeby sobie coś zmajstrować. Jak Małżowina zauważyła wszystkie moje badyle to Straty. Podążając więc za forumową modą postanowiłem, że tym razem będzie co innego. Lybię klasyczne kształty, prosty design.  Żadne tam arcztopy, V i inne duperśtyki. Więc jest - Tele. Ale gitara po mojemu - jedyna słuszna główka, nowoczesny most (a nie wczesnośredniowiecz ne 3 siodełka) i inne nowoczesne dogodnienia.

Korpus wyrwałem na bazarku. Dobra mahoniowa decha z wycięciem - typu thinline. Do tego gryf od skośnookich przyjaciół - w kolorze "si-ku". Zdrapałem lakier z tyłu i zaolejowałem - taki mam fetysz, że wolę drewno niż lakier. Progi są takie sobie- wolę typ "szyna kolejowa" a mam druciki. Pasował w  gniazdo w korpusie, więc mało dziabania :D. Siodełko zmieniłem od razu na kość. Kiedyś wpadł miw  oko artykuł o dociążaniu główki w gitarze, że niby to wpływa na sustain - zamontowałem więc blokowane klucze. Mam sustejnu na wiadra.
Deska była dość porysowana, zmatowiłem więc i zostawiam ta jak jest. Rysy jakieś są, ale nie rzucają się w oczy (nie jestem fanem relicu). Czarny most Jin-Ho, czarne keręciołki, 5-pozycyjny pstryczek leketryczek, który robi magę z pikapami APG, które to są bezszumowe i faktycznie nie brumi nic. Wyekranowałem komory, polutowałem, złożyłem i gra. Jestem z niej bardzo zadowolony. Myślę, że efekt WOW minąl , bo zdążyła mi się uleżeć.  Fotki robione Zabytkiem w spojlerze.

Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NGD] Frankentele
« Odpowiedź #1 01 Lis, 2016, 23:46:43 »
Gratki wiosła ;) dobrze to wyszło.

Fotki robione Zabytkiem w spojlerze.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: [NGD] Frankentele
« Odpowiedź #2 14 Lis, 2016, 09:10:09 »
Wyszedł trochę taki tele-strat - gratuluję samozaparcia i inwencji twórczej :) Jak Ci te APG grajo?

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Frankentele
« Odpowiedź #3 14 Lis, 2016, 11:21:29 »
Zaskakująco dobrze. Nie ma tele twangu, z racji na drewno Ale czuć klimat singli. No i bez brumu. Nie są jednak gorące, więc co jakiś czas rozglądam się za cwiercfunciakami.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: [NGD] Frankentele
« Odpowiedź #4 14 Lis, 2016, 12:27:56 »
Ćwierćfunciaki <3
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: [NGD] Frankentele
« Odpowiedź #5 14 Lis, 2016, 12:28:09 »
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2016, 12:39:27 wysłana przez OMSON »