Autor Wątek: Prawie NAD, trzymajta kciuki..  (Przeczytany 4489 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« 12 Wrz, 2016, 14:19:47 »
Krótko:

Podjarany entuzjastycznymi opowieściami forumowymi (a w niepamięć puściwszy wszelkie "odwróć tabelę, będzie na czele" i inne uprzedzenia, które, przyznaję ze wstydem, uznałem kiedyś za prawdy objawione) kupiłem se tani, mały palnik:



Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

Kurna, o ile większość popularnych małych wzmaków jest robionych tak, by nie obrazić bedróm kriegerów i cichograjków (co moim zdaniem objawia się tym, że na próbach kręci się głównie w prawo i podgłasza, klnąc wszystkich dookoła, że przeszkadzają i grają za głośno) - o tyle mały Krank jest tak drastycznie przewalony środkiem, dołem, fizzem i czym tam jeszcze, że głównie spierdala się z zakresu wszelkich kłótliwych częstotliwości żwawo i, gdy już odnajdzie się jako taki spokój ducha, delikatnie odkręca się to, czego być może lekko w zespołowym harmidrze nie słychać. Delikatnie. Bo wzmak rozpierdala głośnością i no... wszystkim co ważne w grze na żywo :) Nie wiem, dla jakich ciemnych i niegrających wioseł i paczek mógłby się nie nadawać - nie wyobrażam sobie, by komuś brakło np. presence, którego na popularnych głóśnikach nie mogłem odkręcić powyżej 9:00. Do tego - nie ma ani trochę chamskiej drobiny w ziarnie, czy też piachu, brzydkiej kompresji - które sprawiają, że zapominasz, na jakim wiośle grasz. Jest muzykalny, by tak rzec; choć suchy i kąśliwy nawet po opanowaniu.

Trafiłem dziwną wersję - na forum znana jest ta na 3 lampach preampu, ja mam na 5 x 12ax7, pętlę mam włączaną pstryczkiem (bez tego nie działa, unlike w egzemplarzach tu opisywanych), gniazdo FS z przodu. Tony Krank, komunikatywny jak paczka gwoździ, nie był w stanie mi pomóc i powiedzieć, czy brumiąca pętla i mniej nasycony drive to feature czy bug. Coś tam jednolinijkowo zasugerował, coś napisał zupełnie od czapy; jebał go pies, zdałem sobie sprawę po fakcie, że mam do czynienia z badziewiarzem, nie z firmą oferującą normalny support.

W każdym razie - wzmak zabrany został do serwisu i będę bardzo kibicował polskiej firmie, która go sprzedała, by doskonałe pierwsze wrażenie dotyczące jakości obsługi klienta trwało jak najdłużej. Może lampa od pętli jest zjebana, a może też phase inverter, czy jak to się po słowiańsku mówi? Nie wiem, nieistotne.

Anyways, oby się udało, bo skurwiel jest bezkonkurencyjny w kategorii gabaryt-skuteczność soniczna ;)

Sorry za fotki rozrzutnikiem, ale jakoś nie mogłem złamać tradycji forumowej i nie wrzucić nic :)
Spoiler



« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2016, 14:22:29 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Zomballo

  • Gość
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #1 14 Wrz, 2016, 10:15:21 »
Happy NAD! Dlatego na 5 bańkach 12AX7 bo masz wersję PRO z oddzielnym EQ czystego. Gratuluję! Fajny karaczan.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #2 14 Wrz, 2016, 10:43:36 »
Niet. Chopaki @zerotolerance i @Skuzii tez mają pro, ale z gniazdem fs z tyłu i na 90% 3 lampami preampu. Ot, inna inkarnacja. Nie mogę się doczekać, co serwis powie na brumiącą pętlę..

Zomballo

  • Gość
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #3 14 Wrz, 2016, 12:03:04 »
No to nie wiem? :D

Online zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #4 14 Wrz, 2016, 12:27:18 »
Tony Krank, komunikatywny jak paczka gwoździ, nie był w stanie mi pomóc i powiedzieć, czy brumiąca pętla i mniej nasycony drive to feature czy bug. Coś tam jednolinijkowo zasugerował, coś napisał zupełnie od czapy; jebał go pies, zdałem sobie sprawę po fakcie, że mam do czynienia z badziewiarzem, nie z firmą oferującą normalny support.
Tony ma wyjebane. Robi sobie teraz te wzmaki "butikowo" za tałzeny USD to nie będzie się użerał z pyrtkami za 300-400 dolców.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #5 14 Wrz, 2016, 12:29:18 »
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #6 14 Wrz, 2016, 13:52:02 »
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

:D

Posty połączone: 14 Wrz, 2016, 13:53:39
Tony ma wyjebane. Robi sobie teraz te wzmaki "butikowo" za tałzeny USD to nie będzie się użerał z pyrtkami za 300-400 dolców.

Ale nawet odpisuje. Tyle, że mam wrażenie iż rozmawiam z człowiekiem z innej planety... Oh, wait.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2016, 13:53:39 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #7 14 Wrz, 2016, 14:02:59 »
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

Kiedyś urządziliśmy sobie gay party w Krakowie, może niektórzy pamiętają. Było nas całkiem sporo, niektórzy po raz pierwszy się na żywo poznaliśmy i wtedy @Maciek przyprowadził ze sobą Kranka. Ten wzmacniacz rozwiązał nam języki lepiej niż czysta, poprawił humor bardziej jak konopie i dostarczył więcej rozrywki jak Roter. To jest doskonały wzmacniacz, powiedziałbym że z kategorii palników imprezowych tylko najlepiej jak właścicielem jest ktoś inny :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #8 14 Wrz, 2016, 14:34:33 »
Coś w tym jest :)

Pierwszy kontakt i wrażenie, zanim zrozumiałem do czego ten wzmacniacz służy, były rzeczywiście z kategorii "jezu, ale jazgocząca chujnia" :)

A potem zabrałem go na próbę i się uspokoiłem :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #9 14 Wrz, 2016, 14:36:36 »
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

Kiedyś urządziliśmy sobie gay party w Krakowie, może niektórzy pamiętają. Było nas całkiem sporo, niektórzy po raz pierwszy się na żywo poznaliśmy i wtedy @Maciek przyprowadził ze sobą Kranka. Ten wzmacniacz rozwiązał nam języki lepiej niż czysta, poprawił humor bardziej jak konopie i dostarczył więcej rozrywki jak Roter. To jest doskonały wzmacniacz, powiedziałbym że z kategorii palników imprezowych tylko najlepiej jak właścicielem jest ktoś inny :D

Potwierdzam każde słowo Tomasza ;D

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

Kiedyś urządziliśmy sobie gay party w Krakowie, może niektórzy pamiętają. Było nas całkiem sporo, niektórzy po raz pierwszy się na żywo poznaliśmy i wtedy @Maciek przyprowadził ze sobą Kranka. Ten wzmacniacz rozwiązał nam języki lepiej niż czysta, poprawił humor bardziej jak konopie i dostarczył więcej rozrywki jak Roter. To jest doskonały wzmacniacz, powiedziałbym że z kategorii palników imprezowych tylko najlepiej jak właścicielem jest ktoś inny :D

Potwierdzam każde słowo Tomasza ;D

Tak szybko to chyba niczego nie sprzedałeś, no nie? ;D
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ach, bo Wy jesteście takie łże-pedały ;-) Niby wszystko fajnie, ale jak przyjdzie co do czego i się trafi okazja na odrobinę męskiego soundu albo miłości, to tylko umiecie chichotać i inne wszelkie facecje wyprawiać :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

Kiedyś urządziliśmy sobie gay party w Krakowie, może niektórzy pamiętają. Było nas całkiem sporo, niektórzy po raz pierwszy się na żywo poznaliśmy i wtedy @Maciek przyprowadził ze sobą Kranka. Ten wzmacniacz rozwiązał nam języki lepiej niż czysta, poprawił humor bardziej jak konopie i dostarczył więcej rozrywki jak Roter. To jest doskonały wzmacniacz, powiedziałbym że z kategorii palników imprezowych tylko najlepiej jak właścicielem jest ktoś inny :D

Potwierdzam każde słowo Tomasza ;D

Tak szybko to chyba niczego nie sprzedałeś, no nie? ;D

Taaak, potem (przedtem?) Maciek miał 5150 (pragnę przypomnieć, że to jest nasz nadworny discopolo-bluesman) a dopiero później koszerną osiemsetę :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Nówka, b-stock, przeceniony na 1890 zł. Niestety zepsuty :D

Pętla brumi, przester dziwny, mało się nasyca, szybko rozwala i farfocluje jak w ikonicznych wzmakach zza wielkiej wody, ale...

on nie jest zepsuty, to po prostu Krank!


Koledzy na salce:

- co Ty znowu przyniosłeś...
- no zobacz, gra, a ile waży!
- ale on nie może grać dobrze
- no ale dlaczego?
- on jest sehr krank, nawet napis na obudowie cię ostrzega...

Kiedyś urządziliśmy sobie gay party w Krakowie, może niektórzy pamiętają. Było nas całkiem sporo, niektórzy po raz pierwszy się na żywo poznaliśmy i wtedy @Maciek przyprowadził ze sobą Kranka. Ten wzmacniacz rozwiązał nam języki lepiej niż czysta, poprawił humor bardziej jak konopie i dostarczył więcej rozrywki jak Roter. To jest doskonały wzmacniacz, powiedziałbym że z kategorii palników imprezowych tylko najlepiej jak właścicielem jest ktoś inny :D

Potwierdzam każde słowo Tomasza ;D

Tak szybko to chyba niczego nie sprzedałeś, no nie? ;D

Taaak, potem (przedtem?) Maciek miał 5150 (pragnę przypomnieć, że to jest nasz nadworny discopolo-bluesman) a dopiero później koszerną osiemsetę :D
Potem potem. Ale wyszedł na prostą. ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2016, 23:03:55 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Coś w tym jest :)

Pierwszy kontakt i wrażenie, zanim zrozumiałem do czego ten wzmacniacz służy, były rzeczywiście z kategorii "jezu, ale jazgocząca chujnia" :)

A potem zabrałem go na próbę i się uspokoiłem :)

... graliśmy na nim w salce prób, liczy się? ;)

inna sprawa, że na Musik Media w Krakowie był Krank Jr z dedykowaną paczką i z LTD SRC7 w dłoniach @Dexterek napierdalał jak trzeba (pewnie się zepsuł, albo atrapa)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Kurde trzeba by kiedy zrobić szutałt takich 20tek :devil: ( chodzi mi o wzmaki :D) - ja mam Jet City 22h z SLO modem na salce w Łodzi ciekawe jak bardzo inaczej brzmią te wzmaki. Ma ktoś w okolicy jakąs 20tke do przetestowania  :P

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #16 25 Paź, 2016, 18:09:47 »
@Ghost_of_Cain
Pisałeś o brumiącej pętli efektów przez którą ciężko się na nim gra. Wizyta w serwisie nic nie pomogła czy też najzwyczajniej w świecie ten typ tak ma i nic nie było zepsute, tylko brumi, bo ma brumieć?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #17 26 Paź, 2016, 13:48:11 »
@Ghost_of_Cain
Pisałeś o brumiącej pętli efektów przez którą ciężko się na nim gra. Wizyta w serwisie nic nie pomogła czy też najzwyczajniej w świecie ten typ tak ma i nic nie było zepsute, tylko brumi, bo ma brumieć?

Serwis zrobił co mógł, zlikwidował mikrofonowanie, ogarnął wzmak ogólnie do poziomu całkiem akceptowalnego, ale na brumiącą pętlę nie poradził nic - bo to feature, a nie bug. Kurwa. Strasznie mi szkoda, ale odesłałem wzmak :( Po prostu wiem, jak to jest mieć sprzęt w którym "wszystko jest świetnie, za wyjątkiem jednej drobnej rzeczy..."

Gadam jeszcze z jakimś sprzedawcą, który twierdzi, że w jego egzemplarzu brum się nie pojawia - ale na 90% ma tą samą wersję, a już raczej jest pewne, że ta pętla po prostu tak ma.

Niniejszym - kupię wersję na 3 lampach, bez lampy obsługującej pętlę efektów. Jak by ktoś się chciał pozbyć, to dajcie znać.

Zomballo

  • Gość
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #18 28 Paź, 2016, 11:01:37 »
Mogłeś spróbować 12AT7/ECC81 ewentualnie 12AU7/ECC82 w pętli. Niektórym wzmakom to pomaga. :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Prawie NAD, trzymajta kciuki..
« Odpowiedź #19 28 Paź, 2016, 11:12:29 »
Mogłeś spróbować 12AT7/ECC81 ewentualnie 12AU7/ECC82 w pętli. Niektórym wzmakom to pomaga. :)

Tak, zasugerował to od razu Tony Mahony Krank. Serwis przetestował temat, nie wiem nawet jaka lampa finalnie w tym miejscu została - ale nie wpłynęła ona radykalnie na urodę bzyczenia. Ktoś tam po prostu coś zjebał w konstrukcji pętli i już.

Ochujeć można. Cytując klasyka, jeśli nie znajdę znośnie grającego małego wzmaka przerzucam się na organy casio podwieszane.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2010, 10:30:43
wysłana przez Rumak
14 Odpowiedzi
3883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2010, 10:49:25
wysłana przez mati304
23 Odpowiedzi
18092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2010, 02:50:49
wysłana przez coin777
6 Odpowiedzi
2385 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 23:44:07
wysłana przez Michau
1 Odpowiedzi
399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 17:16:57
wysłana przez gizmi7