Autor Wątek: MG SPA 2x50 Problem z samoczynnym ściszaniem się dźwięku  (Przeczytany 1359 razy)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Tak jak w temacie mam problem z lampową końcówką mocy MG SPA 2x50 połączoną z POD HD400. Otóż w trakcie grania dźwięk sam się przycisza. Nie ma w tym żadnej regularności, tzn. raz przycisza praktycznie do zera, raz o 1/3 raz o połowę. Czasem przyciszenie trwa sekundę czy dwie, a czasem nawet ponad minutę. Dodatkowo czasem jest coś takiego jakby wzmacniacz się "zatykał" i tłumił basowe struny, bo wszystko zaczyna się wtedy dziwnie zlewać.
Wykluczyłem:
1) Problem z PODem, gdyż na słuchawkach wszystko jest w porządku.
2) Problem z gitarą, gdyż podłączałem trzy różne i na każdej jest to samo.
3) Problem z kablem gitara-POD, bo też podłączałem trzy różne i zawsze problem pozostaje.
4) Z kablem głośnikowym raczej też wszystko OK, bo wcześniej był podłączany do głowy lampowej i nigdy coś takiego nie występowało. (Muszę jeszcze to sprawdzić, aczkolwiek nie mam na stanie drugiego kabla głośnikowego).
Po rozkręceniu obudowy MG zobaczyłem, że na dwóch lampach mocy kanału A, który jest wykorzystywany przy grze na redukcji mocy do 5W jest niebieska poświata, więc zmieniłem tą parę lamp na tę z kanału B. Po zmianie wszystko było OK, ale po dwóch dniach znów jest problem z przyciszaniem. Ma ktoś może pomysły, co może powodować taki problem. Myślę czy przyczyna nie leży w lampach przedwzmacniacza. Jeśli ktoś ma jakieś rady odnośnie naprawy tej końcówki mocy, to proszę o pomoc.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Oświecę Cię, może nawet niebieską poświatą: dzwoń do Marka (czy dla Ciebie: pana Marka), czyli budowniczego MG. Genialne, prawda? ;)
Paczki z głów!

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Panie wujBat, otóż bez oświecenia wpadłem na ten sam pomysł. Jednak z racji tego, że jest długi weekend i nie chcę zawracać gitary panu Markowi, to jednak wolałem zasięgnąć rady forumowiczów, bo mógł się ktoś już spotkać z podobną przypadłością. Jeśli nikt nie da mi jakiejś sensownej wskazówki, to we wtorek skontaktuję się z MG.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2010, 21:00:05
wysłana przez zuosiej
25 Odpowiedzi
13208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2011, 02:06:15
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
5287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:57:18
wysłana przez y
10 Odpowiedzi
5854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2014, 17:26:31
wysłana przez maciekcalm
1 Odpowiedzi
2949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2018, 08:39:09
wysłana przez Bjørn