Autor Wątek: Line 6 m9/m13 vs ??? alternatywy? (procesor efektów na podłogę)  (Przeczytany 3298 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Kupiłem sobie jakiś czas temu Zooma MS-70CDR i generalnie ogarnia mi tematy jak trzeba, ale brakuje mi tap tempo (tzn jest, ale skomplikowane, w warunkach grania na żywo nie do ogarnięcia). Zacząłem myśleć nad jakąś "większą" cyfrą (używam, delay, reverb, chorus) z tap tempo i pierwszym strzałem było Line 6 m9, bo akurat można odpalić 3 efekty albo m13, chociaż nie do końca bo jest duża gabarytowo i w sumie aż tyle to raczej nie potrzebuję. No ale jeśli nie Line 6 to co? Zoom? Myślałem też nad takim szpejem: Zoom G5N. Ktoś coś, inne propozycje? Symulacje wzmaków/kolumn są mi totalnie nie potrzebne i tak jak pisałem, zależy mi też na wielkości. Cenowo ~1000zł.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Bierz m9, serio.
I nie jest takie duze. Nova system jest większa.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ktoś coś więcej? Generalnie, temat wraca do mnie jak bumerang po każdej próbie, więc muszę w końcu coś ogarnąć. Nikt nie ogrywał tego G5N? Bo w tym momencie chyba on przemawia do mnie najbardziej.

Offline zdrawko_k

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Ja mam g3n. Są tam 3 switche i daje to rade. Używam głównie jako dopalki do bugery 6162 - tutaj idzie zoomowy klon big muffa. I do tego chorus i delay pod noga. Do Tap tempo mozna podpiac jakis zewnetrzny pedal i nabijac. Efekty jak za ta cene sa spoko. Teraz kupilbym g5 bo brakuje mi pedalu i dodatkowego switcha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
G3N obcina sygnał. Chorus w M9 podbija głośność. Ale ogólnie daje radę.
Kup osobno kostki.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja mam g3n. Są tam 3 switche i daje to rade. Używam głównie jako dopalki do bugery 6162 - tutaj idzie zoomowy klon big muffa. I do tego chorus i delay pod noga.

Opowiedz więcej. Używasz tego pudełka jednocześnie jako dopałki oraz modulacji? To gdzie to jest wpięte, przed preampem, czy w pętli?

Offline zdrawko_k

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Przed preampem, próbowałem w pętli ale dopałka wtedy nie dawała mocy, bo tez przyznać musze ze pięknie ten zoomowy muff rzęzi z bugerowym przesterowanym kanałem. Modulacje z musu ida więc też z przodu. Obecnie i tak 95% grania to przester wiec czysty kanał jest używany homeopatycznie. Jedyne co mi przeszkadza w tym rozwiązaniu to ilość deptania przy zmianie na czysty z modulacją, bo i kanał muszę na bugerze depnąć i przeklikać g3na. Rozwiązaniem byłaby kostka z przodu a zoom w pętli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
W pętli nie miał prawa działać jako dopałka, nie da się dosłodzić herbaty wsypując cukier obok szklanki :)

Co do zmiany kanałów - taki lajf, stare duże zoomy miały midi, nie wiem od którego modelu wzwyż mają obecnie.

Zresztą z Bugerą chyba nie dałoby rady mimo zaawansowanej przelotologii - ztcp ma jakiś pojebany footswitch.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
5461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2008, 22:36:13
wysłana przez James Dean
16 Odpowiedzi
9863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2011, 08:50:28
wysłana przez Sikor
13 Odpowiedzi
6047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 11:49:31
wysłana przez sharpi
15 Odpowiedzi
6113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2014, 08:20:54
wysłana przez dromee
10 Odpowiedzi
4842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2015, 15:25:53
wysłana przez przemak