Autor Wątek: Reverb z shimmerem (tańsze alternatywy Strymona)  (Przeczytany 6064 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Od długiego czasu podkochuję się w anielicznym efekcie shimmer ze Strymona BigSky/BlueSky, dzisiaj natrafiłem na ogłoszenie jednego z wymienionej dwójki, niestety cena Strymonów jest zaporowa, a do domowego pitolenia nie potrzebuję high-endu, stąd moje pytanie - czy są tańsze, sensowne alternatywy dla tych urządzeń? Myślałem o Digitechu Hardwire Supernatural, ale jest dość słabo dostępny, o egzemplarzu z drugiej ręki można w Polsce zapomnieć...

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
mooer? Od 9:20



na alledrogo za 220


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Słyszałem od jego użytkowników, że ten Mooer ponoć jest strasznie słaby. Choć na YT brzmi ok :D
A miał ktoś do czynienia z shimmerem w Zoomie MS-70CDR?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kiedys temat jakosci shimmera w mooer byl tu poruszany. Na YT jest film, w ktorym slychac, jak bardzo kwinty dodawane przez mooer zamiast oktaw potrafia zepsuc zabawe.

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Zgadza sie. Miało być tanio i nie high-endowo ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
A coś ze "średniej półki"?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
A walnę se tu posta.

Tego Mooera nie da się jakoś zmodować, żeby dodawał tylko same oktawy?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Tego Mooera nie da się jakoś zmodować, żeby dodawał tylko same oktawy?

Ciężko jest modować elektronike w smd. co do średniej półki to może coś ze stajni neunaber albo stanley-fx

Posty połączone: 17 Wrz, 2014, 16:38:00
Tak sobie też myślę że można by było coś takiego sklecić w oparciu o kostkę accutronicsa. Moduł ten posiada 2 wyjścia audio więc jeden kanał ubsługiwałby standardowy reverb a drugi pracowałby z układem podnoszącym sygnał o oktawe w góre. Później te dwa sygnały ze sobą zmixować i gitara. Niestety u mnie brak czasu aktualnie na tego typu eksperymenty. Podejrzewam że ten reverb stanley-fx może być właśnie zrobiony na module accutronicsa.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2014, 16:38:00 wysłana przez dromee »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Gizmi, Poluj na okazję;) Mi się udało upolować Eventide'a Space... + sprzedałem parę gratów i pojawił się w domu wraz ze swym cudnym shimmerm;)

A o tym shimmer mode w Mooerze zapomnij, to dramat... Neunaubery są świetne, ale raczej"one trick pony", ot wgrywasz preset i masz, ale tyko to co wgrałeś. Na pewno jeśli chodzi o brzmienie to Neunauber jest zawodowy.

Ale i tak Eventide/Strymon się liczą, jeśli ma być cudnie, słodko, anielsko, chóralnie, i żeby była radość;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691


Ale i tak Eventide/Strymon się liczą, jeśli ma być cudnie, słodko, anielsko, chóralnie, i żeby była radość;)
Tym bardziej, że ceny bardzo spadły ostatnio ale i tak o wiele bardziej polecam H9. Za nie całe 1600zł nówkę się dało do niedawna kupić w polskim sklepie. Uzbierasz, kupisz raz i masz spokój do końca świata, nic lepiej brzmiącego się nigdy nie pojawi :) a jak się pojawi to i tak w miksie nikt tego nie wysłyszy bo H9 brzmi rewelacyjnie.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Jest właśnie okazja kupić Strymona BlueSky za ok. 900 zł, stąd ten temat... Bym się wysrał z niemal wszystkich pieniędzy w momencie, gdy potrebuję oszczędności na wszelkie wydatki związane ze studiami, ale idea shimmera siedzi mi nieustannie w głowie. Okazuje się, że Line6 M5, którego pozbyłem się mniej niż rok temu miał shimmera, ale głupi nie zwróciłem w ogóle na niego uwagi :/ Mr. Black Eterna też mi się bardzo podoba, ale podobnie jak Supernatural - musiałbym zamawiać nówkę z ProGuitarShopu.

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
U tumana masz pan tez tego supernaturala. Z bardziej budzetowych jest jeszcze behringer rv600  :P

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Behringer tnie pasmo.

Offline Mrutg

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19

Tak sobie też myślę że można by było coś takiego sklecić w oparciu o kostkę accutronicsa. Moduł ten posiada 2 wyjścia audio więc jeden kanał ubsługiwałby standardowy reverb a drugi pracowałby z układem podnoszącym sygnał o oktawe w góre. Później te dwa sygnały ze sobą zmixować i gitara. Niestety u mnie brak czasu aktualnie na tego typu eksperymenty. Podejrzewam że ten reverb stanley-fx może być właśnie zrobiony na module accutronicsa.

Jest coś takiego. Nazywa się Dead Astronaut Reverb - dobrze udokumentowany. Jak ma ktoś znajomego magika i kostkę Acctrnics nie powinno byc problemów.

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Podobno tak. A mial ktos z tym do czynienia?


Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147

Jest coś takiego. Nazywa się Dead Astronaut Reverb - dobrze udokumentowany. Jak ma ktoś znajomego magika i kostkę Acctrnics nie powinno byc problemów.

Widziałem ten projekt. Nie jest to jednak shimmer o którym rozmawiamy. Bardziej przypomina skrzyżowanie reverbu z chorusem gdzie drugi kanał poddawany jest modulacji a nie podnoszeniu o oktave.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
7055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2008, 14:55:10
wysłana przez Pan Sinner
16 Odpowiedzi
9775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2011, 08:50:28
wysłana przez Sikor
7 Odpowiedzi
3267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2016, 14:20:54
wysłana przez Ghost_of_Cain
6 Odpowiedzi
3277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2016, 19:29:08
wysłana przez Aremenius
11 Odpowiedzi
4408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2019, 21:33:51
wysłana przez spacelord7