Autor Wątek: JamHub Stage  (Przeczytany 3237 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
JamHub Stage
« 03 Sie, 2016, 21:41:40 »
Jako, ze nie ma dzialu odnosnie grania live, to pisze tutaj. Ktos mial do czynienia z produktami JamHub? Sa na rynku juz dosc dlugo, w sumie fajna sprawa do cichych prob, jednakze jakis czas temu zapowiedzieli calkiem ciekawe urzadzenie - JamHub Stage.

Wychodzi na to, ze mozna sie do tego podpiac ze wszystkimi gratami, miec swoj wlasny mix na sluchawkach, a do tego akustykowi dostarczyc czysty sygnal po XLR. Ciekawa sprawa. Jakie widzicie za i przeciw takiego rozwiazania?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #1 04 Sie, 2016, 05:23:39 »
Fajne. Tylko jedna rzecz, na próbie jakoś trzeba nagłośnić perkusję więc jeśli mamy do niej więcej mikrofonów to przydałby się dodatkowy mixer do którego wpinamy wszystkie majki i wychodzimy 2xXLR na JamHub co daje nam już dwa zajęte wejścia. Na scenie dostaniemy taki mix perkusji ze stołu (jeśli klub jest zaopatrzony w takie nagłośnienie). W mniejszych klubach gdzie nagłaśniają tylko wokal może być problem z ilością sendów na scene. Dawno nie grałem sztuk więc może sytuacja w klubach wygląda już sporo lepiej :) Jeśli kapela jest w stanie zainwestować w przyzwoite mikrofony do perki to ja bym wolał iść w opcje interfejsu + rozszerzenia ADAT plus np wzmacniacz słuchawkowy. 1U+1U+1U do racka , na to laptop z DAW i wtedy to zespół dyktuje jaki mix leci na przody + robi sobie mixy w DAW odsłuchów. Cena całości powinna być podobna do JumHub a możliwości sporo większe (większa ilość wejść+wyjść)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #2 04 Sie, 2016, 17:17:11 »
Z perkusja to prawda, ciezka sprawa z porzadnym naglosnieniem tego. Na koncercie to teoretycznie wlasnie mozna by dostac XLR ze stolu i wpiac w system.

Nie wiem, czy dobrze mysle ale chyba to jest dobrze, ze wysyla sie cyzsty sygnal akustykowi do miksu, zamiast dawac gotowca? No bo chyba to, jak sie ustawia balans czy EQ duzo zalezy od tego, jaka jest sala, naglosnienie itd? Ze sceny tego sie nie uslyszy.

Ja wlasnie z zespolem probuje ogarnac cos, zeby miec sensowny odsluch (perke bedziemy testowac z jednym mikrofonem - "crotch mic technique"). Laptop jest, bo na nim klawiszowiec gra. Ja na razie nie ogarniam do konca jak to wszystko w kapeli zorganizowac.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #3 05 Sie, 2016, 07:11:56 »
Paradoksalnie poleganie na akustyku a czasem "akustyku" w klubie jest dość sporą naiwnością. Rzadko kiedy tym panom się chce bo przyjeżdża kolejna kapela. Często nawet wysyłanie riderów jest olewane więc liczenie na to że nas ten Pan dobrze wykręci na przodach jest mocno złudne. Sala salą ale jeśli się postaracie i dacie swój mix na przody będzie zawsze lepiej niż losowe podejście do pracy kolegi zza stołu (zawsze można zainwestować w bezprzewód i iść sprawdzić jak to śmiga na PA ;) , ja tak robiłem). Jeśli macie laptopa i ktoś go już ogarnia na scenie to pozostaje tylko reszta z mojego posta, interfejs audio , wzmak słuchawkowy + ewentualne ucho i wszystko ustawione w DAW. Ile potrzebujecie wejść (biorąc pod uwagę "crotch mic technique")? Jesteście truuu czy cyferka? :) @Nightmarishreaper , wołam bo wiem że miałeś już to opanowane.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2016, 07:51:55 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #4 05 Sie, 2016, 09:57:59 »
No ogolnie to mamy lapka i calkiem niezly interface z wystarczajaca iloscia wejsc. Nie wiem tylko, czy ilosc wyjsc bedzie wystarczajaca (musze sprawdzic).

Jesli chodzi o sprzet to raczej cyfrowo pojdzie, bo basista juz gra z iPada, ja pewnie tez na to przeskocze. Sklad dosc podstawowy jest, jedna gitara, bas, wokal i klawisze/decki. Klawiszowiec i tak brzmienia bierze z Reasona, wiec teoretycznie moglibysmy ta jego sesje w reasonie uzyc. Pytanie co z perkusja na koncercie? Ten jeden mikrofon, co go chcemy uzyc, to glownie po to, aby w sluchawkach miec chociaz troche perkusji. Na 100% sie nie sprawdzi to do naglosnienia na koncercie. Tak wiec i tak bysmy musieli polegac na akustyku, co by perke ogarnal i jakos polaczyc te nasze dzwieki, z garami.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #5 05 Sie, 2016, 10:01:04 »
Jeśli nie chcecie inwestować w majki do perki to po prostu zróbcie mix dla siebie a resztę niech nagłaśnia akustyk. Nie wiem tylko czy będziecie mieć taką opcje żeby wysłać wasze sygnały na dwa osobne tory (PA+odsłuch)

Posty połączone: 05 Sie, 2016, 10:02:28
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #6 05 Sie, 2016, 10:51:05 »
Zakup mikrofonow do perkusji nie jest problemem. Problemem jest jak to wszystko ogarnac, bo ja na razie totalnie w dupie jestem i nie ogarniam jeszcze tematu w ogole :) Ciezko mi jakos to nawet sobie rozrysowac, zaplanowac co i jak ma byc podlaczone, zeby mialo sens. Inna sprawa jest to, ze wlasne mikrofony nic nie dadza na koncercie, gdzie perkusja jest juz naglosniona.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #7 05 Sie, 2016, 11:32:56 »
Dadzą jeśli wyślecie swój mix całości. @Nightmarishreaper ma to opanowane.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #8 05 Sie, 2016, 12:43:18 »
No dobra ale co w sytuacji, gdzie perka juz jest naglosniona i nie ma czasu na zakladanie swoich mikrofonow, ustawiania tego itd? Nie wiem, moze Ty grasz tylko takie sztuki, gdzie zawsze Twoj zespol gra na swoim oddzielnym sprzecie. Wtedy mozna sie w takie rzeczy bawic. Ja na tym etapie nie moge sobie na takie "luksusy" pozwolic stad tez i szukam rozwiazania, ktore jest kompatybilne z rzeczywistoscia.



Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: JamHub Stage
« Odpowiedź #9 05 Sie, 2016, 12:56:30 »
Napisz mi na prv listę sprzętu jakim dysponujecie. Spróbuje Ci to rozrysować i wytłumaczyć. Lista od lapka na mikrofonie do wokalu kończąc ;)

ps. z pierwszego posta : " Dawno nie grałem sztuk więc może sytuacja w klubach wygląda już sporo lepiej" ;) Przestałem grać sztuki z 5 lat temu...:(
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2014, 15:31:00
wysłana przez przemak
3 Odpowiedzi
1196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2015, 11:41:49
wysłana przez pshemo
14 Odpowiedzi
2577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2015, 10:33:58
wysłana przez FlyingV