Autor Wątek: Awaryjność Blackstara HT60 Stage  (Przeczytany 2580 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Awaryjność Blackstara HT60 Stage
« 13 Kwi, 2015, 11:15:07 »
Mam możliwość wymiany na ten amp. Brzmienie z jutuba mi się podoba, ale najbardziej interesuje mnie czy jest on awaryjny. Jest?

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Jest. Może to kwestia poszczególnych egzemplarzy, ale mój znajomy z salki miał wersję head HT-100, i w ciągu pół roku padł mu ten egzemplarz 2 razy. Za każdym razem wzmak leciał do serwisu w Holandii, po czym wracał żeby pochodzić miesiąc i znowu padał. Wymienił go na inny egzemplarz który również się wysypał po paru tygodniach. W końcu przestawił się na Engla Powerballa 2 i nic się teraz nie dzieje. Przynajmniej tyle wiem jeśli chodzi o awaryjność serii HT.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Ja długo miałem HT-5 i nic się działo, jedynie raz sama z siebie wysunęła lampa na preampie (i myślałem, że się zepsuł, ale odkryłem problem, wsadziłem i potem dalej chodził ok)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Jak to przy masowej produkcji. Zawsze znajdzie się wadliwy egzemplarz. No trochę się obawiam wymieniać, bo mój MG Firebird 20 jeszcze mnie nie zawiódł. Lipa jak w czasie sztuki amp przestaje pracować. Ten egzemplarz, na który mam się wymienić był naprawiany u Artura Mendina i od tamtej pory jest podobno spokój. Trochę jednak strach.

Thomann mi napisał, że ten amp nie trafia do nich częściej niż inne egzemplarze.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Często jest tak, że chiński wzmak ma skopane luty fabrycznie i jak raz trafi do normalnego elektronika to potem już nic się nie dzieje. Zresztą w innych wzmakch też tak bywa, ja już dwa swoje przelutowywałem (marshalla i ampega). Na salce stoi u nas HT-40 Club i nic się z nim niedobrego jeszcze nie stało.

nikodem977

  • Gość
Ja miałem HT-40 i nic mi się nie działo. Gadało to jak miało gadać itp itd, choć gain w nim mi trochę nie pasi, bo brzmi tak jakby postawić ścianę przed głośnikiem. Przy zdjęciu gainu do 70% było lepiej ale trochę rozpierd*** znowu brakowało. :c clean jak najbardziej bardzo ładny mimo biednej regulacji. No i pamiętaj że to nie jest 100% czysta lampa. :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
[...] No i pamiętaj że to nie jest 100% czysta lampa. :)

Na Twoim miejscu najpierw bym trochę poczytał (albo doedukował się) a potem gadał farmazony ;)

I 40 club i 60 Stage to pełna lampa. I ni chuja, inaczej nie będzie. ;)

chyba, że na stronie blackstara kłamią.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
Blackstar nie podaje nigdzie takiego stwierdzenia "full valve amp". Elektronicy sprawdzali, w środku jest jakaś domieszka półprzewodników czy tam krzemu. Dostałem także takie info od sprzedawcy i sam się pytałem gdzieniegdzie. Nie jest to 100% czysta lampa i polecam samemu się doedukować zamiast "punchować".
EDIT: dokładnie: "Blackstar ht-40 uses mosfet phase inventer "
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2015, 00:36:25 wysłana przez nikodem977 »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
No i? Ale nadal ma lampowy preamp i końcówkę. To że ma jakieś gratisy krzemowe to raczej na plus a nie na minus. Piece z wyjściami USB też jakieś krzemy mieć muszą, nie? A nadal jest to lampa (o ile dany model nią jest)

Z początku zabrzmiało to, jakbyś sugerował, że to hybryda czy coś. Już się nie denerwuj, buzi :*
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ht60 Stage jest już u mnie. Bardzo pozytywne wrażenia. 60 watt, a w chałupie można grać jak na tranzystorowej pierdziawce po cichu. Na MG Firebird 20 musiałem redukować moc do 1 watta, przełaczać w tryb triody i jeszcze wrzucać eq w pętlę ze ściętą głośnością aby coś połupać. Dodatkowo jestem w ciężkim szoku, bo wpinając wiosło bez efektów uzyskałem takie brzmienie jakie lubię - szklankowy clean i przester z bardzo długim sustainem. Połowa pedalboardu jest mi teraz nie potrzebna. Miałem 3 lampowe wzmaki i zawsze musiałem wpinać EQ w pętlę aby to chodziło jak lubię, a tu nie trzeba.

Mało mnie interesuje, że ktoś w blackstarach znalazł dowód, ze to nie jest true lampa. Ten piec sprawił, że muszę bardzo kontrolować dynamikę. Nie żebym deprecjonował MG bo nadal lubię produkty Pana Marka i pewnie jeszcze kiedyś coś u niego kupię, ale na Blackstarze gra mi się trudniej.

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
kolego nikodem977, chciałbym zauważyć, że ht60 stage posiada na preampie 3 lampki a nie dwie jak ht40,

lampy: ECC83 (2), ECC82 (1)

zgodnie z opisem:

The ECC82/12AU7 is used in the V3 position (closest to the power tubes) as phase inverter prior to the power amp.
The ECC83/12AX7s in the V1 and V2 position are used in the clean and OD1/OD2 channels, respectively.

abstrahując może trochę od doktoratu czy true lampa czy tylko pół (a może 1/4 lampy) proponuję mniej pierdolić więcej grać,
stage broni się soundowo w każdym poziomie głośności i na każdym kanale, dynamika, czyszczenie się OD, reverb


Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Dokładnie, nie róbmy tu dyskursu o tym ile lampy jest w (według producenta) lampowym ampie. Zrobiłem risercz w tym kierunku i nie potrzebuję dalej tej wiedzy pogłębiać. Chciałem się jedynie dowiedzieć czy często się psuje. Teraz to już nie ważne, bo amp stoi u mnie więc ja będę ponosił konsekwencje.

nikodem977

  • Gość
No ja o Ht-40 i tak mówiłem. Ale nigdzie nie powiedziałem że to jest wadą. Może dla jakiegoś pedanta by było ale ja takowym nie jestem.
Gratki dla FlyingV bo to b.fajna maszynka.
Może NAD jakieś?

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
nie będę się czepiał nikoś, ale cytuję :

"No i pamiętaj że to nie jest 100% czysta lampa"

buźka ;)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Myślę, że nie zrobię NAD lepiej niż można to obejrzeć/posłuchac na youtube. Ht60 jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Oby chciał tylko służyć długo to będę happy. Mógłby być lżejszy, ale czego ja się spodziewałem po 2x12 combo? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2014, 15:31:00
wysłana przez przemak
3 Odpowiedzi
1198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2015, 11:41:49
wysłana przez pshemo
JamHub Stage

Zaczęty przez Mat Hardware

9 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2016, 12:56:30
wysłana przez Lechu_