Autor Wątek: Ibanez RG2228  (Przeczytany 20109 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« 27 Sty, 2009, 11:37:35 »
Witam!

Jak napisałem - tak zrobiłem. Wynalazka pt. Ibanez RG2228 nabyłem w sklepie riff na Bokserskiej w Warszawie. Obsłużył mnie sympatyczny, kompetentny i uczynny koleżka imieniem Dominik. Byłem w szoku, bo to się w riffach nieczęsto zdarza. Mnie przynajmniej nigdy, dlatego piszę. Co do wiesła - specyfikacje znajdziecie w necie, więc nie będę się wygłupiał, chyba, że będzie ktoś nalegał.
1.Struny – bardziej sprężystą gumę mam w swoim dresie, w którego wskakuję jak chcę liście pograbić na podwórku. Dramat jednym słowem. Jako najgrubsza - "fis" - wisi 0.68 - o kaliber za cienka. Muł, brak dynamiki, zero intonacji, tragedia. Muszę wszystkie struny "opuścić piętro niżej", a jako najgrubszą założyć 0.75-0.80, może grubszą - wtedy powinno być git.

2.Korpus - lipa, czyli dupa, ale spodziewałem się większych dramatów, nie jest tak źle, chociaż korci mnie żeby zrobić korpus z jesionu, jak przystało na białego hetero. Plus jest taki, że jest lekki, choć każdy wie, że styropian też jest lekki... Jeśli chodzi o kształt, to mam w chacie ładniej wyprofilowane deski do mięsa. Tzn, nie mówię, że jest zrobiony niechlujnie, lecz po prostu jest kanciasty, robiłem takie karmniki na zpt kiedyś. Chociaż jest jeszcze jeden poważny plus - dolny cutaway NAPRAWDĘ pozwala na wygodne dojście do najwyższych pozycji, co przy tej szerokości gryfu wcale nie jest takie oczywiste. Za to szacun, w końcu ktoś pomyślał, że 24 progi nie są dla bajeru. Korpus w kolorze „galaxy black” z jakimś brokatem. Wygląda trochę jak Naomi Campbell w sylwestra. W sumie może być.
3.Elektronika – 2 x EMG alnico 808. Pickupy mają być odpowiednikiem modelu 85 w obudowie basowego DC 40. Takoż i jest. Gain nie jest tak przesadzony jak w
81, mostkowy daje pazura ze sporym mięskiem, ale bez tego wkurwiającego „bźźźź”, gryfowy jest klarowny, ale pełny, zdefiniowany i selektywny. Brzmienie czyste – mocno „spreparowane” tudzież „sterylne”. Słowem jest wszystko to, za co kochamy, bądź nienawidzimy EMG. Z tyłu korpusu dwa klapiszcza – jedna klapencja mała, pozwala na dojście do jacka, druga kryje w sobie 2 potencjometry volume i tone, trójpozycyjny selektor ślizgowy oraz bateryjkę owiniętą w gąbkę, wciśniętą na chama w przewężenie komory. Lekka wioska, zważywszy na fakt, że uchwyt do baterii kosztuje jakieś 1,5 centa.
4.Osprzęt – klucze Gotoh w układzie 4x4. Naprawdę estetyczne, chodzą płynnie i bez zarzutu. Docisk sztabkowy na wszystkie struny, blokada na pierwszym progu (oh, yes!!!) i w końcu mostek, czyli najbardziej przerażająca w sensie pozytywnym część gitary (oprócz gryfu). Mostek Edge III 8 jest w zasadzie wajchą z tymże... bez wajchy. Nie ma sprężyn, nie gibie się jak głupi w te i we wte. Osadzony na dwóch masywnych bolcach, z tylu trzeci mniejszy – stabilizujący. Mostek wzbudza ZAJEBISTE zaufanie, sieje również grozę w płochliwych sercach. Ważna sprawa, jeśli akurat czcimy w kapeli Lucypera czy innego Bafumeta. Gitarkę stroimy „na oko” kluczami, dociskamy blokadę i później dostrajamy mikrostroikami. Zawsze marzyłem o takim rozwiązaniu i w końcu mam:)
5.Futerał – kawał kobyły, wygląda dość solidnie, gitarze jest w środku ciepło. Do przegrody przy główce śmiało mieszczą się dwa opakowania szklane 0.75 napoju regeneracyjnego.
6.Last but not least – GRYF ! To jest właśnie ta część gitary na którą tak naprawdę wydałem pieniądze (no, jeszcze ten mostek). 54 mm na 1. progu 78 mm na ostatnim. Wygoda, ergonomia, kulturka, er frąs, wypasik, aksamit, homary, jedwab, Irena Santor:)... To skojarzenia na szybko. Ibanezowcy wiedzą w czym rzecz. Stratocasterowcy i Gibsonowcy nie dowiedzą się nigdy, póki nie spróbują. FENOMENALNY dostęp do każdej pozycji, bez wysiłku przyciskamy barre'y, komfort gigantyczny, tylko się w oczach mieni od ilości strun, co jak na razie jest moim największym problemem (nigdy nie miałem siódemki). Mam średniej wielkości dłonie, dokładnie pomiędzy „ginekologiem” a „Maciejem kowalem” - zero problemów, nawet jak wymienię struny na grubsze. Prożki jumbo, ładnie nabite, dobry profil grzbietu, podstrunnica – bardzo wysokiej jakości palisander, wygląda prawie jak heban, nie będę więc zmieniał.

Gitara jest na tyle egzotyczna, że po prostu w pewnych kręgach wypada ją mieć. Szczególnie w piekielnych lub jazzmańskich, co w sumie na jedno wychodzi... Konkurencja – jeśli chodzi o jakość i dbałość o szczegóły - na razie w ciemnej dupie, mówię o Schecterze i LTD. Moje pranie nigdy nie było tak czarne. Zygmunt Hajzer poleca!
pozdrawiam

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #1 27 Sty, 2009, 11:55:31 »
Kurwa, wiedziałem... :(

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #2 27 Sty, 2009, 12:04:58 »
Kurwa, wiedziałem... :(

chili konkretnie?... ;)
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #3 27 Sty, 2009, 12:10:24 »
 :fotki:

PS: to sie nazywa mocne wejscie na forum!
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #4 27 Sty, 2009, 12:10:49 »
Wyczuwam, że o mnie chodzi... W czymże rzecz wszakże?

P.S.
Miliardy fot na necie, chyba że oprócz gitary kręci Was wygląd mojego stołu/kanapy/podłogi/dywanika.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2009, 12:12:56 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #5 27 Sty, 2009, 12:13:55 »
Wyczuwam, że o mnie chodzi... W czymże rzecz wszakże?

P.S.
Miliardy fot na necie, chyba że oprócz gitary kręci Was wygląd mojego stołu/kanapy/podłogi/dywanika.

My potrzebujemy DOWODÓW :P
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #6 27 Sty, 2009, 12:14:07 »
Wyczuwam, że o mnie chodzi... W czymże rzecz wszakże?

ze w drugim poscie piszesz git opis, a jakbys do tego dodal real fotki to mosznaby nawet wstawic to na portal jako pelnoprawna recenzje. miliardy fot poprawionych fotoszopem to nie to samo co foty z twoim dywanem albo wersalka.
Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #7 27 Sty, 2009, 12:18:08 »
Ale łotdefak? Że niby jestem wiarygodny jak Hubert Urbański w reklamie banku?:) Ludzie dajta mie spokój, będę miał czas to zrobię fotki i Wam wyślę jakieś rozmazy z nokii, bo nawet nie mam aparatu:)
pozdrawiam!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #8 27 Sty, 2009, 12:34:44 »
Kurwa, wiedziałem... :(

chili konkretnie?... ;)
Konkretnie to właśnie spłaciłem ostatnią ratę za tele, żeby wziąć to guffno...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #9 27 Sty, 2009, 12:37:28 »
czad recke i gratulacje nowego nabytku. ile ten patyk w ogole w poladnii stoi??

blokada na pierwszym progu (oh, yes!!!)

serio kapodaster w standardzie?? ;) czy moze na progu zerowym ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #10 27 Sty, 2009, 12:42:22 »
Cytuj
Konkretnie to właśnie spłaciłem ostatnią ratę za tele, żeby wziąć to guffno...

Jeśli pomieszałem szyki, to bardzo przepraszam.

Cytuj
serio kapodaster w standardzie?? ;) czy moze na progu zerowym ;)

Moja kulpa, jasne, że na zerowym.

pozdrawiam

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #11 27 Sty, 2009, 12:44:55 »
...ile ten patyk w ogole w poladnii stoi??
5300 wołali.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #12 27 Sty, 2009, 13:10:37 »
jak na to ze interton to sciagal i ze dolar stoi po tyle ile stoi to w miare nawet jak za nowke
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #13 27 Sty, 2009, 13:17:45 »
Mała uwaga o cenie - ZAWSZE można się o nią podroczyć ze sprzedawcą SZCZEGÓLNIE w riffach, gdzie ceny wymyślają chyba kolesie po zażyciu kwasu. Polecam szczególnie riff na bokserskiej, gdzie przychodzi 1,5 klienta miesięcznie, obsługa dogrzewa się farelkami, Music Man Axis za 8000 zł wisi zakurzony z urwaną struną (powaga), a smutne oczy sprzedawców mówią wszystko o zarobkach. Idę o zakład, że właściciel riffów na co dzień para się hodowlą indyków, a te gitary to dlatego, że córa chciała.

pozdrawiam

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #14 27 Sty, 2009, 13:29:49 »
Dla zasady se7en ściągaj z neta! Nawet jeśli oszczędzisz ze 300PLN - to mało?
Paczki z głów!

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #15 27 Sty, 2009, 13:48:58 »
Teraz to raczej kicha. Ta, która była w wawie była kupiona jak dolar stał nisko. Przy obecnym kursie to z 6tyś pewnie wyjdzie  :-\
Leweoczkomisiarysia

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #16 27 Sty, 2009, 13:51:41 »
No właśnie dlatego ją kupiłem. W intertonie powiedzieli teraz 6200 z czymś. Drogo, tak więc jak gdzieś wisi na necie w okolicach 5 kafli, to kupujcie. Pamiętajcie - MUSZĄ (no, dobra żyjemy w dzikim kraju, więc "powinni") sprzedać za tyle, ile wynosi widoczna cena.

pozdrawiam

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #17 28 Sty, 2009, 10:28:26 »
Witam!

Cytuj
Czy wygląda to TAK? Z politowaniem

Oui Monsieur! :) Naprawdę, budzi respekt.

Teraz to napiszę: łaaaaa, mam nową gitarę, jest zajebista bo jest moja:)))

Nie, no, mam już dowód osobisty od jakiegoś czasu, a także kilka innych gitar, więc z każdą kolejną próbuję powstrzymywać egzaltacje, chociaż ciągle ręce mi się trzęsą jak pomyślę o tych, których jeszcze nie mam:)

pozdrawiam!

edit: Fotki wrzucę w przyszłym tygodniu, bo wyjeżdżam zaraz na kilka dni. Będą piękne ujęcia na podłodze, w futerale, a dla uprawdopodobnienia będzie również kawałek mojego kapcia. Tylko muszę od kogoś aparat pożyczyć, bo się nie dorobiłem jeszcze:)

Editedit: Dla zabicia czasu, pomyślałem, że wrzucę foty naprawdę egzotycznego instrumentu. Jest to 18. strunowy (tak, dobrze czytacie) semi-akustyk w kształcie, bo ja wiem, lutni chyba. Wykonał toto mój Tata zabijając nudę podczas oglądania "złotopolskich". Od razu mówię, że nie jest lutnikiem, tylko takim zdolnym gościem, co to łódkę z kory wystruga, krowę wydoi, no i gitarę zrobi też. Na początku wyśmiałem te 18 strun, ale go przeprosiłem jak usłyszałem brzmienie tego dziwoląga.
Specs:
gryf: klon płomienisty, wstawki hebanowe, ramię rezonansowe mahoń.
Korpus: mahoń z komorami rezonansowymi, top klon płomienisty "arched" a'la Les Paul.
Mostek, strunociąg, podstrunnica, "podłokietnik" i "podkolannik" - heban
klonowa, ręcznie rzeźbiona rozetka z jakimś dzikim motywem, winorośli chyba
Na główce, w zależności od koniunktury politycznej: łeb łabędzia/kaczora.
System: Fishman Matrix piezo+ preamp we wtyku jacka.
Za boga nie pamiętam wymiarów gryfu. Z pewnością jest to menzura barytonowa, musiałbym linijką zmierzyć.
Gitara brzmi jak dzwon, bez kitu. Charakteryzuje się fortepianowym wręcz sustainem, w życiu nie słyszałem czegoś podobnego. Niewygodna i twarda jak pierun przy tym... ale gra!!!
Z lewej - dla porównania Hagstrom Super Swede.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2009, 12:07:25 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #18 28 Sty, 2009, 11:45:18 »
Wróbel - pełen szacun dla Twojego Taty! Uściśnij mu rękę ode mnie szczególnie mocno, ponieważ też społodziłem własnoręcznie kilka gitar oraz ładnych kilka przerabiałem, ale to jest prawdziwie piękny przedmiot, którego wykonanie wymagało praktycznej znajomości mnóstwa technik. Jeszcze raz - pełen szacun  :allah:

Niestety, ale szykuj się na to, że jak najszybciej masz tu wkleić link do filmika jak to gra! ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #19 28 Sty, 2009, 11:56:13 »
Dzięki serdeczne za ciepłe słowa w imieniu Taty. Napracował się, nie powiem. Oprócz podstrunnicy, który zrobił nasz kolega (nabicie progów) wszystko zrobione jest za pomocą nożyka, dłutka, taboretu i parapetu:) Tak więc 100% custom szopa:)
Znajdę chwilę, to coś wrzucę, będzie problem, bo mieszkamy od siebie 500 km:( a Tata ma kłopoty z nastawieniem budzika w komórce, o filmiku na kompie można zapomnieć. Idea stroju - podobna jak w standardowej 12-tce. Czasami basy stroi w kwartach-kwintach, żeby dziwnie było. Gitara gra "na poważnie" po zelektryfikowaniu dopiero, ale miło się wtedy słucha. Dźwięk się nie chce skończyć:)

pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #20 28 Sty, 2009, 12:29:14 »
Wypasna! Czy na glowce jest rzezbiona kaczka?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #21 28 Sty, 2009, 12:30:54 »
Cytuj
Czy na glowce jest rzezbiona kaczka?

Kaczkodont. Lub Pterołabędź. Zdania są podzielone.
pozdro!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #22 28 Sty, 2009, 12:36:38 »
Cytuj
Czy na glowce jest rzezbiona kaczka?

Kaczkodont. Lub Pterołabędź. Zdania są podzielone.
pozdro!

Twoj papa to prawdziwy grindkorowiec! Jak moj 2 miesieczny terrorysta podrosnie to mu zrobie cos takiego

Pozdro

Tak BTW, czy moge Twoj test i wszystkie posty po nim przeniesc do dzialu z testami? Bo fajnie sie to czyta, jakas od miana od moich sztywnych, kryptogejowskich i stricte technicznych testow ;]

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #23 28 Sty, 2009, 12:41:27 »
Cytuj
Tak BTW, czy moge Twoj test i wszystkie posty po nim przeniesc do dzialu z testami? Bo fajnie sie to czyta, jakas od miana od moich sztywnych, kryptogejowskich i stricte technicznych testow ;]
   

A rópta co hceta! Jak się mój siermiężny styl literacki podoba - włala! Nie czytałem Twoich tekstów jeszcze, bo nie zdążyłem przekopać się przez forum, ale nadrobię zaległości, obiecuję. No i przestań z tym "kryptogejowskim", idź na całość jak Tomasz Raczek:))))
pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez RG2228
« Odpowiedź #24 28 Sty, 2009, 12:48:41 »
Testy grupy trzymajacej wladze sa na portalu jedynie http://www.sevenstring.pl/testy

Przewale temat, jak tylko sie obudze :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2007, 09:16:54
wysłana przez anton
21 Odpowiedzi
14080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 00:01:57
wysłana przez wuj Bat
0 Odpowiedzi
3528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2010, 11:07:22
wysłana przez Yony
15 Odpowiedzi
7677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2011, 21:30:20
wysłana przez Rachet
16 Odpowiedzi
10892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 15:59:27
wysłana przez Omlet