Autor Wątek: ESP LTD VIPER 407  (Przeczytany 26576 razy)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
ESP LTD VIPER 407
« 18 Cze, 2007, 18:42:19 »
Witam
Potrzebuje opinii na temat wiosla,  z tego co udalo mi sie znalezc wiem ze podobno jest calkiem niezle, ale leci na glowke jak sg, podobno jest cholernie wielke (dla mnie to minus), i ma wyjatkowo szeroki gryf przy miejscu klejenia, oraz bedzie trzeba czekac okolo 3tygodnie na zamowienie przez np guitarcenter.pl. Powiem tak bedzie to moja pierwsza siodemka ale wiem ze bedzie potrzebna, i zdecydowanie wolalbym schectera blackjacka ale nie wyrobilem sie ostatno jak byla na allegro, a z sciagania USA bez znajomosci raczej dobrze nie wyjde.
Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #1 18 Cze, 2007, 23:12:13 »
wroclawski sklep www.muzyczny.pl ma w tej chwili na stanie ten model

popros o bardziej szczegolowe foty na PRV napewno Ci pomoga. nie mam nawet czasu jechac go ograc i sprawdzic jak ta zabawka w reku lezy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #2 19 Cze, 2007, 15:12:10 »
Wiesz mam wrazenie ze z tym ltd to jakas dziwna sprawa jest, jak skonczy sie sesja bedzie trzeba sie do wroclawia wybrac  :D , ale sprawa w sumie jest dosc trudna bo w  Polsce to chyba jak narazie jedyna rozsadna (chyba )oferta od 2500-2700. Chodzi mi jeszcze po glowie s7320 ale nie wiem sam.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #3 04 Lip, 2007, 18:58:57 »
Duża fota :)
tu jest ładna fotka tego wiosła. Wygląda świetnie, byłeś już może Nikt w muzycznym i oglądnąłeś może?
Jak nie znajdę nic konkretnego na allegro to może skuszę się na nią... ale to po wakacjach dopiero.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #4 04 Lip, 2007, 19:02:33 »
nie bylem i nie wiem czy go nadal maja. narazie mam sesje i nie mam czasu sie tam wybrac
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #5 06 Lip, 2007, 15:41:05 »
znalazlem przy okazji jak przegladalem ss.org:

ESP LTD Viper-407
I was browsing after the major disappointment of the RZK-600 and I saw this giant ugly thing hanging on the wall. My first though was "jesus that thing is fucking hideous, and it is huge." It is about the same size as a lot of hollowbodies. Okay, maybe not that big, but its BIG. Really BIG. The set neck joint was HUGE. But it has EMGs in it and its only $770cad!!!!!!

I fired up the 6505 again and started riffing on this thing, and man, it plays nice. It played super well. The finish was actually a lot better feeling then the flat black on the ESP Standard Eclipse, and the neck was a good size. The sound was pretty good too - this is when I really started wanting an EMG 81-7 for my COW again. The bridge felt good against my hand, the neck was nice and slick, and the sound was huge, which I had been hoping for because man this thing was gigantic. The body felt and looked like it was 3" thick. Upper fret access was awful, because of the gigantic set neck joint there. I wish this guitar was a bolt on.
myspace.com/drownmyday

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #6 01 Wrz, 2007, 11:57:47 »
Witam! Czyli w tej gitarze główka przeciąza korpus?  :|
Sie.. sie.. sie..

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #7 02 Wrz, 2007, 13:00:52 »
Tak jest napisane w opinii na harmony central... tez mialem na nia ochote, ale to ze opada na glowke jednak skutecznie mnie zniechecilo :evil:

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #8 03 Wrz, 2007, 09:26:37 »
Czytałem, że wystarczy przenieść zaczep na pasek z tyłu korpusu na róg i problem rozwiązany.

http://www.sevenstring.org/forum/sevenstring-guitars/16038-esp-ltd-viper-407-pics-extreme-close-ups-56k-afraid-very-afraid.html

Miałem kiedyś epi sg, który też cholernie leciał na łeb i problem załatwiał 8cm pas skórzany...
Leweoczkomisiarysia

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #9 17 Gru, 2007, 00:34:08 »
Mój Viper baryton też leci na łeb. No i cięzki jest. W sumie mało wygodna gitara do grania na stojąco.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2007, 18:11:59 wysłana przez bishu »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #10 19 Gru, 2007, 10:10:21 »
Hey mój brat ma Vipera 301 - chodzi o to, że zaczep do paska ma na rogu i jest okej.
Z tym, że on dosyć szeroki pasek - myślę, że jak się pojawia problem to zastosowanie go może rozwiązać lub ograniczyć przynajmniej problemy z tym związane.
Pozrdawiam.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #11 19 Gru, 2007, 13:00:44 »
Ja mam w tym momencie Vipera 400 i przemieszczenie zaczepu na pasek w miejsce łączenia gryfu z korpusem całkowicie wyeliminowało problem opadającej główki. Tylko że nie wiem jak to się będzie miało do 407 - w końcu siłą rzeczy tam gryf jest szerszy, główka waży więcej itd.

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #12 19 Gru, 2007, 18:24:11 »
Gitarkę kupiłem używaną i miała to już zmienione, ale nie wyszła tak oryginalnie z fabryki bo ma zalepione miejsce na rogu po poprzednim mocowaniu.

Offline antofagasta

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #13 08 Cze, 2008, 09:53:38 »
posiadam VIPERA ESP 407 musze potwierdzić ze cieżko sie gra na tej kobyle, leci na głowe, gruby gryf a na stojąco grać to juz w ogóle mozna nadgarstek sobie złamać:)
jeden lubi jak mu skrzypce grają drugi jak mu stopy śmierdzą

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #14 08 Cze, 2008, 10:59:32 »
a brzmienie? sustain?

Offline antofagasta

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #15 15 Cze, 2008, 13:28:42 »
dluugo i pięknie sie wybrzmiewa a w połączeniu z peaveyem bandit wydobywają się potężne miażdżąco-mosiężne doły-miód dla uszu-ale gryf jest naprawde mało wygodny i na sprowadzenie ze Stanów przez guitarcenter czekałem ponad 2 miechy!! Nie radzę zakupywac w ciemno bo sie mozna lekko rozczarowac- Ibanezy jednak są wygodniejsze
« Ostatnia zmiana: 15 Cze, 2008, 13:30:49 wysłana przez antofagasta »
jeden lubi jak mu skrzypce grają drugi jak mu stopy śmierdzą

hoganmw

  • Gość
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #16 21 Sty, 2010, 23:03:27 »
Nie będę zaczynał nowego wątku, ponieważ stary już jest.

Krótko i zwięźle.

Detale:

• menzura: 25 ½”
• korpus: 3-częściowy mahoń
• gryf: 3-częściowy klon
• podstrunnica: palisander
• ilość progów: 24
• inkrustacje: flagi
• klucze: czarne, niklowane
• mostek: tune-o-matic
• przetworniki: EMG 81-7 / 707 aktywne
• potencjometry: 1x volume, 1x tone
• przełącznik: 3-pozycyjny


Na wstępie porównam do gitar siedmiostrunowych w moim posiadaniu czyli Schecter Hellraiser 7 i Ibanez RG 1527.

LTD wyrywa inne drzewa z korzeniami. Jeżeli kupicie tego VIPERA to trzymanie Schectera mija się z celem bo pod każdym względem Schecter wypada słabiej. Ibaneza nie biorę go pod uwagę bo to wiosło służy do nieco innych celów :)

Wymiana uchwytów na Strap Lock zabezpieczy przed ewentualnym lądowaniem na glebie. Lądowałaby z prędkością światła bo jest ciężka jak kawał drzewa. Przesunięcie jednego zaczepu na róg eliminuje jakiekolwiek problemy z przechylaniem się wiosła przy grze. Srodek ciężkości ustawiony optymalnie.

Kolosalnie długi sustain, piękna i potężna barwa. Schecter do domu !!!.  Mięso się wytacza z tego wiosła. Najpotężniej brzmiący instrument jaki miałem w rękach. Urywa łeb z jajami.
Szyjka wygodna bo płaska prawie jak w Ibanezie.
Do łączenia gryfu z korpusem trzeba się przyzwyczaić bo na początku przeszkadza ździebko w grze na wysokich pozycjach. Obecnie gram to samo jak na Ibanezie ale muszę pamiętać o rozchyleniu dłoni nieco szerzej przed slidem wyżej :)

Genialne połączenie 81-7 przy mostku i 707 przy gryfie.  Nie lubię brzmienia 707 przy mostku w Schecterze. Dla mnie jest nie najlepsze. Zdecydowanie bardziej matowe i dudniące. 81-7 jest jaśniejszy i pełno ma środka co zresztą wyrywa flaki przy ciężkich gainach

LUDZIE SAME SUPERLATYWY !!! Naprawdę warto brać bo bardzo dobry instrument
Moim zdaniem 81-7 jest o niebo lepszym pickupem niż 707 TW w Schecterze.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #17 21 Sty, 2010, 23:26:57 »
gratsy meen.

Do mahoniu pod mostek tez wladowal bym 81-7. Dlatego dziwie sie ze moj nie ma zadnego wziecia...:)
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #18 21 Sty, 2010, 23:30:03 »
Lądowałaby z prędkością światła bo jest ciężka jak kawał drzewa.
Oj, ktoś nie uważał na fizyce.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #19 22 Sty, 2010, 08:16:21 »
Lądowałaby z prędkością światła bo jest ciężka jak kawał drzewa.
Oj, ktoś nie uważał na fizyce.

Haha ostatnio udało się naukowcom praktycznie zatrzymać światło. W odpowiednich warunkach poruszało się z predkością 20km/h, a nie jak to zwykle bywa w przybliżeniu 3*10^8 m/s :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

hoganmw

  • Gość
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #20 22 Sty, 2010, 08:31:33 »
... a ktoś miał problemy z Językiem Polskim ...  Metafora, Przenośnia jakby były problemy.

Domyślam się co Cię dotknęło stary ale Schecter naprawdę słabo wypada na tle tego Vipera. Schecter nie jest zły ale Viper mnie powalił od razu po pierwszym trzaśnięciu w struny i to na sucho bez wzmachola. Przy Schecterze musiałem się przysłuchiwać i analizować na ile korzystniej wypada w stosunku do Ibaneza, a wypada bo słychać.

Natomiast LTD nie wymaga nasłuchiwania. Różnica kolosalna w stosunku do Ibaneza od pierwszego jebnięcia.

Po wymianie pickupów w Ibanezie różnica w mocy i mięcha zmalała prawie do minimum w stosunku do Schectera, Ibek był ciekawszy. Teraz wszedł LTD i rozszarpał Ibka na strzępy. I to cała historia. No ale Ibek służy do innych celów i LTD go nie zastąpi nawet swoją MIAZGĄ !!!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #21 22 Sty, 2010, 09:02:34 »
Oj, ktoś nie uważał na fizyce.
Możesz rozwinąć...

Zajebiste wiosło. Do tego w matowym wykończeniu. Skoro tak zajebiście brzmi to czekamy na proobki.

hoganmw

  • Gość
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #22 22 Sty, 2010, 09:13:40 »
Zastanawiam się kiedy Wam to nagrać i jak. Bo nawet za chwilę mogę przez cyfrę SPDIF z Boss GT8 przez M-Audio 1010LT do kompa... ...ale to nie będzie to co może Wam oddać MIAZGĘ...  Pomyślę kiedy mogę jebnąć w struny poza domem.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #23 22 Sty, 2010, 10:51:04 »
hoganmw: Nie dotknęło mnie ani trochę to że byłeś niezadowolony z Schectera. Wisi mi to z czego się cieszysz, a z czego nie. Ja jestem bardzo zadowolony. Co ty tak ciągle szukasz spisku przeciw sobie na forum jak ktokolwiek ci coś powie?
fireboy: wzrost prędkości spadającego ciała jest niezależny od jego masy.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 821
Odp: ESP LTD VIPER 407
« Odpowiedź #24 22 Sty, 2010, 10:59:00 »
Zastanawiam się kiedy Wam to nagrać i jak. Bo nawet za chwilę mogę przez cyfrę SPDIF z Boss GT8 przez M-Audio 1010LT do kompa... ...ale to nie będzie to co może Wam oddać MIAZGĘ...  Pomyślę kiedy mogę jebnąć w struny poza domem.

Gratzy, meen - jako posiadacz, ino wersji 6s. Miazga ta gitara, nie? :P Akurat manualnie nie do końca mi leży (nie do speedowania). Nagraj nawet przez cyfrę, ale wtedy z porównaniem innej gity, jaką posiadasz. Tego prawdziwego jebnięcia i tak nie będzie słychać na głośnikach przy kompie... ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
29036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
20 Odpowiedzi
12608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 10:37:28
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
2255 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:19:34
wysłana przez igorkite
5 Odpowiedzi
4168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2011, 23:30:29
wysłana przez Hesu
19 Odpowiedzi
8598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2012, 18:36:33
wysłana przez Thoth