Autor Wątek: Test pickupów - EMG81, EMG85, EMG89, SD Black Winter, SD Distortion, SD Nazgul  (Przeczytany 7576 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Brawo Ty. Nie twierdzę, że masz drewniane ucho. Twierdzę, że ogrywanie gitar w sklepach muzycznych, na próbach i w domu na głośnościach 0.1 nic nie mówi o brzmieniu. Podobnie jak opowiadanie o gitarach które się kiedyś miało. Zerowy punkt odniesienia. Podobnie jak w powyższym teście, z którego wynikło niewiele, bo testowy wzmacniacz zabija sound pickupów.

To gdzie to mamy ogrywać? Na Wembley od razu? :D Dobra, zakończmy ten wątek bo i tak się nie dogadamy ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Orange

  • Gość
a ja dalej nie słyszę różnicy

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Keith Merrow w najnowszym porównaniu pikapów (tym z 2015)  grał na 5150. Więc ja bym nie był taki pewien tego, że 5150 i pochodne maskują aż tak niuanse pikapów. No chyba, że to manipulacja :(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
To spisek masonerii!

Do tej pory wiedzieliśmy, że mahoń muli. Teraz jeszcze wiemy, że Vki mają charakterystyczne brzmienie. W takim razie pewnie każdy strat wali szklanką, a na explorerze da się grać tylko Metallicę, bo ktoś ograł 5 sztuk i tak stwierdził, a więc wszystkie na świecie muszą tak grać :D
A co do tej ilości drewna, to polecam kopnąć w drzewo i sprawdzić jak rezonuje. W końcu tam jest cała masa drewna :D

Ten topic nie ma sensu, bo faktycznie, tak jak powiedział Rudy, za bardzo nie słychać różnić  ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Keith Merrow w najnowszym porównaniu pikapów (tym z 2015)  grał na 5150. Więc ja bym nie był taki pewien tego, że 5150 i pochodne maskują aż tak niuanse pikapów. No chyba, że to manipulacja :(

Nie możesz być niczego pewien, bo 99 procent Twojej wiedzy o gitarach pochodzi z for i jutjuba.

Cytuj
Do tej pory wiedzieliśmy, że mahoń muli. Teraz jeszcze wiemy, że Vki mają charakterystyczne brzmienie. W takim razie pewnie każdy strat wali szklanką, a na explorerze da się grać tylko Metallicę, bo ktoś ograł 5 sztuk i tak stwierdził, a więc wszystkie na świecie muszą tak grać :D

Wiem, wiem, używanie skrótów myślowych w Waszym towarzystwie zawsze się kończy karuzelą spierdolenia. Mam dwie Vki, obie wycinają dół, kolega od video twierdzi, że:

"Wczesniej jak robiłem test tych pickupów ale w róznych gitarach to różnica była ogromna, ale z jednej i to ze strzałki jest naprawde subtelnie."

Ale przecież doświadczenia z gitarami podczas nagrywania mają się nijak do 2 milionów postów na ss7. C'nie?

Ale i tak Was wszystkich kocham, Adasia najbardziej, bo mnie nazywa "profesjonalnym redaktorem" :*
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Keith Merrow w najnowszym porównaniu pikapów (tym z 2015)  grał na 5150. Więc ja bym nie był taki pewien tego, że 5150 i pochodne maskują aż tak niuanse pikapów. No chyba, że to manipulacja :(

Nie możesz być niczego pewien, bo 99 procent Twojej wiedzy o gitarach pochodzi z for i jutjuba.


A skąd wiesz? Jakim wzorem wyliczyłeś ten procent?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
No, jeżeli dalej serio się upierasz przy wyciąganiu ścisłej zależności pomiędzy kształtem korpusu gitary a pasmem przenoszonych częstotliwości, to rzeczywiście, nic tu po mnie doktorze :*

P.s. Też jestem Adaś. Może to kolejna zależność? ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Już można ? :) Zamieszczam DI żeby każdy zainteresowany mógł sobie zobaczyc we własnym zakresie. Kolejność ta sama: 81, 85, SD:BW, SD Dist, SD Nazgul. Wsyzstko po 1 kółku.

https://www.sendspace.com/file/d6ugxk

Orange

  • Gość
Odsłuchałem na telefonie. Nie słyszę różnicy. Sprawdzę jeszcze na słuchawkach, ale nie spodziewam się cudów.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja w kwestii formalnej - który to kanał EVH, bo takie gadanie o zabijaniu przezeń brzmienia przy braku informacji o kanale jest bez sensu.

Jeśli to czerwony i - po kiego grzyba - dopalony TSem, to dajcie mi Shpad'l fretless-stringless i stawiam pas i miecz przeciwko starym kapciom, że zabrzmi to całkiem podobnie ;)

Natomiast jeśli to niebieski z TSem - to gadanie, że wszystko tu brzmi tak samo, cośtam śmośtam - jest raczej chybionym zarzutem.

Co do pierwszego filmu - na moich słuchawkach różnice są wyraźne! Zupełnie jakby na tym samym pikapie ktoś kręcił od sasa do lasa gałką "bass" ;-)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Też miałem Vke-RR24, wiadomo - vki brzmio tak samo, a do tego miała EMG, które też brzmią wszędzie tak samo... więc miałem to samo w tym samym, BA! grałem na 5150 w tamtym czasie! które wiadomo zabija gitare! Więc powiedzcie mi - co ja miałem!!! i byle by to było dobre, w ciul hajsu na to poszło.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Ja w kwestii formalnej - który to kanał EVH, bo takie gadanie o zabijaniu przezeń brzmienia przy braku informacji o kanale jest bez sensu.

Jeśli to czerwony i - po kiego grzyba - dopalony TSem, to dajcie mi Shpad'l fretless-stringless i stawiam pas i miecz przeciwko starym kapciom, że zabrzmi to całkiem podobnie ;)

nie chce być inaczej ! czerwony, dopalony, gainu mało ale i tak troche jednolicie


Co do pierwszego filmu - na moich słuchawkach różnice są wyraźne! Zupełnie jakby na tym samym pikapie ktoś kręcił od sasa do lasa gałką "bass" ;-)

No dokładnie + jeszcze troche wysokiego środka.


Jak zdążę to jutro powtórzę zabawę na moim hectorze, niestety z symulacja paki bo shure mi umarł ;(

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Heja, popełniliśmy mały teścik. Z jednej gitary (chociaż w filmie tego nie ma). Różnice subtelne ale są. Miłego !



Tak mi się skojarzyło ;)


Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2013, 17:14:52
wysłana przez lupus
0 Odpowiedzi
1854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2013, 19:34:04
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
3356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2014, 00:09:26
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
3517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2016, 17:17:42
wysłana przez 7th
4 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2021, 18:59:02
wysłana przez Stivo2005