Autor Wątek: Test pickupów - EMG81, EMG85, EMG89, SD Black Winter, SD Distortion, SD Nazgul  (Przeczytany 7579 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Heja, popełniliśmy mały teścik. Z jednej gitary (chociaż w filmie tego nie ma). Różnice subtelne ale są. Miłego !


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
To jest test pikapów, czy pokaz mixów?

Bez suchych śladów gitar to trochę qpa.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Orange

  • Gość
Odsłuchałem na telefonie. Wszystko brzmi tak samo.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
sam podkład też mam łapcie niżej. miksu to tam nimo akurat. a brzmi to bardzo jednako. może dlatego ze evh brzmi tak samo na wszystkim :)

https://www.sendspace.com/file/ua5bqa

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Kurcze, na prawdę nie jestem za bardzo w stanie usłyszec różnicy...
A może przy montażu ktoś skopał? Bo na wideo wszędzie widać ten sam pickup. :P

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
hehe różnice słychać na partiach tłumionych, tam każdy ma swój charakter. Wczesniej jak robiłem test tych pickupów ale w róznych gitarach to różnica była ogromna, ale z jednej i to ze strzałki jest naprawde subtelnie. Wniosek ? Shut up and play :)

Wideo dogrywałem potem no w ciul roboty przy zmianie pickupów i to ze zmianą całej elektroniki na pasywną. Ostatecznie wróciłem do EMG81

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Wczesniej jak robiłem test tych pickupów ale w róznych gitarach to różnica była ogromna, ale z jednej i to ze strzałki jest naprawde subtelnie.

A co ma kształt do tego? Bo mówisz tak jakby kształt brał i równał brzmienie tych pikapów.

W ogóle mi się coś wierzyć w ten test. 81 a 85 mają drastycznie inne brzmienie, nie mówiąc już o takim Nazgulu.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
No, ja słyszę różnicę przy tłumionych strunach...

...i tylko tam.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Mother Puncher, może nie kształt tylko ile drewna w drewnie. Strzały mają mało drewna to i mniej rezonują. Jutro wsadze se distartiona do mojego flame'a i porównam z tym. Niby ta sama specyfikacja tylko różne body. A tak wgl to jestem okupiony przez PiS :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Mother Puncher, może nie kształt tylko ile drewna w drewnie. Strzały mają mało drewna to i mniej rezonują.

Że co?

Od kiedy niby?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Ty tak serio ?

edyta: dobra spadam do sklepu bo zaraz meczyk ;) see ya !
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2016, 19:52:49 wysłana przez chronix1 »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Ty tak serio ?

edyta: dobra spadam do sklepu bo zaraz meczyk ;) see ya !

Tak serio, bo żeś dowalił takim ogólnikiem z czapy, że głowa mała.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Kiepski wzmacniacz do porównania. 5150 i pochodne zabijają wszelkie niuanse.
I Vki faktycznie mają charakterystyczne brzmienie, nawet na EMG81 - dużo góry, mało dołu.
mniut i piah

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Nie pozostaje nic innego jak się popłakać :) zamiast łapać za słówka proponuje skupić się na temacie

anyway, sam zastanawiam się czemu tak wyszło. dodam że jest to reamping, ale w domu grajac live też praktycznie nie slyszałem różnic co mnie zdziwiło. ale evh nie jest moim wyborem to wzmak drugiego gitarowego, jak dla mnie fajny bo mocny ale zabija wszelaka artykulację. gra jakby 'na pelnej' cały czas niezależnie od gitary czy pickupu. możliwe że nieszczęśliwy wybór do testu. najwyżej powtórze na moim hectorze który każdy niuans uwypukla.  możliwe że TSa troche za dużo dodałem, może to jest winowajca który zbyt uogólnił. w takim razie może wrzuce potem ślady DI i każdy zainteresowany sam sobie zobaczy we własnym zakresie.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Kiepski wzmacniacz do porównania. 5150 i pochodne zabijają wszelkie niuanse.

Bzdura. W tej samej gitarze miałem już kilka pikapów i każdy gadał inaczej. Na tym samym wzmacniaczu. I ustawieniu EQ.

I Vki faktycznie mają charakterystyczne brzmienie, nawet na EMG81 - dużo góry, mało dołu.

Wszystkie? Jezu, już Ci spokojnie mógłbym znaleźć jedną, która grała z goła inaczej. Co jak co, ale taki profesjonalny redaktor nie powinien rzucać takimi ogólnikami, które w bardzo łatwy sposób można obalić. No chyba, że mamy standardowo wychodzić z założenia, że Ty wiesz wszystko najlepiej?

Nie pozostaje nic innego jak się popłakać :) zamiast łapać za słówka proponuje skupić się na temacie

Mam gigantyczne uczulenie na rzucanie pustych ogólników nie podpartych niczym. I szufladkowanie wg jakiegoś swojego widzimisię. Jeśli nie chcesz takich czepialskich mend jak ja, to wystarczy wypowiadać się ciut bardziej merytorycznie i mieć na poparcie słów jakieś argumenty, bo sorry, ale tekst "słabo wybrzmiewają, bo mają mało drewna" jest tak wyssany z palca, że ja jebie. Poza tym są Vki drobniejsze i rozlazłe jak plama oleju (vide Framus Devina). I już Twój tekst można sobie w buty wsadzić ;) Nasrasz topu i Vka będzie miała "więcej drewna" niż np. Blekmaszyna.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Wszystkie? Jezu, już Ci spokojnie mógłbym znaleźć jedną, która grała z goła inaczej. Co jak co, ale taki profesjonalny redaktor nie powinien rzucać takimi ogólnikami, które w bardzo łatwy sposób można obalić. No chyba, że mamy standardowo wychodzić z założenia, że Ty wiesz wszystko najlepiej?

Nie dam się sprowokować misiu :*

Szczególnie w tak zacnym temacie, gdzie ktoś spędził masę czasu, żeby to wszystko ogarnąć. A ty dalej trolluj i spamuj, dużo Ci żyć nie zostało na forum ^^
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Cytuj
Wszystkie? Jezu, już Ci spokojnie mógłbym znaleźć jedną, która grała z goła inaczej. Co jak co, ale taki profesjonalny redaktor nie powinien rzucać takimi ogólnikami, które w bardzo łatwy sposób można obalić. No chyba, że mamy standardowo wychodzić z założenia, że Ty wiesz wszystko najlepiej?

Nie dam się sprowokować misiu :*

Szczególnie w tak zacnym temacie, gdzie ktoś spędził masę czasu, żeby to wszystko ogarnąć. A ty dalej trolluj i spamuj, dużo Ci żyć nie zostało na forum ^^

No nie spodziewałem się wcale, że będziesz bronił swoich racji, tylko zagrasz w Nikodema ;) i będziesz pouczał, bo przecież ja taki troll jestem...

I nie uważam, że jest to spam. Wyszła bardzo ciekawa teza, która fajnie jakbyście oboje rozwinęli, bo padły trochę puste słowa. No ale skoro nie, to nie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
To jest spam, bo Twoje argumenty to randomowe filmy z jutjuba. Piszesz, że Vałka Devina jest rozlazła jak plama oleju, rozumiem że grałes, nagrałes i porównałeś do innej Vałki. Tak?
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
To jest spam, bo Twoje argumenty to randomowe filmy z jutjuba. Piszesz, że Vałka Devina jest rozlazła jak plama oleju, rozumiem że grałes, nagrałes i porównałeś do innej Vałki. Tak?

Kształtem. Jest wielka, szeroka. Rozlazła. Powierzchnia/ilość drewna pewnie będzie większa niż RRki czy np. Alexiego a może i jakiegoś superstrata. Albo LP. Lepiej? ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Twój penis w przekroju  ma kształt armaty. To pewnie znaczy, że jak nasypiesz do niego prochu, wsadzisz kulę i podpalisz to będzie burzył mury twierdzy Kłodzko.

ESP V to ogromna gitara, ciężka, masywna i do tego wykonana z mahoniu. Dołu nie ma wcale. Dobranoc.
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.

ESP V to ogromna gitara, ciężka, masywna i do tego wykonana z mahoniu. Dołu nie ma wcale. Dobranoc.

No i właśnie chodzi mi o to, że mówienie ,,że Vki nie mają dołu" na podstawie tylko jednego modelu ESP jest mocno na wyrost. Tylko o to. Bo mam vke mocno zbalansowaną i miałem taką, która rypała dołem. A i grałem na takich które wg. mnie były raczej jasno grające. Tu nie ma reguł jak widać. To samo z tezą o ,,ilości drewna w vkach". I mnie o to chodzi - o próbę jakiegoś dziwnego kategoryzowania i próby ustanawiania aksjomatów. Po prostu :)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie. Mam Schectera V1 w domu. Też ma mało dołu. Ja oceniam gitary na podstawie ogrywania, Ty na podstawie ilości drewna.

Avernus Vesuvio to gitara malutka i cieniutka. Do jej produkcji uzyto mało drewna, a dołu ma wystarczająco dużo. Zdecydowanie więcej niż ESP.

Cytuj
Bo mam vke mocno zbalansowaną i miałem taką, która rypała dołem.

Bo tak to zapamiętałeś? :)
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Nie. Mam Schectera V1 w domu. Też ma mało dołu. Ja oceniam gitary na podstawie ogrywania, Ty na podstawie ilości drewna.

Avernus Vesuvio to gitara malutka i cieniutka. Do jej produkcji uzyto mało drewna, a dołu ma wystarczająco dużo. Zdecydowanie więcej niż ESP.

Cytuj
Bo mam vke mocno zbalansowaną i miałem taką, która rypała dołem.

Bo tak to zapamiętałeś? :)

Próbujesz robić ze mnie idiotę i wsadzasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem. No i twierdzisz, że mam drewniane ucho? Fajnie, w sumie tego też się spodziewałem. I tak, dokładnie, patrzę na badyla i na nim nie gram tylko jak ma dużo drewna to gra nisko, a jak mało to górą. Tak dokładnie robię. A przykład Avernusa jest dokładnie tym o czym mówię, że NIE MA ZNACZENIA ILOŚĆ DREWNA NA TO CZY GITARA GRA DOŁEM CZY GÓRĄ. Dotarło? Czytaj ze zrozumieniem i bardzo proszę nie rób ze mnie idioty, bo Ci to średnio wychodzi.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Brawo Ty. Nie twierdzę, że masz drewniane ucho. Twierdzę, że ogrywanie gitar w sklepach muzycznych, na próbach i w domu na głośnościach 0.1 nic nie mówi o brzmieniu. Podobnie jak opowiadanie o gitarach które się kiedyś miało. Zerowy punkt odniesienia. Podobnie jak w powyższym teście, z którego wynikło niewiele, bo testowy wzmacniacz zabija sound pickupów.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2013, 17:14:52
wysłana przez lupus
0 Odpowiedzi
1855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2013, 19:34:04
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
3356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2014, 00:09:26
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
3518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2016, 17:17:42
wysłana przez 7th
4 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2021, 18:59:02
wysłana przez Stivo2005