Autor Wątek: "Fajne" małe heady (ew. comba) 15-30W  (Przeczytany 10580 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
"Fajne" małe heady (ew. comba) 15-30W
« 18 Cze, 2016, 19:41:08 »
Z racji tego, że germański oprawca wyjeżdża w poniedziałek do kolegi z forum (pozdrawiam!), chciałbym kupić sobie coś do grania w domu i żeby ewentualnie było na jakom próbe, albo niedajpanieborze sztukę. Generalnie poszukuję czegoś używanego, ze 2 kanały (nie musi być haj gej, ale po dopaleniu jakimś maxonem chciałbym aby takowy się zrobił) + pętla efektów i za bałdzo nie wiem czego szukać. Wiem, że czasem można wyhaczyć Basha Studio Heada, ale generalnie na tym się moje pomysły kończą. Widziałem, że na allegrze sprzedaje ktoś np mini Rect-o-verba, ale no kurwa, 5 koła za to to ja nie dam, skoro za tyle można mieć pełnowymiarowe smol logo. Dumałem jeszcze nad Kochem Studiotone, ale nie słyszałem nigdy na żywca. Budjet ~2-3k, ale wolałbym mniej jak więcej. Mata jakieś pomysły?

No i u mnie generalnie head>combo, bo wolałbym sobie do tego dokupić jakieś zamknięte 112.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Znajdź tanio Jet City, kup. I wyślij komuś do zmodowania. zmieścisz się poniżej budżetu. Będziesz zakurwiście zadowolony.
 Jeśli chcesz kontakt do specjalisty od modyfikacji jetów, zapraszam na priv ;)
Miałem już 3 takie zmodowane jety. Wszystkie zajebiste na swój sposób.

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Engl Ironball :D, ogrywałem kiedyś z kumplem w Vanaxie i zrobił na mnie mega wrażenie. Za 3k wisi na allegrze myślę że do małej negocjajcji.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Wpadnij do Cauchy'ego obadać Ironballa, nie wiem czy nadal go sprzedaje, ale przynajmniej zobaczysz z czym to sie je.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Wpadnij do Cauchy'ego obadać Ironballa, nie wiem czy nadal go sprzedaje, ale przynajmniej zobaczysz z czym to sie je.
Byłem jakiś czas temu to nie chciał wyjąć z kartonu :<

Zomballo

  • Gość
Nie bierz nic na EL84. Te bańki do metalu się po prostu nie nadają. Jak masz 3k to zapraszam do mnie. Po wiesz co. Po cichu zapierdala jak ta lala. :P

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Zawsze możesz spróbować MG Firebird ;) U mnie na paczce 1x12 z Emi Governor dawał radę

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Może być tranzystor czy tylko lampa wchodzi w grę...   ...tu masz mocno zjebany dźwięk z komórki na próbie jak zapierdalałem porównanie między ENGL'em a AMT

INTERSTELLAR

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
A skąd jesteś? Jak z okolic Kraków/Bielsko Biała, to wpadnij do mnie ograć tego suhra i Dark Terrora. Ja go ustawiam na prawie czyste, a przester bierę z AMT D2. W ten sposób mam kompresję i sag lampy i cios/ciasny dół z kostki.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wiem, że 2 kanały, ale rozważ to:

http://www.cornfordamps.com/r30.htm
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Wiem, że 2 kanały, ale rozważ to:

http://www.cornfordamps.com/r30.htm
Wiem, znam, nie leży mi jakoś przester z tego. Jeżeli mówimy o Cornfordzie to Carrera, ale ponad 5k nie uśmiecha mi się zapłacić.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Jak już Carrera, to chyba lepiej dozbierać do Hellcata, tym bardziej że w odróżnieniu od Carrery latają u nas co najmniej trzy sztuki, więc jest jakaś szansa na używkę :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A piwi 6505mh? Raczej maly jest.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
No to kurwa doradzili...
Do 8-miu metrów najlepiej się sprawdza LG 60 cali
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2016, 23:49:51 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Jak już Carrera, to chyba lepiej dozbierać do Hellcata, tym bardziej że w odróżnieniu od Carrery latają u nas co najmniej trzy sztuki, więc jest jakaś szansa na używkę :)
No chuj, dozbieraj i kup lampe :D Idąc dalej tym tropem to zaraz znowu wrócę do wzmaka za 10k, a chcę mieć tylko na czym pobrzdąkać w domu...

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Kurde, ja proponowałę wersję economy.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Aż dziwne, że jeszcze nikt z Pink Taco nie wyjechał. Z budżetowych rozwiązań, jca22h i darkterror sprawdzają się bardzo fajnie, ten drugi do tego jest na tyle poręczny, że na krótkie dystanse da się zabrać z gitarą w jednej, 1x12 w drugie i piecem w torbie na ramieniu, co bywa przydatne.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
O właśnie, Terrory są spoko, szczególnie zajebisty wydaje mi się DualTerror, jak nie lubię pomarańczy, to ten mały skurwiel bardzo mi się podobał, szczególnie kanał FAT + TS9, razem dało to rasowy drive, który uzasadnia cenę 3k za nówkę, a dwa kanały i realna różnica w brzmieniu pomiędzy 7, a 15W dodatkowo poszerzają jego możliwości.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Powiem tylko od siebie że nawet z dopałką Dark brzmiał po prostu brytyjsko i chuj, pod dż było słychać taki mocno zcrunchowany clean, nie bardzo mi to robiło więc opchnąłem od razu

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Powiem tylko od siebie że nawet z dopałką Dark brzmiał po prostu brytyjsko i chuj, pod dż było słychać taki mocno zcrunchowany clean, nie bardzo mi to robiło więc opchnąłem od razu
Wiem o co Ci chodzi. Dark sam z siebie musi być rozkręcony prawie na full, żeby fajnie grał. Mimo to jest tłusty i brytyjsko gruzowaty. Natomiast jeśli gain jest na 4-4,5 to jest taki prawie clean. Wtedy przester z kostki robi robotę. Tech21 RK5 daje radę do rocka, po dodaniu eq-7 każdy metal się da. Z kolei AMT D2 od razu napierdala. AMT może działać jak preamp i to dwukanałowy. Clean z niego przez końcówkę Darka jest ząjebisty. Przester wymaga jednak zabawy z eq-7 żeby zapanować nad dołem. Wtedy jest też sztywny i mniej ciepło brzmi niż w opcji "przester przed ampem". Tak mi się to w tej konfiguracji sprawdza i takie mam doświadczenie.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
JCA22h, albo 50w kolega. Spoko wzmak, z potencjałem do dłubnięcia, jak kilka osób napisało. No i tani.

Opcji masz sporo - pytanie czy musi być mały czy po prostu dobrze gadać po cichu?

Moc i rozmiar, to rzeczy bardzo względne a do mieszkania w bloku to i 1W na tranzystorze Marshalla podpięty do paki 2x12", to było w chuj dużo.

Kup wzmak, który dobrze gada po ciuchu, a nie koniecznie jest mały(np. Marshall DSL za 2,200) i fajna paczkę. Kombinować i wydawać miljony żeby se pograć w domu po cichutku to imho to bez sensu pomysł.

Tym bardziej, że i tak koniec końców, wszystko chuj ;)

No pain No gain !

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
JCA22h, albo 50w kolega. Spoko wzmak, z potencjałem do dłubnięcia, jak kilka osób napisało. No i tani.

Opcji masz sporo - pytanie czy musi być mały czy po prostu dobrze gadać po cichu?

Moc i rozmiar, to rzeczy bardzo względne a do mieszkania w bloku to i 1W na tranzystorze Marshalla podpięty do paki 2x12", to było w chuj dużo.

Kup wzmak, który dobrze gada po ciuchu, a nie koniecznie jest mały(np. Marshall DSL za 2,200) i fajna paczkę. Kombinować i wydawać miljony żeby se pograć w domu po cichutku to imho to bez sensu pomysł.

Tym bardziej, że i tak koniec końców, wszystko chuj ;)
Temat ogarnięty. Wynik tego ogarnięcia wkrótce.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
10 dni minęło...    ...kiedy wkrótce ??
INTERSTELLAR

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Gratulejszyn...    ...wzmak podobno jest świetny jak na 20W pierdziawkę
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 00:21:49
wysłana przez Andy
18 Odpowiedzi
16014 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
56374 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON