Autor Wątek: "Fajne" małe heady (ew. comba) 15-30W  (Przeczytany 10585 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ja mam Orange Jim Root terrora. Po dopaleniu maxonem wszystko się zgadza. Jest o tyle lepszy od Dark terrora, że masz 3stopniową equalizację i możesz zapanować bardziej nad brzmieniem i sam w sobie kanał przesterowany wydaje się być bardziej tight. Na próby i na żywo z kolumną 2x12 spoko - nawet często każą mi się ściszać. Jedyne do czego można się przyczepić to ewentualnie mniejszy headroom brzmienia. Do domu jednak nie polecam 7-15 W - za dużo, choć pytanie jakiego domu, jakich domowników i jakich sąsiadów, bo niektórzy na mesach w domu grają :)

Offline Tomasz75

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Wolę w domu Marka IV, niż polecanego przez wielu Engl Ironball... Do ch...uja te 20W i jego 5 i 1W. Nie rozumiem zachwytu małymi lampami. W moim przypadku to się kompletnie nie sprawdziło. W domu (mieszkaniu raczej) 1W potrafi być zbyt głośne, a na próbie...Musielibyś cie widzieć wyraz twarzy mojego basisty, kiedy przyniosłem to ''małe monstrum''........ bezcenne. Drugi raz go już go ze sobą nie wziąłem :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Wolę w domu Marka IV, niż polecanego przez wielu Engl Ironball... Do ch...uja te 20W i jego 5 i 1W. Nie rozumiem zachwytu małymi lampami. W moim przypadku to się kompletnie nie sprawdziło. W domu (mieszkaniu raczej) 1W potrafi być zbyt głośne, a na próbie...Musielibyś cie widzieć wyraz twarzy mojego basisty, kiedy przyniosłem to ''małe monstrum''........ bezcenne. Drugi raz go już go ze sobą nie wziąłem :)

Dostajesz złoty szpadel za odkopanie tematu sprzed roku.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
za roczny temat jest srebrny ::)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Necronometr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Nie bierz nic na EL84. Te bańki do metalu się po prostu nie nadają. Jak masz 3k to zapraszam do mnie. Po wiesz co. Po cichu zapierdala jak ta lala.
Co ty piszesz... A EVH 5150 15w? To mała bestia a jest na El84

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz75

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
 :) SREBNY biorę. A tak poważniej, jestem tu ''świeży''. Nie wiedziałem, że dopisywanie odpowiedzi do starych wątków nie jest cool. Ale... przecież ludzi mających podobne dylematy jak Zerotolerance jest więcej. Oni też kopią, szukają... czemu nie podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami?

Zomballo

  • Gość
Nie bierz nic na EL84. Te bańki do metalu się po prostu nie nadają. Jak masz 3k to zapraszam do mnie. Po wiesz co. Po cichu zapierdala jak ta lala.
Co ty piszesz... A EVH 5150 15w? To mała bestia a jest na El84

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



Postaw se go koło 5153 50/100w i porównaj. ;)

Offline Necronometr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Do Peaveya 5150 I na którym gram czasem próby, nie ma sensu porównywać bo rodzina 5150 EVH to jednak coś innego mimo że to bardzo bliski sound. Ale mam też 5150 EVH 50w i w warunkach domowych wersja 15w bije go na głowę pod każdym względem! Co innego na sali, wtedy rządzi wersja 50w ale trzeba ten head rozkręcić żeby złapał takie nasycenie i się odmulił porządnie, ale przy tej głośności wersja 15w już nie daje rady (choć jest kurewsko głośny jak na 15w) bo lampy El84 przesterowują się i kompresja się robi straszna. Zależy do czego ma służyć w domu nie ma lepszego do metalowych klimatów.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Mały Krank? Blackstar HT Metal? 6505MH? Tubemeister po dopaleniu? Nie mówiąc o Kemperze, Fractalu, etc.?

Miałem raz combo 15W na EL84 - nazywało się Vox AC15 i był tragicznie głośny do grania w domu, mam teraz AC10 też na tych lampach mocy i się dużo lepiej spisuje, ale żeby mieć jakiś gain i tak robi się w pytę głośny. Poza brzmieniami vintage/vintage modern uważam, że EL34 jednak są o niebo lepsze na każdej głośności.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Do metalu? Jak dla mnie, 100W >15-20W. Za głośno? To kupi sobie głośniki o niższej skuteczności i różnica większa niż między 10 a 100W potrafi być. Wzmak 100W jest dokładnie 2 razy głośniejszy od 10W, a headroomu z końcówki nie oszukasz. Paczka na greenbackach o skuteczności 95 dB zamiast 99 V30 i możesz już trochę nasycić sound nawet w domu. Ofc trzeba pamiętać, że greenbacki mają po 30W, także z masterem nie szalejemy. Z drugiej strony, piece do metalu z reguły grają od dosyć małych głośności, piece typu plexi najlepiej jest dopalić, albo podpiąć power brake, żeby nie trzeba było ewakuować okolicy w promieniu 500 metrów, bo rozkręcona plexa to sama oddziela mięso od kości, plotki chodzą, że używa się ich w ubojniach drobiu ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Do metalu? Jak dla mnie, 100W >15-20W. Za głośno? To kupi sobie głośniki o niższej skuteczności i różnica większa niż między 10 a 100W potrafi być. Wzmak 100W jest dokładnie 2 razy głośniejszy od 10W, a headroomu z końcówki nie oszukasz. Paczka na greenbackach o skuteczności 95 dB zamiast 99 V30 i możesz już trochę nasycić sound nawet w domu. Ofc trzeba pamiętać, że greenbacki mają po 30W, także z masterem nie szalejemy. Z drugiej strony, piece do metalu z reguły grają od dosyć małych głośności, piece typu plexi najlepiej jest dopalić, albo podpiąć power brake, żeby nie trzeba było ewakuować okolicy w promieniu 500 metrów, bo rozkręcona plexa to sama oddziela mięso od kości, plotki chodzą, że używa się ich w ubojniach drobiu ;)

Mi się wydaje, że zwykle to jest kwestia potencjometru master volume, bo głośność dająca radę w domu na dużym wzmaku leży gdzieś w trzasku pomiędzy zerem, a 0,5 oznaczającym żyrandol spadający z sufitu :D Duże rzeczy zwykle brzmią lepiej, bo... są głośniejsze. Rada z głośnikami bardzo dobra - do domu nawet jakaś mała paczka 1x10 może zwykle styknąć.

Zomballo

  • Gość
Do Peaveya 5150 I na którym gram czasem próby, nie ma sensu porównywać bo rodzina 5150 EVH to jednak coś innego mimo że to bardzo bliski sound. Ale mam też 5150 EVH 50w i w warunkach domowych wersja 15w bije go na głowę pod każdym względem! Co innego na sali, wtedy rządzi wersja 50w ale trzeba ten head rozkręcić żeby złapał takie nasycenie i się odmulił porządnie, ale przy tej głośności wersja 15w już nie daje rady (choć jest kurewsko głośny jak na 15w) bo lampy El84 przesterowują się i kompresja się robi straszna. Zależy do czego ma służyć w domu nie ma lepszego do metalowych klimatów.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



No i właśnie o to chodzi. Po cichu to nowoczesny higainowy piec gra praktycznie z preampu. Na głośno El84 nie dadzą Ci takiego jadu, będa się grzać, grać jak przykryte kapciem i nie ma tu wielkiego headroomu jak z EL34 czy 6L6. Dlatego dobre rozwiązanie to duży piec ale z efektywnym vol/masterem.

Offline Necronometr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Do Peaveya 5150 I na którym gram czasem próby, nie ma sensu porównywać bo rodzina 5150 EVH to jednak coś innego mimo że to bardzo bliski sound. Ale mam też 5150 EVH 50w i w warunkach domowych wersja 15w bije go na głowę pod każdym względem! Co innego na sali, wtedy rządzi wersja 50w ale trzeba ten head rozkręcić żeby złapał takie nasycenie i się odmulił porządnie, ale przy tej głośności wersja 15w już nie daje rady (choć jest kurewsko głośny jak na 15w) bo lampy El84 przesterowują się i kompresja się robi straszna. Zależy do czego ma służyć w domu nie ma lepszego do metalowych klimatów.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



No i właśnie o to chodzi. Po cichu to nowoczesny higainowy piec gra praktycznie z preampu. Na głośno El84 nie dadzą Ci takiego jadu, będa się grzać, grać jak przykryte kapciem i nie ma tu wielkiego headroomu jak z EL34 czy 6L6. Dlatego dobre rozwiązanie to duży piec ale z efektywnym vol/masterem.
To fakt, ten mały ma 5 lamp na preampie, stąd jego możliwości high gainowe. Różnice w headroomie słychać wyraźnie między 50w a 100w więc 2 El84 nie mogą konkurować z 2 czy 4 el34 czy 6l6 - ale jako drugi amp do domu spisuje się wyśmienicie, tak jak pisałem, zależy czego się szuka i do czego.


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Offline Necronometr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Do Peaveya 5150 I na którym gram czasem próby, nie ma sensu porównywać bo rodzina 5150 EVH to jednak coś innego mimo że to bardzo bliski sound. Ale mam też 5150 EVH 50w i w warunkach domowych wersja 15w bije go na głowę pod każdym względem! Co innego na sali, wtedy rządzi wersja 50w ale trzeba ten head rozkręcić żeby złapał takie nasycenie i się odmulił porządnie, ale przy tej głośności wersja 15w już nie daje rady (choć jest kurewsko głośny jak na 15w) bo lampy El84 przesterowują się i kompresja się robi straszna. Zależy do czego ma służyć w domu nie ma lepszego do metalowych klimatów.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



No i właśnie o to chodzi. Po cichu to nowoczesny higainowy piec gra praktycznie z preampu. Na głośno El84 nie dadzą Ci takiego jadu, będa się grzać, grać jak przykryte kapciem i nie ma tu wielkiego headroomu jak z EL34 czy 6L6. Dlatego dobre rozwiązanie to duży piec ale z efektywnym vol/masterem.
Z dużych head ów, na słabych głośnościach to dobrze sobie radziły u mnie, Engl Steve Morse i Marshall JVM410h, natomiast Mesa Triple Rec brzmiała tragicznie...

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 00:21:49
wysłana przez Andy
18 Odpowiedzi
16032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
56458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON