Autor Wątek: Boss PQ4 klon kopia copy clone  (Przeczytany 3272 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Boss PQ4 klon kopia copy clone
« 03 Cze, 2016, 09:19:17 »
Siemano,

Planuje zamówić kopię PQ4 (schematu ParaEQ od Empress chyba niema?), i mam pytanie, czy jest jest jakaś elektroniczna możliwość sprawdzenia na jakiej częstotliwości się jest kręcąc gałami na PQ? Na płycie zaznaczone są tylko wartości graniczne, np. jest 500hz, a jak znaleźć 400? Na ucho to wiadomo co. Wiem, ze mogę kręcić, aż mi brzmienie siądzie, ale tak dla fanu chciałbym wiedzieć, zwłaszcza, że są chyba jakies programy do śledzenia częstotliwości, tylko musiało by sie to dziać w czasie rzeczywistym. Ktoś ma jakiś pomysł?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Zomballo

  • Gość
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #1 03 Cze, 2016, 09:37:03 »
Oscyloskop?

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #2 03 Cze, 2016, 10:09:29 »
Oscyloskop?

Rozumiem, że są w postaci programu na PC. Jakiś konkretny godny polecenia?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Zomballo

  • Gość
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #3 03 Cze, 2016, 10:16:27 »
A cholera wi? Nie wiem czy przypadkiem w PSPICE nie ma oscyloskopu. Zobacz to http://www.electronics-lab.com/downloads/circutedesignsimulation/?page=5

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #4 03 Cze, 2016, 10:22:56 »
A cholera wi? Nie wiem czy przypadkiem w PSPICE nie ma oscyloskopu. Zobacz to http://www.electronics-lab.com/downloads/circutedesignsimulation/?page=5

eSketch PRO coś wygląda oscyloskopowo, ale czy jakiś Wielki Elektronik by się wypowiedział?
Ogólnie to lekki H mnie szczela. Nie ma parametrycznego analogowego EQ na którym byłoby jasne na jakiej częstotliwości jesteśmy. Widze to jako jakiś Pedał z ekranem, takie Multieq, ale nie ma czegoś takiego.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Zomballo

  • Gość
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #5 03 Cze, 2016, 10:24:43 »

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #7 03 Cze, 2016, 15:33:24 »
Przy pomocy generatora i oscyloskopu jak najbardziej można. Trochę to potrwa ale można :)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #8 03 Cze, 2016, 16:44:29 »
Przy pomocy generatora i oscyloskopu jak najbardziej można. Trochę to potrwa ale można :)

Dobra, ale powiedz, czy zrobisz para EQ z możliwoscią śledzenia częstotliwości? Taki Equaloskop.

Po prostu chce widzieć na jakiej częstotliwości jestem.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Boss PQ4 klon kopia copy clone
« Odpowiedź #9 03 Cze, 2016, 17:05:39 »
To śledzenie miało by być na wyświetlaczu?

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
To śledzenie miało by być na wyświetlaczu?

Tak chyba najwygodniej, z resztą na inne rozwiązanie nie mam idei.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Szczerze nie chciałoby mi się tego projektować, bo żeby to skalibrować, to bym pewnie robił to dłużej niż projekt wzmacniacza, a przez to sporo by to kosztowało :)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Szczerze nie chciałoby mi się tego projektować, bo żeby to skalibrować, to bym pewnie robił to dłużej niż projekt wzmacniacza, a przez to sporo by to kosztowało :)

Miałem małą nadzieje.

Czyli nie ma łatwego sposobu żeby to mierzyć, bo piszesz, że musze kupic generator, oscyloskop i jeszcze to potrwa...
Lipa.

Chyba, ze ten program podany przez Zombiallo coś zdziała, tylko on mi pozostał........
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Przebieg możesz generować z kompa. Są do tego programy. Jakiś prosty oscyloskop na kompa też można załatwić. Ty nie potrzebujesz pasma 20MHz, tylko praktycznie do 10kHz. Trawa to dlatego bo ręcznie musisz przestrajać generator i obserwować jakie wzmocnienie jest dla danej częstotliwości.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
5504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 22:19:01
wysłana przez Page_Hamilton
27 Odpowiedzi
21526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2015, 11:39:46
wysłana przez frost07
1 Odpowiedzi
1268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2017, 15:35:40
wysłana przez g-zs