Autor Wątek: TC Electronic Spark czy MXR Badass Modified OD?  (Przeczytany 3005 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Czołem,

ampik to THR10x
szukam czegoś co:
- zacieśni brzmienie
- zetnie troche basu lub pozwoli nad nim zapanować
- pozwoli "ożywić" brzmienie, inaczej może troche rozjaśnić, ściągnąć troche koca (coś a'la presence)
- raczej nie chce zmieniać charakteru gainu więc transparentność wskazana, ale nie konieczna

i tyle.

TC i MXR mogę mieć w podobnej cenie, a budżet to +/- 300zł. Green Rhino za drogi. Wisi na giełdzie TS od Puffa, ale nie podoba mi się motyw na puszce i na DIY więcej niż 150zł raczej nie wydam (ze względów odsprzedażowych). Nie wiem jakby zadziałał efekt typu klon centaur, czyli np. EH soul food, i czy spełnił by moje oczekiwania (może ktoś coś podpowie).

Zawęziłem poszukiwania do MXR i TC i proszę Was o opinie ws. tych efektów i ewentualne porady co do innych. Dziękuwa.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
TC w tym budżecie jak dla mnie.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
TC w tym budżecie jak dla mnie.

można wiedzieć dlaczego?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bo jest to bardzo uniwersalny booster. Basu zdjąć można potkiem i w trybie midboost trochę łatwiej nad nim zapanować. Z kolei MXR po ograniu raczej mocno mnie rozczarował, dużo lepiej wyszedł im GT-OD z drive'ów, dół też lekko podcina, choć inaczej niż TS.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Bo jest to bardzo uniwersalny booster. Basu zdjąć można potkiem i w trybie midboost trochę łatwiej nad nim zapanować. Z kolei MXR po ograniu raczej mocno mnie rozczarował, dużo lepiej wyszedł im GT-OD z drive'ów, dół też lekko podcina, choć inaczej niż TS.

No ale Badass ma troche ficzerów więcej niż GT wiec w czym ustępuje? Ma inne brzmienie?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bo jest to bardzo uniwersalny booster. Basu zdjąć można potkiem i w trybie midboost trochę łatwiej nad nim zapanować. Z kolei MXR po ograniu raczej mocno mnie rozczarował, dużo lepiej wyszedł im GT-OD z drive'ów, dół też lekko podcina, choć inaczej niż TS.

No ale Badass ma troche ficzerów więcej niż GT wiec w czym ustępuje? Ma inne brzmienie?

Jak ogrywałem, z badassa dużo trudniej było mi ukręcić coś sensownego, więc kupiłem GT-OD.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
A ja ujmę tak: Badass zrobi dokładnie to, czego zechcesz, ale niekoniecznie otrzymasz w ten sposób dobre brzmienie ;) Ale sądzę, że do tej Yamahy powinien się lepiej nadać od Sparka, którym bym raczej nie próbował dopalić niczego nielampowego.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
A ja ujmę tak: Badass zrobi dokładnie to, czego zechcesz, ale niekoniecznie otrzymasz w ten sposób dobre brzmienie ;) Ale sądzę, że do tej Yamahy powinien się lepiej nadać od Sparka, którym bym raczej nie próbował dopalić niczego nielampowego.

Być może właśnie dlatego spróbuje ;D

Ale czy dobrze rozumuje, że ten TC zacieśni brzmienie? bo nie chce żeby było głośniej, tylko ciaśniej.... if ju noł łoramin...
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Wiem, że jak wepniesz go we wpadającego w przester czy przesterowanego lampiaka - to tak, ale jak się zachowa THR - nie mam pojęcia :(
Badassa miałem trochę czasu, w tym również kiedy nie miałem w domu żadnego wzmacniacza i wówczas używałem go jako preampu przed wpięciem w interfejs - z czym sobie radził tak se, np. TS9 był do tego IMO lepszy.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2016, 22:02:12 wysłana przez gizmi7 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2012, 10:49:47
wysłana przez adamus112
0 Odpowiedzi
1648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2015, 12:31:50
wysłana przez Stivo2005