Autor Wątek: TC Electronic G-System iB Modified  (Przeczytany 5322 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
TC Electronic G-System iB Modified
« 06 Lut, 2012, 16:21:13 »
Kolega kupił TC Electronic G-System iB Modified a ja wczoraj miałem okazję to dość porządnie ograć i porównać ze swoim AXE FX ULTRA. Ten nowy zmodyfikowany TC jest całkowicie przeźroczysty, nie ingeruje w brzmienie pieca, jakość efektów ma na najwyższym poziomie, spokojnie może konkurować z Fractalem, ale chorusy i delaye o wiele bardziej mi odpowiadały w tym TC, pozostałe efekty tan sam poziom. Jeśli ktoś szuka czegoś do samych efektów bo przestery jedzie z pieca, to G-System iB Modified jest najlepszym wyborem, sporo tańszy od fractala, jakoś efektów ta sama,  a w niektórych efektach jeszcze wyższa, do tego w cenie jest już porządny sterownik nożny oraz looper i zasilasz do stompboxów.



Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Jak z reverbami? bo g-system miał średniawe, poprawili coś?

Edit: tak poczytałem i wynika z tego, że oprócz bufora wejściowego zaprojektowanego przez Massimo Mantovaniego i designu to tam się raczej nie wiele zmieniło.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2012, 00:17:27 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
ale właśnie ten bufor strasznie dużo daje, efekty poszły o poprzeczkę wyżej  :) kolega, który kupił tergo TC, używał wcześniej reverby i delaye z Eventide, reverby Fractalowskie mu nie podeszły, a tymi z TC jest zachwycony  :) on gra klimaty Pink Floydowskie i reverby oraz dealeye to u niego podstawa

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Muszę gdzieś dorwać i pograć bo do tej pory jeszcze żaden unit nie przebił reverbów z mojego DSP4000 a ostatnio mam faze na minimalizację. Chociaż mnie bardziej Holdsworthowskie i Methenyowskie niż Floydowskie pogłosy interesują. Jakby kolega miał kiedyś chwilkę to niech coś nagra.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
efekty poszły o poprzeczkę wyżej  :)
Procesory chętniej i ładnie przetwarzają jak jest inny bufor? Jak napisał Pneumonia2 - poza buforem bebech są takie same, zatem nie widzę powodów by reverby były lepsze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Właśnie ten bufor bardzo dużo daje, nie jest od parady, ale po to, aby ulepszyć brzmienie całości, w tym pogłosów również. Do tego dochodzi nowy soft.

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
Sam nabrałem ochoty na ten unit i strasznie ciekawi mnie ten nowy mod ....

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Może ktoś porównywał go do Lexicona G2? Warto myśleć nad zamianą? Czy nie ma sensu tracić czasu na ogrywanie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
16609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2009, 22:15:34
wysłana przez zibiguitar
Zero System

Zaczęty przez utarefson Muzyka

4 Odpowiedzi
2545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2010, 14:28:44
wysłana przez lord_awesomeguy
2 Odpowiedzi
1712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2015, 17:34:39
wysłana przez vysnafca75
4 Odpowiedzi
2134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2015, 16:00:22
wysłana przez navarac
8 Odpowiedzi
3002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2016, 21:59:49
wysłana przez gizmi7