Autor Wątek: [NCD] Sterowanie dla Line6 M5 :)  (Przeczytany 5237 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
[NCD] Sterowanie dla Line6 M5 :)
« 26 Lut, 2016, 11:58:10 »
Mały wstęp: jestem a techniczny, męczy mnie czytanie tony instrukcji i zastanawianie się czy mam wpisać CC czy PC, czym ustawić MIDI i jak pokręcić gałką w g-majorze, która ma 15 innych funkcji w zależności od danej opcji w której się obecnie znajduję.

Przeanalizowałem temat i uznałem, że nie muszę łączyć np. 3 efektów w jeden, a maks 2, a często gęsto i ten drugi jest zbędny lub tak subtelny, że ginie.

Tony kostek nie chciałem bo drogo :) i miejsce zajmują :). Multi odpadło bo j.w. nie chce mi się ustawiać.

Wybór padł na M5 od Line6 - tani, ma kupę efektów i moim zdaniem jedną (dla mnie) istotna wadę: 2 guziki, trzeba stepować i nie jest łatwy w obsłudze na żywo :(

Znalazłem na FB kolesia, który robi mody efektów oraz jakieś tam rozwiązania sterujące. Kilka konwersacji, zamysł w głowie i mamy wstępny pogląd na końcowy sterownik (załączam zdjęcie).

Założenie jest takie:

1. 12 presetów dostępnych ze sterownika jak najprościej (zapisane w m5)
2. 4 switche, które:

a) 1, 2, 3 - włącza/wyłącza preset nr1, 2 lub 3 w banku w którym się znajduję obecnie (1 z 4)
b) przytrzymanie 1, 2, 3 lub 4 wybiera bank (zapali się odpowiedni led na środku)
c) switch 4 - dodatkowa opcja TAP TEMPO
d) switch 3 + 4 - tuner

Całość na 9v + MIDI out. Puszka gotowa, switche też, ledy także - całość będzie oczojebnie żółta + napisy w kolorze czarnym :)

Jak tylko będzie gotowe pokaże całość i powiem jak działa :)

Na teraz współpraca wzorowa z wykonawcą :)

Posty połączone: 26 Lut, 2016, 11:58:26

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Zajebiscie!
Sam osobiście uznaję m5 i uzywalem tego przez lata. Kontroler to świetna opcja :) Sam podpinalem to pożyczonym na chwilę od kumple kontrolerem, który był większy od mojego ówczesnego pedalboarda. Zasuwało aż miło:)

Ostatnio miałem m13, ale za dużo tych guzików i finalnie skończyłem na m9 :) oprócz tego kaka, tuner, wireless i styknie :)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
tym bardziej jak się wnerwię to kupię 2-gi m5 :) i będę miał opcję łączenia 2 efektów, a i tak wyjdzie mi taniej niż m9 :) :) :) licząc sterownik, który pozwoli na zarządzanie oboma m5 :)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
To już wolę m9 niz 2xm5 + sterownik :)
M9 za 900zł można wyrwać. M5 średnio po 350-400zł...no i plus koszt sterownika

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
no wychodzi podobnie :) dlatego mówię, że jak się wperwię :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
M5tka od L6 bardzo fajna.
U mnie pracuje jako jedyny efekt w pętli (leży sobie na Headzie podłączona krótkimi kabelkami, sterowana właśnie przez Midi).
Ponieważ gram na Invaderze to i tak kupiłem kontroler midi by korzystać w pełni z możliwości heada.
M5tka miała być efektem przejściowym ale w muzyce, którą aktualnie gram nie potrzebuję wielu efektów i nawet temat z jednym efektem na raz przestał mi przeszkadzać.
Myślę o M9 i już raz prawie kupiłem ale zawsze są inne wydatki i coś czuję, że długo pozostanę w takiej konfiguracji ;-)
A i przez moment myślałem o drugiej M5tce, która wylądowała by przed preampem ale... może kiedyś.
Zawsze mogę domowego HD500 do salki zatachać...

Orange

  • Gość
Ja toto wpianalem w pętlę mojej 5 w lampki. Tnie sygnał jak pojebane. I żeby było śmieszniej inne efekty wpinane w ten sam sposób nie tną tak bardzo... wiec koniec końców jest przed wzmakiem...
« Ostatnia zmiana: 29 Lut, 2016, 07:58:33 wysłana przez Orange »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
M5 cięła? Czy HD 500?

Orange

  • Gość
M5

Posty połączone: 29 Lut, 2016, 07:27:34
Don't get me wrong - dalej ją mam, bo w tej cenie i z tym co dostajesz to jest spoko dil. Ale nie z każdym wzmakiem się dogada...
Mam hd desktop I jego nie używam w pętli-wpinam w input wzmaka normalnie. Wydaje mi się, że l6 tak ma, że tnie sygnał w pętli, albo dodaje coś od siebie - taki cyfrowy syf. Nie denerwuje to jak chcesz tylko poda, ale juz 4 kable są problematyczne( 3 live, XT pro) no i ta m5 tez w pętli mi nie banglała...
« Ostatnia zmiana: 29 Lut, 2016, 07:27:34 wysłana przez Orange »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
IMO HD500 bardziej cięło sygnał niż M5tka

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
@Orange a sprawdzałeś m5 przed wzmakiem?

Orange

  • Gość
Nie mam zastrzeżeń- ingerencja jest wyraźnie mniej słyszalna. Wiadomo- cześć efektów lepiej powinna brzmieć w pętli, ale jeśli założę ze nie używam pętli bo mi się efekt nie dogaduje, to da się z tym żyć. W tej chwili nie mam możliwości, ale sprawdzę jęk to gada w pętli z większym wzmakiem (spider valve) aczkolwiek może to potrwać, gdyż nie mam do niego dostępu (do m5 z resztą też).

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Update: tak wygląda buda złożona (bez ledów jeszcze) i z malowaniem :)

Malowanie jest - kole (nie żółty bo był brzydki) kremowy ala ZAKK :)

Posty połączone: 02 Mar, 2016, 14:39:43
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2016, 14:40:22 wysłana przez 2BeFree »

Orange

  • Gość
Do penisa z kolorami. ile takie coś?

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Co do cięcia sygnału to ostatnio miałem sporo kostek z delayami i u mnie akurat line6 najlepiej dogaduje się z pętlą. Miałem Nova System to musialem w  ustawieniach podbic gpodglosnosc, aby nie bylo spadku glosnosci przy wlaczaniu pętli (ta, w momentach kiedy trzeba zalaczam i wylaczam pętlę). Mialem x4 (zarowno flashbacka, alter ego i ) i tu bytripliło...popraw nie. Boss dd20 ciąłnie u za to sygnal jak pojebany... taki lajf :) mam m9 i bardzo mi siedzi ;) chociaż dd20 bym jeszcze przytulił :)

A pudełko jak pudelko :) aby dobrze działało ;)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Do penisa z kolorami. ile takie coś?

Cały mój koszt to 370zł w tym też dostawa - miało być 350zł ale skończył się chińskie obudowy tanie (tak wiem, można dołożyć i kupić np. FCB1010 ale TO WIELKIE BYDLE). Założenie jest takie, że będzie dużo rzeczy na małym Pedaltrainie i nie mam się uczyć stepowania po wszystkim :)

Aha 50zł w tej cenie to malowanie w firmie zewnętrznej :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
370 to nie jest mało. Za 400 kupiłem używanego EM Custom Spark'a - też nie jest duży a potrafi wiele i do tego ma dwie pętle - teraz nawet TS przed wzmakiem mi się sam odpala w programie na solo ;-)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
370 to nie jest mało. Za 400 kupiłem używanego EM Custom Spark'a - też nie jest duży a potrafi wiele i do tego ma dwie pętle - teraz nawet TS przed wzmakiem mi się sam odpala w programie na solo ;-)

Dla mnie jest. Ten mój ma 10cm i robić ma to co mu zaplanowałem. Kupując coś większego muszę zmienić Pedaltraina2 na pedalboard = kasa + więcej KG. Dla mnie mija się to całkowicie z celem. Podłoga miała zajmować optymalnie mało miejsca i mieć to czego potrzebowałem. Teraz mogę to zarzucić na ramię, a nie targać 100cm casa z FCB1010 z którego i tak używałem tylko 5 guzików i musiałem mieć jeszcze oddzielnie tuner :)

Posty połączone: 04 Mar, 2016, 19:21:43
UPDATE: jutro napisy + DEMO, które nagra producent :)

FOTKA: już złożone + ledy itd.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2016, 19:21:44 wysłana przez 2BeFree »

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
jak juz dostaniesz to pokaz zdjecie flaków ;)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
No trwało to (problemy ze stabilnością programu i komend)  ... ale właśnie odebrałem paczkę :) w domu testowanie i dam znać za kilka dni jak to się sprawuje :)

ps: bebechów nie pokażę (chyba jasne dlaczego :) )

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
W jaki sposob przelaczasz sie na bank 4 i tapujesz nowe tempo do niego?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
W jaki sposob przelaczasz sie na bank 4 i tapujesz nowe tempo do niego?

Założenie jest takie (nie wiem jeszcze jak zadziało bo nie podłączałem):

1/2/3 to presety w danym banku

B1/B2/B3/B4 zmiania bank przy przytrzymaniu

TAP tapuje tempo

B4 + B3 - załącza tuner

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2013, 15:57:23
wysłana przez grz_ost
0 Odpowiedzi
2763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2010, 15:44:09
wysłana przez Rafik
10 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 20:20:46
wysłana przez Br-Owca
7 Odpowiedzi
2810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2015, 02:07:40
wysłana przez Eregeth
2 Odpowiedzi
2011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2017, 22:43:35
wysłana przez navarac