Autor Wątek: Volume Box - Problem z obcinaniem pasma  (Przeczytany 2082 razy)

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Volume Box - Problem z obcinaniem pasma
« 17 Lut, 2016, 14:43:57 »
Dobry,

Mam piec Peavey Classic 30. Piec jest z tych nie drogich w związku z czym producent oszczędził na czym się dało i nie wyposażył go w Master Volume, co skutecznie utrudnia gałkologię na próbach (na kanale czystym mogę pracować głośnością w skali 0-1,1 / 12 bo wszystko powyżej zagłusza resztę zespołu ;D, o lekkim karanczowaniu można zapomnieć).

Umyśliłem sobie, że zrobię Volume Box (taki pedał głośności bez pedała) i wepnę go na końcu fx loopa. Pogooglałem znalazłem schemat:



Zlutowałem wsadziłem w obudowę i wszystko fajnie, tylko tnie sygnał na potęgę. Drogie BRAVO co zrobiłem źle?

Tutaj link do strony skąd łyknąłem schemat:
Spoiler

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101

Obczaj Detox'a. To efekt bardziej do "czyszczenia" jednokanałowych wzmaków, ale powinien znaleźć zastosowanie i w twoim przypadku. To co ci utnie, możesz dokleić eq.

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
Jaką masz charakterystykę potencjometra? liniowa czy logarytmiczna?
Powinieneś zastosować  potek o charakterystyce logarytmicznej :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Jak tnie Ci górę pasma to wpływ na to ma niestety spora impedancja i pojemności pasożytnicze przewodów. Sam potek jest za prostym elementem aby bez elementów aktywnych nie wpływał na obcinanie pasma. Tworzy Ci się regulowany filtr dolnoprzepustowy. Może pomóc bufor przed nim oraz za nim. Jak  chcesz MV to wywierć otwór w chassis i wstaw go zamiast rezystora 1M znajdującego się zaraz za gniazdem return. Wtedy będzie działać.
Pamiętaj jednak, że brak mastera to raczej zabieg celowy bo 5zł jeszcze nikogo nie wzbogaciło. Jego zastosowanie zmieni brzmienie wzmaka. Jak do Plexi wstawisz master vol to ręczę Ci, że wywalisz ten wzmak przez okno, bo będzie nadawał się tylko do cleana. To są wzmaki do bardzo głośnego grania. Sporo przesteru uzyskuje się z rozkręconej końcówki. Skręcając MV pozbawiasz się właśnie tej składowej. To nie są hi gainy, że dobrze brzmią cicho (też nie wszystkie :) )

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
volume gej

Zaczęty przez Budzan Efekty

7 Odpowiedzi
3873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2009, 13:58:14
wysłana przez purpleman
3 Odpowiedzi
4090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 04:16:59
wysłana przez waleczny_gladiator
5 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 08:21:52
wysłana przez Stachu
0 Odpowiedzi
1539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 14:09:39
wysłana przez promax
3 Odpowiedzi
1170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2015, 23:32:35
wysłana przez Razor89