Autor Wątek: Ktòrą barytonową 6 polecacie?  (Przeczytany 4612 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ktòrą barytonową 6 polecacie?
« 14 Lut, 2016, 10:37:31 »
Czesc,
Co byście polecili do 2500 już z przynajmniej jednym porządny pikapem? Lata temu celowałem w PRS mushoka, ale od tego czasu pewnie pojawiło się parę fajnych wiosel. Raczej uzywka.

Dzięki,pozdro
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nóż za dużego wyboru nie masz. Jest PRS Mushoma, Ibanez Mushoka i Epi LP

Masz jeszcze Fendery SQ i bas VI i Schecter Hellcat, ale to wszystko na singlach

I do 2500, jesli nie chcesz wioseł lutniczych i "lutniczych", to by było na tyle.


A co, już nie chcesz robić customowego Tele?
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Ibanol AX110XL
Zostaw tylko deske z mostkiem. Wstaw nowy pot, pickup, blokowane klucze i masz fajniutkie wiosło za śmieszną kasę.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Są jeszcze stare, koreańskie 400-etki barytonowe LTDka. Jeśli wygląd nie ma znaczenia - Steinberger Demon. Od siebie też wiadomo - Epi LP. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Z używek jest jeszcze Yamaha AES520 D6, którą bardzo polecam (bardziej od Epi LP po latach grania na obu), tylko trzeba koniecznie wymienić stockowe przetworniki, co niestety łatwe nie jest, bo ma głupie trójkątne wycięcia na stopki (o takie http://medias.audiofanzine.com/images/normal/yamaha-aes520-d6-316718.jpg). Ale dość łatwo można dostosować stopki do wykroju, tylko oczywiście ciężko byłoby sprzedać później taki pickupy.

Jest jeszcze Fender Blacktop Baritone Telecaster, którego sam bym sobie kiedyś sprawił. Wala się jeszcze gdzniegdzie nowy, w cenie którą podałeś. Na używanego nie natrafiłem.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Z używek jest jeszcze Yamaha AES520 D6, którą bardzo polecam (bardziej od Epi LP po latach grania na obu),

Czemu lepsza taka Jamacha? Skala w sumie stosunkowo jest krótka (26,125 gdzieś widziałem, to wcale niewiele więcej od standardowego 25,5").
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
@Mother Puncher skala owszem, 26.25" (666mm ;)), ale w tym wypadku porównamy raczej ze standardową dla LP 24.75"
Więc zależy jak nisko chcemy, bo przy strunach 72-13 na Epi LP gram w G (a pewnie i niżej by nie było jeszcze zbyt miękko), a na Jamaszce w A (i jest miękko, ale w sam raz).

Natomiast jest wygodniejsza od Epi, struny przez korpus robią zajebisty sustain i brzmi owszem nisko, ale nie aż tak bardzo jak Epi (ten gruby gryf i korpus jednak swoje robią), co też trochę bardziej mi odpowiada.
Coby nie było, Epi LP też polecam i za nic bym go nie oddał, ale po kilku latach jednak bliższa mi się stała ta Yamaha. Dużo w tym oczywiście subiektywności. Np. często gram różne sztołnery i noizroki, więc lubię pograć niechlujnie, żeby sobie wchodziły różne brudy. I Yamaha ładnie przy tym ze mną współpracuje, jest podatna, a już np. barytonowy Epi zupełnie nie chce i jakbym nie grał to wszystko brzmi na nim bardzo czysto i selektywnie :D Wymieniałem między nimi różne pickupy i te wrażenia się nie zmieniły.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
@Mother Puncher skala owszem, 26.25" (666mm ;)), ale w tym wypadku porównamy raczej ze standardową dla LP 24.75"
Więc zależy jak nisko chcemy, bo przy strunach 72-13 na Epi LP gram w G (a pewnie i niżej by nie było jeszcze zbyt miękko), a na Jamaszce w A (i jest miękko, ale w sam raz).

Natomiast jest wygodniejsza od Epi, struny przez korpus robią zajebisty sustain i brzmi owszem nisko, ale nie aż tak bardzo jak Epi (ten gruby gryf i korpus jednak swoje robią), co też trochę bardziej mi odpowiada.
Coby nie było, Epi LP też polecam i za nic bym go nie oddał, ale po kilku latach jednak bliższa mi się stała ta Yamaha. Dużo w tym oczywiście subiektywności. Np. często gram różne sztołnery i noizroki, więc lubię pograć niechlujnie, żeby sobie wchodziły różne brudy. I Yamaha ładnie przy tym ze mną współpracuje, jest podatna, a już np. barytonowy Epi zupełnie nie chce i jakbym nie grał to wszystko brzmi na nim bardzo czysto i selektywnie :D Wymieniałem między nimi różne pickupy i te wrażenia się nie zmieniły.

Rosume. :) No ja też już tak odstrzeliłem LP, że mi ciężko byłoby się go pozbywać...podrzuci sz mi zdjęcia na priv swojego badyla? Popatrzyłbym sobie... :-[
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Nóż za dużego wyboru nie masz. Jest PRS Mushoma, Ibanez Mushoka i Epi LP

Masz jeszcze Fendery SQ i bas VI i Schecter Hellcat, ale to wszystko na singlach

I do 2500, jesli nie chcesz wioseł lutniczych i "lutniczych", to by było na tyle.


A co, już nie chcesz robić customowego Tele?

Tego Tele to bym chciał, temat otwarty, ale zastanawiam się nad wydaniem kupy plnów na wiosło do użytku domowego..

Trace nadzieje na ustrzelenie Schectera PT7 w czerni bo przestali go produkować.

Więc z tej bezradności powrócił temat 6 baritone.

Z tych wszystkich wymienionych w temacie nadal najbardziej mi robi PRS muszoka, i chyba najbardziej siedzi pod cięższe brzmienia. Za 2200/2300 chętnie bym go przygarnął, bo pikap do wymiany pewnie.

No i lutniki wchodzą w gre.


ps. gdzie były produkowane PRS Mushok?
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2016, 19:47:01 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Signumy robil iw barytonie. Schectery EX. Jackson DK27. LTD VB, MHB. Epiphone Robb Flynn Love/Death. A wracając do siódemek, są jeszcze nowe PRSy SE:
http://www.prsguitars.com/secustom7string/
mniut i piah

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 130
Trudno wgl znaleźć na necie te barytony...
W sumie bardzo bym brał taką gitarę jak Kamecki zrobił Busterowi lub tego esp Alexa ale nie chcę wydać fortuny na gitarę :F
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2016, 18:47:58 wysłana przez Edlin »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 10:40:29
wysłana przez Leon
37 Odpowiedzi
15049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2012, 20:08:38
wysłana przez tizziano
9 Odpowiedzi
3063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2015, 11:41:16
wysłana przez sevenstringdjentlemen
3 Odpowiedzi
2465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2015, 22:00:05
wysłana przez youshy
8 Odpowiedzi
7725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2018, 00:59:49
wysłana przez Yaroo