Autor Wątek: Lakierowanie korpusu - kogoś polecacie?  (Przeczytany 15057 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jeśli lakier położony jest należycie, to czemu nie. W tańszych wiosłach z lakierem fabrycznym, czy po własnych przeróbkach różnicy nie ma. Znajomy sobie schectera oskrobał z lakieru do gołej dechy i tylko bezbarwnym przejechał. Gitara gadała identycznie. Niemniej kiedyś czytałem o lakierowaniu co nie co i taką robote trzeba zlecać raczej profesjonalistom z branży. Tylko że swoją drogą... Po co to komu? Jest tyle gitar na rynku, że wybranie tej odpowiedniej to chyba nie jest aż taki olbrzymi problem : )

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
włóż do Giba EMG i różnicy nie usłyszysz ;)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Przecież od dawna wiadomo, że na aktywnych pikapach gitara często traci swoje walory, albo maskuje ich brak.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Przecież od dawna wiadomo, że na aktywnych pikapach gitara często traci swoje walory, albo maskuje ich brak.

Hmm, to dlaczego Zakk Wylde zawsze podkreśla, że musi mieć grubą deskę z grubym gryfem? ;)
Nie zgodzę się absolutnie, że maskuje. Swego czasu z mahoniowego viper'a przełożyłem EMG 85 spod mostka do olchowo-klonowego Mayonesa (też pod most) i różnica była wyraźnie słyszalna. ESP brzmiał ciemno i ciężkim dolem, a Mayones jasno i grał fajnym środeczkiem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL. Wiadomo, jeśli sie znasz i chcesz, to sie dopatrzysz lipy, ale no wiesz o co mi chodzi. To jak wlewać Verve do Czinkacza.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL. Wiadomo, jeśli sie znasz i chcesz, to sie dopatrzysz lipy, ale no wiesz o co mi chodzi. To jak wlewać Verve do Czinkacza.

Moim zdaniem prawisz herezje

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Cytuj
Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz SkyWaya z EMG 81

Here, I fixed this.
It's always nice to have a penis.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Hmm, to dlaczego Zakk Wylde zawsze podkreśla, że musi mieć grubą deskę z grubym gryfem? ;)
Bo w przeciwieństwie do reszty pedałów pałujących się wyjedzonymi przez tresowane korniki frezowanymi wewnątrz deseczkami i gibolowych kastomszopowców błagających aby dali im najlżejszy cały machóń oraz ibanezowych listewkomasturbator ów z Drug's&Force ten gość ma brzmienie z łapy i takie pierdolnięcie, że zrywa papę z dachu.

 No kurwa, nie czarujmy się, ciężkie dechy i grube gryfy nie należą do najłatwiejszych do grania. Sztywne to jak chuj, niewygodne a do tego mniej odczuwalny rezonans powoduje psychodeliczne rozkminy natury egzystencjo(a)nalnej: czy tak decha nie jest czasem martwa? :D:D:D No ale gdy już się takie bydle opanuje, to się ono odwdzięcza. Raz, że daje zajebiste oparcie drgającym strunom w niskich strojach, gitara mniej pompuje, atak jest bardziej dynamiczny a sustain dłuższy.
W żadnym wypadku nie dyskwalifikuję lekkich gitar. Masa i gabaryty to nie wszystko. Gęstość, sprężystość i struktura drewna też się liczy. Powaliły mnie lekkie topolowe korpusy, co prawda w połączeniu z przykręcanymi ultragrubymi klonowymi gryfami ale dalej całkiem leciutkie wiosełka. No po prostu tak zajebiście punktowego strzału przy zadziwiająco długim jak na tak niepozorne wiosełko sustainie, w dodatku zajebiście żywo i sprawnie dającym się przez rozkręcony wzmak, do tej pory jeszcze nie uświadczyłem.
Ciężko mi się zdecydować, która szkoła brzmienia lepsza, lubię obie. Ale wiem jedno: drążenie dech i odchudzanie gryfów chuja daje. :P Poza tym, że drewno zaczyna się bujać bardziej niż struna :D
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL. Wiadomo, jeśli sie znasz i chcesz, to sie dopatrzysz lipy, ale no wiesz o co mi chodzi. To jak wlewać Verve do Czinkacza.

synkopy to guwno

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL.

Nieprawda, bo EMG 81 jest chujowe samo w sobie. Trolololo ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No wg mnie jednak EMG ratują dupe słabym wiosłom. Wsadzisz do SkyWaya EMG 81 i już masz METAL.

Nieprawda, bo EMG 81 jest chujowe samo w sobie. Trolololo ;D

Nie sa złe, ale, że maskują słabe drewno tego bym nie powiedział, żaden fajny pickup nie zagra w gitarze z słabiutkiego drewna (przynajmniej na profesjonalnym poziomie typu dobrze nagłośniony koncert czy też studio), nie ma szans-ja mówie tutaj o gitarach typu Sky Way itp. ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie sa złe, ale, że maskują słabe drewno tego bym nie powiedział, żaden fajny pickup nie zagra w gitarze z słabiutkiego drewna (przynajmniej na profesjonalnym poziomie typu dobrze nagłośniony koncert czy też studio), nie ma szans-ja mówie tutaj o gitarach typu Sky Way itp. ;)
Bo gdyby tak były tani czarny chiński gówniany epi sg z chujowego machóniu powinien rozkurwiać obiekty tylko dlatego, że na jego pokładzie producent zamontował 81+85. A tak nie było. Wiolinowe struny jak nie chciały wybrzmiewać tak nie wybrzmiewały a bassowym dalej brakowało tego czegoś, co w dobrych wiosłach napędza drajwa. A nie powiem, zanim wziąłem to wiesło w łapy po samym wyglondzie spodziewałem się, że wyrwie mnie z butów. A tu kurwa benc.
synkopy to guwno

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Ja mam w swoim Epi 81+85 no i i jest zajebioszka. Nie brakuje mi niczego, oprócz ergonomii korpusu. Jednak przedłużony Explo to nie był za dobry pomysł przy moich gabarytach.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Poza tym z gównianej gitary nie uraczysz czegoś takiego jak np sustain.. i wielu innych rzeczy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
10037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 00:39:14
wysłana przez vha
14 Odpowiedzi
5962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2012, 21:25:47
wysłana przez bieniu26
6 Odpowiedzi
2135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2015, 00:08:55
wysłana przez Matt-Carnage
16 Odpowiedzi
16786 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
1 Odpowiedzi
2113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2018, 18:28:32
wysłana przez mastEr_eXplorer