Autor Wątek: Sprężyny wyskakujące z bloku mostka tremolo  (Przeczytany 3464 razy)

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Sprężyny wyskakujące z bloku mostka tremolo
« 19 Sty, 2016, 18:52:18 »
Mam problem taki jak w temacie, i tyczy się to zarówno Lo pro, jak i Edge III - bez tej górnej nakładki mocowanej 2ma śrubkami sprężyny bez nawet żadnego poruszania mostkiem wyskakują z bloku i nie idzie nic z tym zrobić. Macie jakieś pomysły jak ogarnąć ten temat? Zakładam po 4 sprężyny do mostka.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
sprawdzales z 3 sprezynami? moze sa za slabo 'zgiete' na koncu?

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
W sumie to nawet z 4rema próbowałem i wyskakują  zbiorowo :-\ spróbuję z tym zaginaniem.

Posty połączone: 22 Sty, 2016, 01:22:37
EDIT: Zaginanie nie pomaga  :'(
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2016, 01:22:37 wysłana przez Luke »

Online mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
A na pewno masz dobrze ustawiony most?

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
@mastEr_eXplorer most jest dobrze ustawiony, równolegle do korpusu, ta sama sytuacja w Edge III.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
W sumie to nawet z 4rema próbowałem i wyskakują  zbiorowo :-\ spróbuję z tym zaginaniem.
Mieszczą Ci się dwie sprężyny w mniejszy otwór w bloku mostka? Można je przekrzyżować i zamontować docisk.

@mastEr_eXplorer most jest dobrze ustawiony, równolegle do korpusu, ta sama sytuacja w Edge III.

Czyli nieprawidłowo...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Online mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
@mastEr_eXplorer most jest dobrze ustawiony, równolegle do korpusu, ta sama sytuacja w Edge III.
Czyli jak pisze @nikt, masz źle ustawiony most. Lo-Pro powinno się ustawiać pod pewnym kątem do korpusu jak na zdjęciu

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
@nikt z dociskiem niestety sprawa trochę nie do zrobienia gdyż cała sprawa rozchodzi się o to że jest zamontowane tremol-no i z dociskiem zakładanie tej klamry raczej nie ma sensu. Most w sumie jakby nie był ustawiony to i tak sprężyny wyskakują (ustawiam właśnie). @mastEr_eXplorer właśnie mając na myśli równolegle ustawiam tak jak na wrzuconym przez Ciebie zdjęciu ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Daj zdjęcie.

Jak na mój gust to masz clamp za mocno odkręcony w kierunku bloku przez co sprężyny są za długie i się zsuwają.

Dałbym 3 po skosie a clamp dokręcił. Siła naciągu powinna być taka sama
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Jak się okazało problem tkwił w sprężynach  :facepalm:, założyłem inne i trzymają. Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
8099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2009, 00:12:24
wysłana przez pele
6 Odpowiedzi
4913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:00:16
wysłana przez Pneumonia2
15 Odpowiedzi
5413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2017, 09:43:15
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
2071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2019, 20:50:57
wysłana przez spacelord7
0 Odpowiedzi
2073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2019, 11:56:07
wysłana przez Homeras