Autor Wątek: Bugera 6262 Infiniium - wymiana lamp mocy  (Przeczytany 2036 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Bugera 6262 Infiniium - wymiana lamp mocy
« 09 Gru, 2015, 16:45:28 »
Hej. Wymieniał ktoś lampy mocy w tym wzmaku ? Preampowe Bugery były strasznie głuche, po wymianie na JJ/tung sol mix dostało troche życia więc może lampy mocy też sobie wymienię. Na chwile obecną zdecydowanie zbyt mało dołu ten amp produkuje (po dopaleniu) no i ciosy przydałoby się więcej. Zastanawiam się na setami 6L6 od JJ, Tung-Sol, Sovtec jakieś ? Jakieś doświadczenia w temacie ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
(kolejny :D) A brałeś pod uwagę, że ten piec...po prostu tak ma? ; ) Może to kwestia eq, kolumny...wiesz, obawiam się, że wymiana lamp mocy nie da Ci specjalnie wymiernego efektu jeśli chodzi o takie parametry. Pod jaką kolumnę to podpinasz?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Do-pałki ( :D ) zwykle ucinają dół, wiec wymiana lamp jak używasz np. TS'a wiele Ci nie da bo dalej będzie Ci ciął dół. Można zrobić np w takim TS Deep Switch i wtedy dół jest pełniejszy. Poza tym, 6262 mimo swojego zajebistego stosunku cena/jakość, może wydawać się na niektórych pakach zawsze płaski, taki jego urok. Jest bardzo podatny na to co mu się podłączy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
wiem nie wymieniam pierwszy raz :P w sumie miałem JJ i Sovteki w Englu. JJ są bardzo tnące i najtańsze, ale ciekaw jestem tung soli. wpinam się w DLkę 212 v30. W Bugerze fajny patent jest taki że moge se wsadzić 4 różne lampy naraz i bedzie działać :P A ja lubie się bawić jakieś próbki nagrywać itd. I wiem że lampy mocy małą różnicę robią, ale robią ;) A tak na marginesie to nei wiem ale ta bugera bez dopałki jest jak dla mnie nie grywalna wcale. Sama  buła i zero selektywności. Tzn jak ktoś gra jakieś chordy jedynie to bedzie ok ale jak sie dużo skacze między strunami i szybko różnie gra to się to wszystko gubi bez dopalania. W sumie pierwszy mój wzmak który musze dopalać.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2015, 17:52:32 wysłana przez chronix1 »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Hej. Wymieniał ktoś lampy mocy w tym wzmaku ? Preampowe Bugery były strasznie głuche, po wymianie na JJ/tung sol mix dostało troche życia więc może lampy mocy też sobie wymienię. Na chwile obecną zdecydowanie zbyt mało dołu ten amp produkuje (po dopaleniu) no i ciosy przydałoby się więcej. Zastanawiam się na setami 6L6 od JJ, Tung-Sol, Sovtec jakieś ? Jakieś doświadczenia w temacie ?

Tung-Sol zdecydowanie na końcówkę. Na preamp też Tung-Sol , ale jak możesz, to przynajmniej na v1 pierdolnij se jednego Mullarda (czasem bywa w amptone.pl). Wszystko Ci się wyjaśni ;)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Mam 2 tung sole, są spoko tylko troche bułowate się potrafią zrobić. Wsadziłem też jedną 12AT7. Fajna lampka, ściąga gain (którego i tak mam pod dostatkiem) ale ściąga też cały ten syf. Słychać dosłownie każdą kostkę. I teraz pytanie za milion w bugerze - która to V1 ? Najbliższa przy input ? Nie wydaje mi się bo jak tam wsadzałem 12AT7 to nie wiele się zmieniło a jak wsadziłem w skrajnie lewą pozycję to dopiero efekt był. Chyba że ktoś na 100% ma rozpisane który V to który (i który to inwerter) ?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Prawdopodobnie jest tak samo, jak w 5150II:

V4 V3 V5 V2 V1 V6

Czyli podziałałeś na inwerter...

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
z tego wynika że inwerter jest po prawej a ja wsadziłem w V4, przynajmniej teoretycznie ;)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Zasadź do drugiej pozycji od prawej i sprawdź. Z inwerterem pogmyrało mi się, że pchałeś do skrajnie prawej pozycji, a Ty pisałeś o lewej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2925 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2012, 12:06:16
wysłana przez dziador1
0 Odpowiedzi
1408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 18:09:31
wysłana przez fulltone88
16 Odpowiedzi
9671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 22:55:43
wysłana przez bloodrafko
11 Odpowiedzi
8050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 19:12:11
wysłana przez hawran
7 Odpowiedzi
3511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2014, 12:24:01
wysłana przez Razor89