Autor Wątek: Chapman Guitars Rob Sallone Signature  (Przeczytany 65320 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wystarczy spojrzeć, ile Mishowego i Tosinowego sprzętu sprzedało się na fali dj0ntu ;) To naprawdę ma niewiele wspólnego z muzyką czy jakimś uhonorowaniem, chodzi co najwyżej o modę na kogoś i być może nawet wielokrotnie wykorzystywane ludzkie pragnienie, by mniej lub bardziej należeć do jakiejś akceptującej grupy (hej, też mam już 7 strun, barytonową menzurę, sygnowane przetworniki Mishy i gram zera, jestem teraz prawdziwym użytkownikiem sevenstringa*).

IMO dużo sygnatur mniej lub bardziej znanych muzyków to wyłącznie forma merchu dla grajka i producenta, tak też jest przez ludzi traktowana (kuce śliniące się na sygnaturę Hetfielda albo internauci śliniący się do przetworników Bulba). Kupno takiej gitary często jest przez młodszych gitarzystów traktowane jako jakaś forma bycia fanem, ot taka droższa koszulka ukochanego zespołu. Potem jest to jak już napisałem wyżej, tzw. bandwagon. A niewielu ludzi kupuję sygnaturę dlatego że jest po prostu dobrym wiosłem albo specka się danej osobie podoba.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2015, 11:17:22 wysłana przez lupus »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Istnieją sygnatury, które są tak zajebiste, że trafiają do znacznie szerszej rzeszy niż fanboje danego muzyka. Ideałem pod tym względem jest Music Man JP i Ibanez JEM (i powstały na jego podstawie RG). A czasami są takie sygnatury jak Szekter Loomisa. Mi z tych youtubowych sygnatur podoba się to co robi Ola Englund z Washburnem. Może mało w tym rewolucji, ale wrażenie robi dobre :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ale najwięcej sygnatur i tak sprzedał Les Paul ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Jedną, dość istotną IMO kwestię, pomijacie w całym bajzlu zwanym sygnaturami. Taką mianowicie:

John P., Jeff L., tudzież inny znany i szanowany gitarowy dostał "zlecenie" odbębnienia kliniki, warsztatów etc. w sklepie MusicFuckin'Center w mieście oddalonym od jego miejsca zamieszkania o pierdyliard km. Bilet lotniczy kupiony, Dżą (lub Dżef) biorą walizkę z majtami i wsiadają na pokład klasy biznes; 8h później siedzą w MusicFuckin'Center ze swoją sygnowaną gitarą w łapkach. Dokładnie taką, jakich 40 mają w domu; miejscowy tech założył nowe strunki, wyregulował. Kwestia rozgrzania łapek i odbębniamy klinikę NA SWOIM wiośle. Wieczorem idzie (Dżon lub Dżef) na kolację, potem hotel, rano odlot do domciu.
Również po to są sygnatury.
Guthrie Govan wrzucił natomiast coś tego typu na swój profil ostatnio (parafrazując): To uczucie, gdy na klinice pęka ci struna, a z widowni biegnie dziesięciu luda z Charvel Guthrie Govan Signature.

Nie wiem, która z tych sytuacji tyczy się Roba. Nie znam typa, nie komentuję.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2015, 14:40:11 wysłana przez Dun »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Czekam na sygnaturę Jarka Kuźniara.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Czekam na sygnaturę Jarka Kuźniara.

Aż zrobiłbym mu inlay "hejt stop".
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Taa, Telecastery... na humbuckerach... ;D

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę. Taki relatywnie mało znany Chapman ma nagle +5m potencjalnych klientów, czy ile tam Rob ma wyświetleń pod swoimi jutubami. I to wszystko za ile, jedną czy dwie gitary które do niego pojadą?
Chcesz grać jak Hetfield, to kupujesz Gibsona czy ESP? Albo jak Carpenter. Albo jak Misha. Spora część z ludzi na to idzie, a potem często już przy tej jednej marce zostaje. I nie mówię tutaj o Polsce, gdzie 90% ludzi kupuje używki, nikt na ludzi kupujących prywatnie nie patrzy. Chodzi o klientów, którzy kupują nowe gity. Więc muszą mieć jakąś przewagę nad inną marką. I tą przewagą jest twarz pozyskanego artysty.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
No... tak!
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę.
Ciekawe, jaki interes ma Schecter w zrobieniu 4 gitar takim fletom jak my...
A jednak zrobili.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jakim kurwa fletom :D A interes pewnie jakiś mieli, tylko jeszcze nie wiecie, tylko się cieszyć :) Plus gity są wyjebane IMHO

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę.
Ciekawe, jaki interes ma Schecter w zrobieniu 4 gitar takim fletom jak my...
A jednak zrobili.
Wyglądacie 100% groza, to woleli na wszelki wypadek zrobić ;).
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę.
Ciekawe, jaki interes ma Schecter w zrobieniu 4 gitar takim fletom jak my...
A jednak zrobili.

Żeby daleko nie szukać, jesteście jedną z niewielu sensownych polskich kapel grających na ósemkach, w dorobku już płyty i trasy koncertowe z Behemotem w tym, o ile dobrze pamiętam, chyba też zagraniczne. Nie licząc Ciebie jako jednego z adminów forum poświęconemu jak by nie patrzeć w dużej mierze gitarom extended range z ponad 6 k użytkowników w kraju, gdzie w podobnej półce cenowej jest tylko ibanez szeroko dostępny. Powiedz mi, że to nie jest marketing ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę.
Ciekawe, jaki interes ma Schecter w zrobieniu 4 gitar takim fletom jak my...
A jednak zrobili.

Bali się, że ich zbanujesz.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
We wszystkich przypadkach chodzi o reklamę.
Ciekawe, jaki interes ma Schecter w zrobieniu 4 gitar takim fletom jak my...
A jednak zrobili.

Ty wiesz, że też się swojego czasu zastanawiałem.

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Bali się, że ich zbanujesz.
UMARŁĘ!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Podlizuszki. Na gratisy liczo
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Jest pierwsze "demo" z NAMM :D

Przeglądałem na szybko na podglądzie, ale wydaje mi się, że gra chłopak tylko na cleanie ;D

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
No bo on gra dużo na cleanie i chyba nawet kiedyś gdzieś mówił coś w stylu, że nie chce kolejnej ósemki do napierdalania dżentów. Tak, widocznie są ludzie  którzy nie chcą ósemki tylko do napierdalania dżentów. ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
YouTube'owe gwiazdy i ich sygnatury... Ja jebie...

Zabrać 75% sygnatur!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
A może by tak otworzyć subforum tylko do narzekania na to, że ludzie kupują chińskie Gibsony, a sygnatury mają złe specyfikacje ;D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
No bo on gra dużo na cleanie i chyba nawet kiedyś gdzieś mówił coś w stylu, że nie chce kolejnej ósemki do napierdalania dżentów. Tak, widocznie są ludzie  którzy nie chcą ósemki tylko do napierdalania dżentów. ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka



14:12

Nie mogłem się powstrzymać :P

Offline drann

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Jakim kurwa fletom :D A interes pewnie jakiś mieli, tylko jeszcze nie wiecie, tylko się cieszyć :) Plus gity są wyjebane IMHO

To "jasne jak słońce", że mieli jakiś interes.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:27:13
wysłana przez NaPk!n
5 Odpowiedzi
5267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2011, 19:58:00
wysłana przez sify11
17 Odpowiedzi
13591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2011, 10:08:12
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
2579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2012, 19:29:00
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
7548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 03:04:45
wysłana przez mastEr_eXplorer