Autor Wątek: Chapman Guitars Rob Sallone Signature  (Przeczytany 64996 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zasadniczo to ta sama. Wszyscy robią muzykę, wszyscy mają swoich fanów, słuchaczy i wszyscy zyskali rozgłos na tubie. Różnica tylko taka, że ten tutaj główny bohater nie ma sygnatury

Różnica chyba taka że Keith najpierw nagrywał z Loomisem który dopiero potem wciągnął go pod brand Schectera, a Ola udzielał się w jakiś mało znanych zespołach jak The Haunted i Six Feat Under więc firmy wyczuły że jest rozpoznawalny i potrafi na YT sprzedać wszystko w swoich reckach, które brzmią identycznie.

Jeszcze brakuje tylko sygnatury dla Jareda Dines i Ryana Bruce żeby obrobić komplet na YT.

PS: Chapmany mi nie robią więc i tak mi wszystko koło dupy lata :P

Zapomniałeś o Steve'ie Terreberry'm, ale pewnie Kiessel/Carvin już nad tym pracuje ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
To ten co z mordą wchodzi prawie w kamerę?
Jemu się nie należy bo ma zeza
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
@nikt no masz rację ale medium dzięki któremu Merrow i Ola zyskali rozgłos dalej tak czy owak jest YT. Może różnica tylko taka, że Merrow faktycznie mógł trochę złapać się fejmu Loomis'a, szczerze powiedziawszy to nie wiem i mi to wsioryba. Mimo wszystko dalej nie widzę nigdzie źródła problemu. Tym bardziej, że wałki tego Scallon'a nawet wpadają w ucho i generalnie kanał gościa nie polega na robieniu z siebie pajaca tylko faktycznie typ robi muzykę, która trafia do ludzi. I już za sam ten fakt w moim mniemaniu sygnaturka się należy, a co ;D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Jak już napisałem koło dupy mi to lata

Np. Rob Chapman ma dla mnie całkowicie niestrawny kanał z testami gratów. Chyba musiałbym na głowę upaść żeby marnować 30-60min na jego pierdolenie, ale muzę w Dorje robi moim zdaniem bardzo fajną. Czy kupię od niego wiosło albo inną sygnaturę z jego stajni? Nie. Nie ufam nikomu z doczepianymi dreadami. Przebierańcy :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
I to by było na tyle. Ilu ludzi, tyle opinii. Wszystkich nie zadowolimy.
'-'

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Jak już napisałem koło dupy mi to lata

Np. Rob Chapman ma dla mnie całkowicie niestrawny kanał z testami gratów. Chyba musiałbym na głowę upaść żeby marnować 30-60min na jego pierdolenie

Ja np. uwielbiam to oglądać, ale faktycznie na zasadzie "Top Gear, tylko z gitarami zamiast samochodów", nie ze względu na wartość funkcjonalną. :D
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2015, 14:11:14 wysłana przez gizmi7 »

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
To znaczy popieprzy 45 minut, 5 pojeździ :D
W zasadzie to shitburzę powinniśmy robić w offtop, zgodnie z regulaminem ;p
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Wtedy posty by się nie doliczały do licznika ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Jeszcze brakuje tylko sygnatury (...) Ryana Bruce żeby obrobić komplet na YT.

Już ma pipaki ;).
Paczki z głów!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 771
Jeszcze brakuje tylko sygnatury (...) Ryana Bruce żeby obrobić komplet na YT.

Już ma pipaki ;).
I distortion  :D

Orange

  • Gość
O co chodzi z tym wielkim heloł ze to wioslo ma być konkurencją dla budżetowych ibków i jacksonow?

Patrząc na ceny gitar z drugiej ręki, bo takie mnie interesują widze stockowe ml2 za ok. 1700 zł(w przeliczeniu, one chodzą w granicach 300 funtow). To jest wioslo o konstrukcji strata - bolt on, itd. Budżetowe ósemki to pułap cenowy 900-1400 za używki. Skoro ten Stallon ma mieć różne "fajniejsze" ficzerki to na pewno podniosą one cenę tej poczwarki. Vide- będzie raczej w półce cenowej troszkę wyższej niż budżetowa.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Jak tak was czytam, to odnoszę wrażenie że niektórzy myślą że sygnatura jest formą nobilitacji dla grajka, "jestem taki zajebisty bo mam sygnaturę". Mi tam się osobiście wydaje, że sygnatury robi się po to żeby sprzedać więcej wioseł, tudzież żeby sprzedać więcej wioseł po wyższej cenie - i dla mnie to jest właśnie czynnik który decyduje czy sygnatura jest spoko. Mógłbym grać nawet na sygnaturze matki sylwestra stallone, generalnie w dupie mam co jest napisane na główce wiosła na którym gram dopóki brzmi tak jak chcę, nie robi psikusów i przy okazji nie muszę zrzucać się na premię dla księgowych tej czy innej "mjuzik korporejszyn" :)

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Rzecz w tym że niby ksiegowej nie ma a zrzucasz się jakby była . Rob udaje na yt twojego dobrego kumpla , a nim nie jest w żadnym razie.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Aż nie wiem co o tym wątku pomyśleć. Poczuć się obrażonym czy nie...?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
No ja bym teraz na waszym miejscu chłopaki zaczął spierdalać... :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Aż nie wiem co o tym wątku pomyśleć. Poczuć się obrażonym czy nie...?
Przecież połowa ludzi tutaj chciałaby mieć swoją sygnaturę tylko zazdroszczą ;)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
A jak u lutnika zamówię wiosło jakie mi się marzy, to to też jest sygnatura? :D

Orange

  • Gość
A będziesz te gitary SYGNOWAŁ swoim nazwiskiem? Bo jak zamówisz u lutnicy tylko jedną dla siebie, to to będzie custom. A jak zamówisz ich 1000 każda identyczna i podpiszesz i sprzedasz uwzgledniając marketingowy bełkot to to będzie sygnatura. IMO.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Thread jest tak cebulowy, że musiałem chlebem zagryźć ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Dziś sygnatury, pokojowe noble i Oscary są rozdawane niczym ulotki w centrum miasta. Siedząc na forach dyskusyjnych i pisząc o tym napędzacie ten rynek, truestory.jpg
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Od tego są prototypy. IMO sygnatura powinna być wyrazem uznania dla gitarzysty i jego dorobku. Mi tam naprawdę wszystko jedno, ale to trochę zabija magię i wyjątkowość :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Od tego są prototypy. IMO sygnatura powinna być wyrazem uznania dla gitarzysty i jego dorobku. Mi tam naprawdę wszystko jedno, ale to trochę zabija magię i wyjątkowość :)

Nie zapominajmy, że od samego początku, sygnatury były przede wszystkim narzędziem marketingowym. Kiedyś było ich mniej, bo mniej gitarzystów przez ograniczenia w dostępie do mediów, mogło się przedostać do świadomości wystarczającej ilości ludzi. Dzisiaj wzorem dla dzieciaków nie zawsze jest sypiąca się gwiazda rocka, czasem jest to jakiś youtuber.  :facepalm:


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jak tak was czytam, to odnoszę wrażenie że niektórzy myślą że sygnatura jest formą nobilitacji dla grajka, "jestem taki zajebisty bo mam sygnaturę". Mi tam się osobiście wydaje, że sygnatury robi się po to żeby sprzedać więcej wioseł, tudzież żeby sprzedać więcej wioseł po wyższej cenie - i dla mnie to jest właśnie czynnik który decyduje czy sygnatura jest spoko. Mógłbym grać nawet na sygnaturze matki sylwestra stallone, generalnie w dupie mam co jest napisane na główce wiosła na którym gram dopóki brzmi tak jak chcę, nie robi psikusów i przy okazji nie muszę zrzucać się na premię dla księgowych tej czy innej "mjuzik korporejszyn" :)

Po pierwsze nie kazdy grajek to taki sam człowiek dla jednego bedzie to nobilitacja a drugi bedzie wyzej srał jak dupe miał. W razie dobrej sprzedaży bedzie to rozgłos i dla grajka i dla firmy a wiadomo jak to jest w szoł biznesie im więcej mówią tym ponoć lepiej i nie ważne jak mówią. Ciebie to wali ale jak widać po ilości sygnatur musi ze działa.  Na wten przykład robimy sygnature dla Tomasa bo chciałem docenić wkład jaki ma w propagowanie naszej firmy. Czy to bedzie dla niego nobilitacja ? wątpię ale wiem ze odebrał to jako miły gest i ma swój wkład w projekt. Czyli w zasadzie nic szczegolnego , czy z kolei my nastawiamy sie na sukces komercyjny ... hłe hłe :D... za mały target
Moje 12 groszy do tematu......
Sygnatura jest dawana gitarnikom TEZ po to by przetestowac rozne "dziwne" rozwiazania ....... (czy to patenty gitarnika czy tez pomysly producenta).
A ze czapman i robbandżo ogladalnosc maja wysoka, wiec nie trzeba tłumaczyć dlaczego sie "polubili"

Gdyby na sygnaturach mieli testować to by daleko nie zajechali.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2015, 23:55:24 wysłana przez commelina »


Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Ja tam nie watpię zarowno w to ze dla dużej części grajków posiadanie własnej sygnatury jest ogromna nobilitacja, jak i w to ze jest cześć która bedzie miała to w odwłoku, bardziej chodziło mi o to ze poza nielicznymi przypadkami producenci gitar nie robią sygnatur bo uważają ze dany grajek jest wybitnym muzykiem i ze go w ten sposób uhonorują, tylko ze zrobienie mu sygnatury może im przynieść zysk ;) miło z Waszej strony Jarku ze myślicie o waszych klientach (współpracownikach?) w ten sposób, ale nadal - w obliczu całego biznesu instrumentotworczeg o jest to pewien ładny, ale jednak - margines.
W to ze zrobienie instrumentu ze znaczkiem (czy to z 'ładnym logo' czy to z 'ładnym logo i autografem') podnosi zysk to nie watpię, ale traktuje jako negatywne zjawisko bo wpisuje sie to w konsumpcyjną rzeczywistość, w ktorej instrumentalnej dziedzinie przekłada sie to na kupowanie oczkami zamiast uszkami i łapkami ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8299 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:27:13
wysłana przez NaPk!n
5 Odpowiedzi
5266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2011, 19:58:00
wysłana przez sify11
17 Odpowiedzi
13588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2011, 10:08:12
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
2578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2012, 19:29:00
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
7472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 03:04:45
wysłana przez mastEr_eXplorer