Autor Wątek: Podświetlenie wnętrza ampa.  (Przeczytany 6572 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Podświetlenie wnętrza ampa.
« 07 Lis, 2015, 10:22:34 »
Dość już zmieniania lamp koniec pracy nad brzmieniem.Przyszed ł czas na cyrk:).Otóż chce podświetlić wnętrze jet city jca50h diodami.Skąd wziąć najlepiej zasilanie tych diód(oczywiście przed nimi odpowiednie rezystorki).Zastanawialem sie czy można by je było puścić od włącznika Power on.Ma ktoś jakiś pomysł?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #1 07 Lis, 2015, 11:41:56 »
Jest taka stronka wiejskituning, tam zapytaj.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #2 07 Lis, 2015, 12:20:15 »
Pytałem,ale nie wiedzą jak to zrobić.Zakładają tylko spoilery do skuterów i podświetlają pedały w góralach z biedronki :).
Może masz jakąś lepszą stronkę.Pajace.pl też nie wiedzą.A jo chcem i chuj  :P

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #3 07 Lis, 2015, 12:21:27 »
Taśma LED i od trafa daj 2 kabelki o odpowiednim napięciu. Powinno działać :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #4 07 Lis, 2015, 12:24:40 »
Taśma LED i od trafa daj 2 kabelki o odpowiednim napięciu. Powinno działać :)
Zamiast bizy na froncie ;)


Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #5 07 Lis, 2015, 12:28:33 »
Design to już twoja brocha :D Ja bym spytał @Razor89 czy można na pewno z trafa ciągnąć kable i które. Ja tylko modowałem swój piec z poradników w necie, więc nie jest to podparte rzetelną wiedzą :P
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #6 07 Lis, 2015, 12:39:02 »
Design to już twoja brocha :D Ja bym spytał @Razor89 czy można na pewno z trafa ciągnąć kable i które. Ja tylko modowałem swój piec z poradników w necie, więc nie jest to podparte rzetelną wiedzą :P
W pierwszej chwili właśnie tak pomyślałem że Razor to je to :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #7 07 Lis, 2015, 12:39:40 »
 

BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #8 07 Lis, 2015, 12:46:19 »
( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)
O stary ale grubo Ha Ha.
Jeszcze jak mi powiesz jak to podłączyć od trafa to będę w pełni happy :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #9 07 Lis, 2015, 13:39:22 »
 To na baterię.

A co do podłączania do trafa - skoro pytasz, to znaczy, że się zupełnie na tym nie znasz, w przeciwnym razie byś nie pytał o tak trywialne rzeczy, a skoro tak, to  wszelkie pomysły typu pchanie pazurów do wnętrza urządzenia, gdzie panują napięcia rzędu 400-500V, należą do tych z gatunku megachujowych.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2015, 13:42:10 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #10 07 Lis, 2015, 13:54:07 »
To na baterię.

A co do podłączania do trafa - skoro pytasz, to znaczy, że się zupełnie na tym nie znasz, w przeciwnym razie byś nie pytał o tak trywialne rzeczy, a skoro tak, to  wszelkie pomysły typu pchanie pazurów do wnętrza urządzenia, gdzie panują napięcia rzędu 400-500V, należą do tych z gatunku megachujowych.
Wiem że to na baterie.Pytam po prostu co bedzie lepszym rozwiązaniem czy podłączenie pod trafo czy Power on(a raczej po nim) to wszystko.Nie dziw się, jeśli ty ironizujesz to ja nie mogę?

Posty połączone: 07 Lis, 2015, 15:39:03
No i Razor rozwiał moje wszelkie wątpliwości.Można i to bez większego problemu.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2015, 15:39:03 wysłana przez Człekozębny »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #11 07 Lis, 2015, 21:11:20 »
 Tak wiem, jestem wrednym chujem, bo nie chcę ci pomóc w samobójstwie.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #12 08 Lis, 2015, 01:55:20 »
Tak wiem, jestem wrednym chujem, bo nie chcę ci pomóc w samobójstwie.
Ale sie dojebaleś. O co Ci kaman?.Nie piję do Ciebie.Nie wkręcaj się.Po prostu chciałem rozwiązać swoją sprawę.Nie chcesz w tym uczestniczyć to nie musisz. Nie mam pretensji.A może chcesz zostac królem forumowego trollingu lub mistrzem ciętej riposty.Jak jest jakieś tajne głosowanie w tej sprawie to masz mój głos ;D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #13 08 Lis, 2015, 17:47:21 »
Jak jest na baterie to postaw na piecu, wystarczy ;)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 429
  • It is useless, to resist.
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #14 08 Lis, 2015, 18:20:26 »
Tak wiem, jestem wrednym chujem, bo nie chcę ci pomóc w samobójstwie.
Ale sie dojebaleś. O co Ci kaman?.Nie piję do Ciebie.Nie wkręcaj się.Po prostu chciałem rozwiązać swoją sprawę.Nie chcesz w tym uczestniczyć to nie musisz. Nie mam pretensji.A może chcesz zostac królem forumowego trollingu lub mistrzem ciętej riposty.Jak jest jakieś tajne głosowanie w tej sprawie to masz mój głos ;D

To chyba Ty nie rozumiesz. To zupełnie tak jak z moim zatkanym odpływem w kuchni. Teoretycznie co za problem wziąć sprężynę kupić i spróbować odetkać. W teorii proste. Ale w praktyce może pójść w chuj różnych rzeczy źle, a nie umiejąc się tym posługiwać więcej mogę spierdolić niż naprawić. Dopóki ktoś mnie nie nauczy tego robić - nie tykam. To samo było z moim lutowaniem. Musiał mnie ojciec fachowo nauczyć co i jak. Owszem jest to bardzo proste. Ale mimo wszystko wolałem, żeby mi ktoś to wyłożył fachowo. Ty bez wiedzy próbujesz zabrać się za coś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Zwłaszcza, za rozbieranie trafa. Powodzonka. Tylko potem nie dawaj kolejnego topicu "chcę sobie dla jaj wymienić trafo, żeby poprawić brzmienie - jakie dać???". Akurat tu się nie kłócę - jakość transformatorów ma spore znaczenie. Ale wiadomo w jakim celu takie coś byś pisał. ;)

I po kropce daje się spację. Bo ciężko się to czyta. I w ogóle jakoś tak piszesz...nieskładn ie i byle jak.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #15 08 Lis, 2015, 18:38:10 »
Tak wiem, jestem wrednym chujem, bo nie chcę ci pomóc w samobójstwie.
Ale sie dojebaleś. O co Ci kaman?.Nie piję do Ciebie.Nie wkręcaj się.Po prostu chciałem rozwiązać swoją sprawę.Nie chcesz w tym uczestniczyć to nie musisz. Nie mam pretensji.A może chcesz zostac królem forumowego trollingu lub mistrzem ciętej riposty.Jak jest jakieś tajne głosowanie w tej sprawie to masz mój głos ;D

To chyba Ty nie rozumiesz. To zupełnie tak jak z moim zatkanym odpływem w kuchni. Teoretycznie co za problem wziąć sprężynę kupić i spróbować odetkać. W teorii proste. Ale w praktyce może pójść w chuj różnych rzeczy źle, a nie umiejąc się tym posługiwać więcej mogę spierdolić niż naprawić. Dopóki ktoś mnie nie nauczy tego robić - nie tykam. To samo było z moim lutowaniem. Musiał mnie ojciec fachowo nauczyć co i jak. Owszem jest to bardzo proste. Ale mimo wszystko wolałem, żeby mi ktoś to wyłożył fachowo. Ty bez wiedzy próbujesz zabrać się za coś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Zwłaszcza, za rozbieranie trafa. Powodzonka. Tylko potem nie dawaj kolejnego topicu "chcę sobie dla jaj wymienić trafo, żeby poprawić brzmienie - jakie dać???". Akurat tu się nie kłócę - jakość transformatorów ma spore znaczenie. Ale wiadomo w jakim celu takie coś byś pisał. ;)

I po kropce daje się spację. Bo ciężko się to czyta. I w ogóle jakoś tak piszesz...nieskładn ie i byle jak.

Z tym pisaniem to masz rację o tej godzinie jest czasem trudno :). Wydaje mi się , że jeśli podłączyłem żarzenie pierwszej lampy prądem stałym,przerobiłem pętle żeby mi grała z analogami itd,to dam radę zrobić i to.Pytałem po prostu co będzie lepszym i bardziej komfortowym rozwiązaniem.Doszed łem więc do wspólnego wniosku z Razorem, że podłączę ledy od żarzenia lampy preampu(prąd już mam wyprostowany)i będzie git. Nalutowałem się tez trochę analogowych kostek,więc może uda się jakoś ogarnąć lutownicę :).
PS:Najwyżej potem zapytam na forum: Jakie trafo najlepsze do JCA 50h :)

Posty połączone: 08 Lis, 2015, 18:47:23
Jak jest na baterie to postaw na piecu, wystarczy ;)
Spróbuję podkleić taśmą obustronną,  bo jak mi spadnie podczas gigu taka christ lampeczka, to cała frajda z wieśtuningu pójdzie w piździec :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2015, 18:47:24 wysłana przez Człekozębny »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #16 08 Lis, 2015, 19:12:23 »
Z tym rozbieraniem trafa bez przesady. 2 kabelki przylutować do taśmy LED, przykleić taśmę, przymocować kabelki do odpowiednich wyprowadzeń z trafa na wsuwki czy jak to tam się profesjonalnie zwie. Tylko trzeba wiedzieć, do których nóżek to podłączyć.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #17 08 Lis, 2015, 21:24:44 »
Z tym rozbieraniem trafa bez przesady. 2 kabelki przylutować do taśmy LED, przykleić taśmę, przymocować kabelki do odpowiednich wyprowadzeń z trafa na wsuwki czy jak to tam się profesjonalnie zwie. Tylko trzeba wiedzieć, do których nóżek to podłączyć.
Dokładnie.Po co rozbierać trafo?

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #18 08 Lis, 2015, 23:19:00 »
Taśma LED i od trafa daj 2 kabelki o odpowiednim napięciu. Powinno działać :)

Nie tędy droga. Z transformatora jest prąd przemienny nadal... Diody/taśmy potrzebują prądu stałego. Nie będzie działać.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #19 08 Lis, 2015, 23:49:17 »

Nie tędy droga. Z transformatora jest prąd przemienny nadal... Diody/taśmy potrzebują prądu stałego. Nie będzie działać.
bedzie ale na pol gwizdka i do tego "mrugac" z czestotliwoscia 50Hz

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #20 08 Lis, 2015, 23:51:56 »
No to dyskoteka gratis :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #21 08 Lis, 2015, 23:58:23 »
Rownie bezpiecznie mozna zasilic taka tasme LED-owa z zewnetrznego zasilacza i po sprawie.
Sa takze dedykowane zasilacze do takowych LED stripow, wiec bez zadnych przerobek  "plug 'n' light on"
Sa takze swiatelka choinkowe...

Widze z grubsza trzy opcje (dwie do doglebnego przebadania, bo wiadomo inaczej na papierze,
a inaczej w realu, trzecia opcja sprawdzona i dziala):
1. Podpiac sie do obwodu zasilania ukladu przelaczania (okolo 12Vdc, jest ewentualnosc ze natezenie pradu 
    jest za male by zasilic wieksza ilosc LEDow )
2. Zbudowac dodatkowy uklad prostownika i pobrac zasilanie z obwodu zarzenia lamp (tu wyciagniesz okolo 8Vdc
    i natezenie wystarczajace by zasilic wiekszosc ledowych wynalazkow).
3. Tak jak juz radzili madrzejsi - nie pchac rak do srodka (ostatecznie zlecic ta robote doswiadczonej osobie),
    nie ryzykowac utraty zycia i nie narazac INNYCH (np. przyszlych uzytkownikow pieca).
 

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #22 09 Lis, 2015, 01:33:09 »
A tak z innej mańki - widziałeś piece DAR?



IMO króle świecidełek. I coś wspólnego z Meszugą mieli...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #23 09 Lis, 2015, 08:19:04 »

Nie tędy droga. Z transformatora jest prąd przemienny nadal... Diody/taśmy potrzebują prądu stałego. Nie będzie działać.
bedzie ale na pol gwizdka i do tego "mrugac" z czestotliwoscia 50Hz

Rzeźba w gównie. Tak czy inaczej - przez myśl by mi nie przeszło... (led+ trafo bezpośrednio) ale co tam....

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Podświetlenie wnętrza ampa.
« Odpowiedź #24 09 Lis, 2015, 09:08:06 »
Już napisalem jakie rozwiązanie bedzie najlepsze(napięcie wzięte z żarzenia lamp).Tam juž nie musze za wiele kombinowac oprócz dodania rezystorów 2k2.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2008, 13:21:14
wysłana przez pstry
Dopalanie ampa

Zaczęty przez maślak « 1 2 » Efekty

36 Odpowiedzi
20517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2010, 02:35:34
wysłana przez So99
19 Odpowiedzi
4835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 18:49:08
wysłana przez Turgon
11 Odpowiedzi
5470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2012, 22:29:20
wysłana przez Sulphur