Autor Wątek: NGD: Skerv Chiroptera + riwju  (Przeczytany 23656 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #25 29 Paź, 2015, 16:40:49 »
Przynajmniej temat nie stygnie ;).
Paczki z głów!

Offline tomaszcieslik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #26 29 Paź, 2015, 17:39:22 »
Oczy kurwa krwawią od  czytania tego wątku. Nie da się pisać po polsku?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #27 29 Paź, 2015, 17:42:57 »
Oczy kurwa krwawią od  czytania tego wątku. Nie da się pisać po polsku?

Nie, tam są drzwi.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #28 29 Paź, 2015, 17:45:30 »
Oczy kurwa krwawią od  czytania tego wątku. Nie da się pisać po polsku?
Przeca od tego jest to foróm :D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #29 29 Paź, 2015, 19:09:43 »
Zajebista gita! I to frezowanie :fap: :fap:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #30 29 Paź, 2015, 20:19:30 »

@Wolfhorsky nie rozumiem tylko po co pod nietransparentny lakier kłaść black limbę, ale kto bogatemu zabroni? ;)

Dla brzmienia a nie dla wyglonda poszła czorna limba. Skervesenuf boli to do dziś :D I jeszcze te paski i byćmoże bazgroły w przyszłości.... Ale kto bogatemu zabroni? ;) Następne będzie bardziej tradycyjnie skervione z widocznym drewnę. Tylko Jarek znowu będzie musiał przeżywać dramat, bo pipałki nie bedo bkp :D

Jakby biała limba nie brzmiała tak samo. ;)

Bo nie brzmi i akurat Ty, powinieneś to wiedzieć.

Skoro tak mówisz ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #31 29 Paź, 2015, 21:07:16 »
Tak, jestę fanę EVH, starej Mety, Megadewki, Drim Sfeter, Waja, Sacza, Stil panter, Pantery i Devina Tałnsęta
A Michael Romeo też się znajduje na na tej liście?  ;)
Poniekąt ;)
Pytałem bo tak mi się jakoś skojarzyło  ;)

BTW mega graty bo wiosło przepiękne :)
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2015, 21:36:57 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #32 29 Paź, 2015, 22:57:07 »
Tak, gitka Romeo jest piękna, ale nie jest to pierwowzór. BTW. Moja ładniejsza ;) Pierwowzorę był Kramer z czarnym hardłerę, białym korpusę, klonową podstrunnicą z kropkami i czarną gufką jak jackson  :headbang: Widziałę takie na początku lat 90-tych ale były grubo poza zasięgiem. Teraz już nie robią tego modelu  :facepalm:
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #33 30 Paź, 2015, 14:06:56 »
Współpraca ze Skervem wzorowa (fotki, mejle, czas produkcji - full profeska). Jedyne co mogę zarzucić, to ograniczenia konstrukcyjne: można wybrać opcje, ale tylko z gotowych projektów - taki custom select, a nie full custom.
Muszę (się) odnieść, bo mi w nocy spać nie dawało ;). Nie mamy dwóch modeli z dwoma skalami do wyboru ;), tylko: bierzesz jeden z około 10 korpusów (zależy jak liczyć protosy i inne cuda, plus 4 headlessy), dokładasz jedną z około 10 główek, wybierasz ilość strun od 6 do 10, jedną z 13 skal i multiskal i do tego kombinację drewien, pikapów, mostów, malowania, hardware. Wychodzi na szybko jakaś nieskończoność :).

Cytuj
Zapomnieli zrobić Pietruczi mołd.
Nauczka dla obu stron: ostateczna specka wspólnie zatwierdzona, tak będzie zrobione :).
Paczki z głów!

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #34 30 Paź, 2015, 14:19:34 »
Współpraca ze Skervem wzorowa (fotki, mejle, czas produkcji - full profeska). Jedyne co mogę zarzucić, to ograniczenia konstrukcyjne: można wybrać opcje, ale tylko z gotowych projektów - taki custom select, a nie full custom.
Muszę (się) odnieść, bo mi w nocy spać nie dawało ;). Nie mamy dwóch modeli z dwoma skalami do wyboru ;), tylko: bierzesz jeden z około 10 korpusów (zależy jak liczyć protosy i inne cuda, plus 4 headlessy), dokładasz jedną z około 10 główek, wybierasz ilość strun od 6 do 10, jedną z 13 skal i multiskal i do tego kombinację drewien, pikapów, mostów, malowania, hardware. Wychodzi na szybko jakaś nieskończoność :).

Cytuj
Zapomnieli zrobić Pietruczi mołd.
Nauczka dla obu stron: ostateczna specka wspólnie zatwierdzona, tak będzie zrobione :).
Ambitne chłopaki i przeżywajo. Podoba mi się taki atitjud.
Jest baaardzo dużo kombinacji - to fakt. Tak jak z axe fx. A wszyscy łojo na symulacji 5150 ;D
Czasę jednak opcje nie obejmują indywidualnych preferencji. W nibelungu zrobiliście krok w stronę ergonomii i dlatego następne wiesło dla mnie właśnie takie będzie. Ale jak np. chciałby, body jak ibanez JS (mega ergonomiczny i mały)i gryf z jak ESP w reversie, to się nie da :D ju get ze ajdja..

Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #35 30 Paź, 2015, 14:40:36 »
Faktycznie ostatnich słów ni cholery nie mogę zrozumieć, natomiast czy rewers czy nie to raczej problemu nie było. Moja wizja jest taka: Chcemy tworzyć "nasz sałnd" nasz wizerunek i oczywiście ze dla Was, jednak nie chcemy tez zrobić sobie z firmy bigosu tzn ze wszystko do wszystkiego. Tak sie nie da i IMO nie ma to sensu na dłuższą metę. Nie chce takiego wizerunku firmy. Oczywiście , wszystko to dopiero sie kształtuje ale wiem do czego chcę dążyć. Tak jak napisałeś sporo opcji a i tak wszyscy jadą na 5150. U nas jest dokładnie to samo. Jest ten Raptor który jest takim naszym bigosem lub bajadera do którego wrzucisz cokolwiek a i tak "jakoś to bedzie" Nie che tak ale tez nie zamierzam w przypadku Raptora się na to obrażać ;)
Jeśli jednak weźmiesz tak jak baciu wspomniał ileś tam skal do tego około 8 główek powiedzmy 7 korpusów, 3 rodzaje ilości strun czyli 6/7/8 , dodajmy jak np u Ciebie zupełnie inny układ piapków , do tego na jeden model trzeba wykonać około 6 rysunków to policz ile tego musielibyśmy mieć i kto za to zapłaci ? ile szablonów kopyt itp.
Ormsby już dawno zaniechał customów, BM to fogle inna historia i imo specjalista od marketingu. Zwyczajnie i po prostu, nie utrzymasz z tego firmy. Mając jednak na uwadze pomysły gitarzystów :P staramy sie w jakiś sposób ( czyli zgniły kompromis ) realizować do pewnego stopnia Wasze pomysły. Znowu jednak z naszych spostrzeżeń wynika jedno i to samo, zbyt daleko idące wydumki zazwyczaj lądują na wtórnym rynku.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2015, 14:42:25 wysłana przez commelina »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #36 30 Paź, 2015, 15:25:39 »
zbyt daleko idące wydumki zazwyczaj lądują na wtórnym rynku.
O, to to!
Paczki z głów!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #37 30 Paź, 2015, 17:52:00 »
Ale jak np. chciałby, body jak ibanez JS (mega ergonomiczny i mały)i gryf z jak ESP w reversie, to się nie da :D ju get ze ajdja..
To wtedy nie byłby Skervesen  ;) Według mnie to wielka zaleta, że chłopaki mają swoje rozpoznawalne wzornictwo i się go trzymają.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #38 30 Paź, 2015, 21:37:52 »
Faktycznie ostatnich słów ni cholery nie mogę zrozumieć, natomiast czy rewers czy nie to raczej problemu nie było. Moja wizja jest taka: Chcemy tworzyć "nasz sałnd" nasz wizerunek i oczywiście ze dla Was, jednak nie chcemy tez zrobić sobie z firmy bigosu tzn ze wszystko do wszystkiego. Tak sie nie da i IMO nie ma to sensu na dłuższą metę. Nie chce takiego wizerunku firmy. Oczywiście , wszystko to dopiero sie kształtuje ale wiem do czego chcę dążyć. Tak jak napisałeś sporo opcji a i tak wszyscy jadą na 5150. U nas jest dokładnie to samo. Jest ten Raptor który jest takim naszym bigosem lub bajadera do którego wrzucisz cokolwiek a i tak "jakoś to bedzie" Nie che tak ale tez nie zamierzam w przypadku Raptora się na to obrażać ;)
Jeśli jednak weźmiesz tak jak baciu wspomniał ileś tam skal do tego około 8 główek powiedzmy 7 korpusów, 3 rodzaje ilości strun czyli 6/7/8 , dodajmy jak np u Ciebie zupełnie inny układ piapków , do tego na jeden model trzeba wykonać około 6 rysunków to policz ile tego musielibyśmy mieć i kto za to zapłaci ? ile szablonów kopyt itp.
Ormsby już dawno zaniechał customów, BM to fogle inna historia i imo specjalista od marketingu. Zwyczajnie i po prostu, nie utrzymasz z tego firmy. Mając jednak na uwadze pomysły gitarzystów :P staramy sie w jakiś sposób ( czyli zgniły kompromis ) realizować do pewnego stopnia Wasze pomysły. Znowu jednak z naszych spostrzeżeń wynika jedno i to samo, zbyt daleko idące wydumki zazwyczaj lądują na wtórnym rynku.
Chłopaki, ale wątek zmutował ;)
Po pierwsze, wątek założyłem żeby szczerze napisać co i jak. Nie po to żeby reklamować czy lukrować. Z resztą polukrowałę Wam tutaj wystarczająco. O skali mojego zadowolenia może świadczyć fakt, iż dzisiaj poszła specka na kolejne zamówienie. Nie jestę człowiekiem, który komplemenci bez powodu. W wątkach dotyczących sprzętu i firm staram się byc obiektywny i krytyczny. Zawodowo zajmuję się też badaniami naukowymi, więc zboczenie zawodowe jest takie, aby nie mieć biasu.
Po drugie, Maciek mi opisał rok temu Waszą filozofię marki. Przekonał mnie i zamówiłem wiosło typowo Waszego projektu, a nie Raptora jak 90% osób. Mimo wszystko uważam, że uczciwie należy o tym napisać w wątku dotyczącym gitary custom. Nie traktujcie tego jako krytykę czy pstryczek, ale jak informację. Ja pierwotnie chciałem Raptora z wygodnym wycięciem dla prawego przedramienia, ale nie było tej opcji. Teraz jest nibelung i świat jest piękniejszy ;) Generalnie ten kształt z frezowaniami jest kwintesencją tego co mi się podoba w gitarze. 10/10. Mimo wszystko cieszę się skrzywioną dupą cziroptery i karwowanym topem. Nigdy bym nie przypuszczał, że wybiorę taki dizajn. Mam dzięki temu oryginalną i piękną gitarę.
Po trzecie, bardzo mi odpowiada Wasza pasja i dlatego zamiast zamawiać custom select w Jacksonie, zamawiam nibylunga :D To jest bardzo proste.
Po czwarte, przegięte specki lądujące na rynku wtórnym to głównie efekt niedobrania pipaków do drewna, albo braku wiedzy na temat tego co się chce od życia ;) Jak ktoś nie zmienia przystawek tylko pozbywa się dobrego instrumentu, to świadczy o jego maksymalnie nieudolnym i konsumpcyjnym podejściu. W moim przypadku też był pipak niedobrany i to moja wina. Kierowałę się hypem i ciekawością, ale wiedziałę, że jakby co, to zmienie pipałki, bo to najmniejszy problem w gitarze jest. Mi grzebanie w gitarowych flakach sprawia przyjemność. Na pewno są gitary, gdzie dżager zagra dobrze na mój gust.


Więc nie spinac pośladów. Kurde, przecież zadowolony jestę i reklamuję :D
Wrażliwcy, kurwa... ;)


Posty połączone: 30 Paź, 2015, 21:38:29
Ale jak np. chciałby, body jak ibanez JS (mega ergonomiczny i mały)i gryf z jak ESP w reversie, to się nie da :D ju get ze ajdja..
To wtedy nie byłby Skervesen  ;) Według mnie to wielka zaleta, że chłopaki mają swoje rozpoznawalne wzornictwo i się go trzymają.
Masz rację, ale przeczytaj to co napisałę powyżej.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #39 31 Paź, 2015, 22:44:50 »
Wrażliwcy, kurwa... ;)
Może nie aż tak bardzo :), ale faktycznie wątek wyewoluował dość osobliwie. Widocznie jest z kim i o czym dyskutować - co lubię.
Paczki z głów!

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #40 01 Lis, 2015, 10:04:49 »
Wrażliwcy, kurwa... ;)
Może nie aż tak bardzo :), ale faktycznie wątek wyewoluował dość osobliwie. Widocznie jest z kim i o czym dyskutować - co lubię.
Polecam się na pszyszłość ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lis, 2015, 13:07:17 wysłana przez Wolfhorsky »
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Brooda

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #42 30 Sty, 2016, 11:40:32 »
Piękna maszyna :-)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #43 30 Sty, 2016, 11:53:41 »
Piękna maszyna :-)

Jeszcze 34, dasz radę
B ( o ) ( o ) B S

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: NGD: Skerv Chiroptera + riwju
« Odpowiedź #44 30 Sty, 2016, 22:35:43 »
Piękna maszyna :-)
Dzięki. Jest piękna, bo jszcze mi się nie znudziło.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Skervesen chiRoptera

Zaczęty przez wuj Bat « 1 2 ... 7 8 » Custom shop

196 Odpowiedzi
114843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2016, 14:52:04
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2015, 23:26:13
wysłana przez Wolfhorsky