Autor Wątek: TC Electronic PolyTune - jak ustawić tryb strojenia  (Przeczytany 3011 razy)

Offline Gnostyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Witam

Posiadłem dziś TC Electronic PolyTune i nie mogę dać rady z ustawieniem trybu strojenia. Gitarę mam nastrojoną w Eb. tuner domyślnie jest ustawiony na strojenie w E, więc gdy uderzam strunę E na ekranie wyświetlane jest D#. Jak operować tym przyciskiem z tyłu, aby normalnie wyświetlało Eb? Przyciskam, wybieram Eb, ale jak uderzam w strunę E to znowu pokazuje D#.

Pomóżcie plizzzz!!!
 

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
tak właściwie to przecież wyświetla dobrze... chyba, że czegoś nie rozumiem... przecież Eb to D# (przynajmniej tak to sobie wyobrażałem zawsze)... w każdym razie jeżeli znasz dźwięki to przecież wiesz która struna to która :x

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Z wszystkimi tunerami z jakimi miałem do czynienia, to były one pod nastawione krzyżyki, a nie bemole. To chyba taki...standard?

Mam nadzieję, że po prostu jesteś "nastrojony" pod krzyżyki, tak Cię nauczyli, wygodniej w skalach czy tam inne chujawianki, cudowianki itp itp, bo jeśli nie masz zielonego pojęcia, że Eb i D# to to samo to Cię śmiało w następnym poście mogę wyśmiać.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Gnostyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
No aż takim ignorantem nie jestem i dźwięki znam, ale mam stroik WMT-555C Cherub, w którym ta opcja jest. W tunerze Polytune też można ustawić tryb strojenia: Dropped modes: Eb, D, Db, C, B; Capo modes: F 1, Gb 2, G 3, Ab 4, A 5, Bb 6, B , ale tak jak napisałem w pierwszym poście nie mogę tego ustawić.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2015, 09:43:47 wysłana przez Gnostyk »

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
W instrukcji masz wszystko opisane jak to ustawić. Nie pamiętam, ale chyba trzeba ustawić pipkem tryb strojenia i przytrzymać 3 sek. aby zapamiętało. Jak nie masz instrukcji papierowej to ściągnij pdf ze strony producenta wszystko jest tam wyjasnione.

Offline Gnostyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzięki. Spróbuję.
Pozdrawiam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
24805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2014, 18:12:16
wysłana przez Dale Cooper
5 Odpowiedzi
2534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 13:16:29
wysłana przez atlantis
4 Odpowiedzi
1117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2012, 11:36:36
wysłana przez OfensywnyRondel
0 Odpowiedzi
1539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2014, 14:53:11
wysłana przez Aerosmith