Autor Wątek: Orędż - pytania laika.  (Przeczytany 5694 razy)

Offline Error

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Orędż - pytania laika.
« 05 Wrz, 2015, 15:26:30 »
Cześć, muszę się zwrócić z prośbą o pomoc bo w dziedzinie wzmacniaczy lampowych jestem całkowicie, ale to całkowicie zielony, (zawsze grałem przez samą elektronikę) a właśnie się okazuje, że jestem o krok od kupienia heada mam na myśli Orange TH30.
Moje, być może głupie, pytania ograniczą się do
a)Jak straszliwie decydujący wpływ mają na brzmienie same lampy? Wiem, że ten Oryginalnych nie ma, założone JJ'e. Nigdy nie wsiąkałem w temat ani też wzmacniacza lampowego nie używałem, toteż nie wiem czy więcej zależy od lamp czy od reszty flaków w headzie.
b)Jaką paczkę do tego rekomendujecie? Jeśli o brzmienie idzie, to grałem na tymże orange'u (tylko, że gdzie indziej, i nowym) wespół z kolumną marshalla - brzmiało wielce okej, sam staram się wyciągnąć sound na kształt tego, które prezentowały Omega Massif czy Pelican.
Za wszelakie odpowiedzi bardzo będę wdzięczny!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Orędż - pytania laika.
« Odpowiedź #1 05 Wrz, 2015, 20:02:19 »
a) Lampy mają zdecydowany wpływ na brzmienie JJ są tanie, ale nie demonizowałbym ich. Są lepsze niż JJ, ale na tych też da się grać.

b) Do orange polecam orange, fajnie się zgrywają. Na mesie też miał wygar. Na DL też brzmiał bardzo ok. Na innych pakach go nie ogrywałem
B ( o ) ( o ) B S

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: Orędż - pytania laika.
« Odpowiedź #2 11 Wrz, 2015, 15:36:00 »
Hej, mam Orange TH30 od roku. Do wzmaka dobierałem różne paczki i ostatecznie zdecydowałem się na pakę Orange PPC 212-OB. Wcześniej grałem na harley benton 212 na v30 i o tyle co lubię brzmienie v30 to wszędzie jakoś tak piszczały, bardzo ciasne to brzmienie wychodziło. Na tej paczce Orange nie ma czegoś takiego, brzmienie jest bardziej przestrzenne, ma jaja jak trzeba. Teraz po roku gdybym miał kupować jeszcze raz - kupiłbym to samo. Chyba, że bozia dała by więcej funduszy, wtedy Mesa.

Co do lamp nie wiem, w swoim nie wymieniałem i nie planuję dopóki coś nie daj boże się nie spierdoli. Mogą zmienić brzmienie ale nie jakoś znacznie, charakter wzmacniacza pozostanie taki sam lub bardzo podobny. Szczerze, nie zawracałbym sobie głowy, amp będziesz miał typowo plug 'n play, także proponuję kupić i grać ;)


Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Orędż - pytania laika.
« Odpowiedź #3 15 Wrz, 2015, 21:11:48 »
Paka ma być rozegrana. I im starsza i bardziej zajebana tym lepsza :)
I jak chcesz sound typu Omega Massif to głośniki Vintage, Greenback etc.
Marc z Dirge ma takiego Greena oversized. Ja pierdolę, jak to gniecie!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2009, 23:06:03
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
13732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 21:14:32
wysłana przez daniel.iron
8 Odpowiedzi
7841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 21:33:16
wysłana przez IronMan86
4 Odpowiedzi
2693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2011, 01:33:08
wysłana przez Bash
Power Brake - pytania

Zaczęty przez przemak « 1 2 » Hardware

32 Odpowiedzi
13662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2014, 14:35:03
wysłana przez przemak