Autor Wątek: Gibson vs Orville vs Chibson - Les Paul TEST  (Przeczytany 4060 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gibson vs Orville vs Chibson - Les Paul TEST
« 05 Wrz, 2015, 07:38:28 »
Siema,

do tego filmiku przymierzałem się od bardzo dawna, ale wciąż coś utrudniało mi realizację tego planu. W końcu udało się i oto jest, nie będę się rozpisywał, bo wszystkie informacje znajdziecie w filmie.



Pozdrawiam
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Gibson > Orville > Chibson

Ta różnica może wynikać z pipaka jak dla mnie nawet.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jak dla mnie, też różnice słychać głównie w poziomie sygnału pickupów.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Nie moje brzmienie - jeśli chodzi o ustawienie :) dla mnie O -> Gib / Chib ale stawiam, że to kwestia tylko pipaków - przydałby się test na tym samym pipaku :)

@Stivo2005 challenge accepted? Najlepiej byłoby jakiegoś PAF-a / 57 / BB 2-3 i wtedy pojechać z koksem dopiero.

Tak czy inaczej ZACNIE brzmią (chinol trochę bez tego "tłuszczu") ale tłumacze to taki se setem oraz tym, że nie jest z 1991, a raczej 2014 :) może po procesie u Iwronka skopie dupsko bardziej. Tak czy inaczej NICE jak na 1150zł :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...może po procesie u Iwronka skopie dupsko bardziej. Tak czy inaczej NICE jak na 1150zł :)

Już jest po tym procesie ;)

A co do testu na tym samym pipaku, to bardzo chętnie, ale to niestety nie są moje wiosła :( i nie mam takiej możliwości póki co.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
...może po procesie u Iwronka skopie dupsko bardziej. Tak czy inaczej NICE jak na 1150zł :)

Już jest po tym procesie ;)

A co do testu na tym samym pipaku, to bardzo chętnie, ale to niestety nie są moje wiosła :( i nie mam takiej możliwości póki co.

To w takim wypadku stawiam na pipaki / ustawienia brzmiania. Rozumiem, że wszystko na jednym banku zagrane czy mieszaliście pod każde wiosło? Jeśli nie to zostają pipaki bo słuchać na Chibolu (miejscami), że brak mu "gainu" jest bardziej hi-crunch jak dla mnie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wszystkie gitary nagrane na tym samym presecie, nieco inny preset dla gitar rytmicznych niż dla solowych. No tak, w Chibsonie były 490tki, to bardzo low-outputowe pipaki (pozostałe to jednak hotrodowane nie co były), fajnie się sprawdzają przy dużych wysterowaniach, ale jako wzmaka użyłem "tradycyjnej" 800sety, i to jej max bez muła był, na solowych partiach poszła dopałka i było miodnie, ale dla rytmicznych celowo tej dopałki nie użyłem, by uprościć łańcuch, wyszedłem z założenia, że im mniej zmiennych tym lepiej dla takiego porównania.

Zauważcie, że Chibson ma najlepszy sustain :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zauważcie, że Chibson ma najlepszy sustain :P

i teoretycznie najmocniejsze przetworniki ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zauważcie, że Chibson ma najlepszy sustain :P

i teoretycznie najmocniejsze przetworniki ;)

Ten set jest z SGJ 2013. Co oznacza, że pickupy mają dwa sulgcoile, do tego puszkę, w której są dodatkowo obniżone o jakieś 3 mm względem strun. A że nie są najmocniejsze, słychać dosyć dobrze na nagraniu ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Zaskakująco Chibson mi najbardziej podpadł potem Gib/Orv nie mam jakoś tutaj faworyta, jedyne co w Chibsonie jakoś mnie raziło to sygnał na niższym rejestrze - jakiś taki niewyraźny jest przy graniu riffów na EAD moim zdaniem

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Zauważcie, że Chibson ma najlepszy sustain :P

i teoretycznie najmocniejsze przetworniki ;)

Jak @lwronk zauważył, nie do końca tak jest, dobrze to było widać na graficznym przedstawieniu DI każdej ścieżki, jutro to załączę, ale sprawa ma się tak, że najmocniejsze były japońskie PAF'y, które zdecydowanie się wybijały, potem PG z Gibsona, natomiast 490tki mimo, że podkręcone tak blisko jak miało to sens pipaka, dawały najsłabszy sygnał. Więc koniec końców, najfajniejszy sustain Chibsona nie leży w jego pipakach ;) zresztą fajnie wybrzmiewał też na secie Ibanez V1/V8 oraz nawet na stockowych Epi ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wszystkich Was pojebało. Badacie różnice między zarejestrowanym brzmieniem trzech różnych wioseł wpiętych w interfejs i modeler. Świetna zabawa.

Jakie to ma znaczenie, w tym kontekście, co to są za wiosła?

Są to po prostu trzy różne brzmienia. Jest bez znaczenia dla nagrania, jakie wiosła ich dostarczyły, jeśli stroją i wybrzmiewają jak należy.

Gdybyście tak zrobili gay party, zawiązali zawodnikom oczy i dali do ręki te całe chibsony i gibsony, postawili pod stackiem z osiemsetą i dopałą, dali w prezencie do ręki pięć kafli i powiedzieli "możesz za całą tę kwotę kupić dowolną z trzech gitar, które wypróbujesz", a zawodnik wybrałby chibsona - o, wtedy byłoby nad czym się pałować.

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Jako osoba współodpowiedzialna za to zamieszanie powiem tak,różnice są bo być muszą ale spodziewałem się , że będzie większy rozstrzał. Chibson zaskoczył mnie tym, że jest na prawdę spoko manualnie ale z drugiej strony wiem, że Stiv dużo czasu poświęcił na regulację tego wiosła itp. Raczej trzeba to traktować jako ciekawostkę i nie spinać się bez powodu  :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Ghost_of_Cain Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, to chodzi Ci o to co ja nazywam "feel", to coś co sprawia, że czujesz że grasz na porządnym instrumencie, więc dla mnie jedynie Gibson wyraźnie tu odstawał, nie jestem fanem marki, ale czuć było, że wszystko się zgadza.

A co do tego co koledzy tu piszą, myślę, że w dobie ogrywania na YT, to chyba norma ;) w końcu gdzie byśmy byli bez @Ola Englund ( :P ) czy Merrowa? ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 17:06:25
wysłana przez anton
18 Odpowiedzi
7889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2013, 15:40:05
wysłana przez kangoo
9 Odpowiedzi
3521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2017, 17:18:42
wysłana przez Stivo2005
5 Odpowiedzi
1851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2021, 14:04:58
wysłana przez dari555
4 Odpowiedzi
1898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2023, 07:54:02
wysłana przez dari555