Autor Wątek: Bugera Head + Paka - miliard pytań po raz setny :D  (Przeczytany 15845 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Nie na siłe, tylko chce usłyszec jakieś konkrety co do bugery, i nie chodzi mi tu o to że przy okazji będe miał chujową paczkę, chodzi mi o samą bugerę w wersji zwykłej jak i infinium.

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Jest zajebista. Tak założyłeś, więc tak jest.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Za taki pienionc...   ...to zajebiście brzmi, ale czy jest zajebista to nie wiem.
Ja wnioskuję, że kupując head'a stety lub niestety ma Tobie służyć długo...   ...bardzo długo. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem w Polsce. Za młodu też musiałem iść na o wiele większe kompromisy niż obecnie. Chcesz wybrać by było tanio, ale i maksymalnie dobrze w danej cenie. Proponuję żebyś upolował w dobrej cenie Polaka. MG albo Bash.
Ja nie kupię żadnej głowy z Chin. Zanim wróciłem do ENGL'a już prawie robiłem wzmaka u MG bo Bash gdzieś po drodze zemdlał. Może jeszcze wróci do biznesu...  ...nie wiem.
Wierz mi Polak też potrafi. Jak miałbym wybierać pomiędzy Polakiem a Chinczykiem no to wiadomo. Odpowiedzi udzieliłem powyżej.

40W dla mnie to już jest spoko i od czegoś takiego mógłbym zacząć bo już kopie ostro...   ...mały fajny head - http://allegro.pl/mg-firebird-40-i5564846965.html

albo tu sam wzmak za 1400 - http://allegro.pl/wzmacniacz-mg-fendmess-z-kolumna-4x12-celestion-i5585906869.html
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2015, 01:08:58 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Nie na siłe, tylko chce usłyszec jakieś konkrety co do bugery, i nie chodzi mi tu o to że przy okazji będe miał chujową paczkę, chodzi mi o samą bugerę w wersji zwykłej jak i infinium.

No to konkrety masz już przez dwie strony. Bugera może i fajnie brzmi, ale ... wiadomo co. Ja bym nawet serii infinium nie kupił jako główny piec. Pincet razy bardziej wolę head mniejszej mocy od MG. Przykładowo MG może zawsze coś do ampa dodać. Ręczna robota > Bugera.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
MG all the way ... miałem, mam, nie zmieniam już :) Bugerę to mam 5W w domu w sypialni i czasem podoba mi się jak gada ale szukając wzmaka jakiś czas temu ograłem na swoim sprzęcie (paczka + gita + kable) sztukę 333XL Inf. - bo jakby nie patrzeć NIE GADAŁO TO tak jakby chciał ... co kręciłem to brzmiało tak samo :( za to Blackstar - tylko włączyłem i już było fajnie :)

Suma summarum i tak kupiłem MG, paczkę też polską jak i gitarę :) więc polecam.

Serio szukaj bo czasem się trafiają okazję np. za 380zł z dostawą paczka 212 Tarusa (fakt z jednym głośnikiem walniętym - membrana przerwana) ale tu już masz fajną dobrą paczkę, którą możesz (patrząc na twoje wypowiedzi) rozbudować o lepsze głośniki z czasem :)

MG Fendmess styknie Ci na luzie i na długo, Raven - szatan :)

A jak chcesz porządne combo tanie lampowe to Peavey Classic 30 (niech cię nie zwiedzie wciąga 100W lampy i brzmi) + kostka szatana i jesteś ustawiony do końca życia bo i blues na tym zagrasz, a z kostką to i żelbeton w bloku zburzysz :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Ja powiem tyle, że każdy wzmak się może zepsuć. Dosłownie każdy. Nie ważne czy kosztuje 1k czy 15k. Większość elementów w wzmakach jest podobna pod względem jakości. Peavey używa rezystorów za około 1gr, Marshall tak samo (koszt zakupu hurtowego, w detalu 5gr :) ). Mesa stosuje lepsze, ale nie o to chodzi. Wszystko może się zepsuć, a jak będziesz miał pecha, to nawet najbardziej bezawaryjny wzmak Ci padnie. Nie mówiąc już o lampach, które same w sobie są wielką loterią trwałości.

Nie rozsiewajcie takiej paniki bo nic nigdy nie kopicie :D

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ale jak często się słyszy, że komuś zesrała się Mesa czy Peavey?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ale jak często się słyszy, że komuś zesrała się Mesa czy Peavey?

Częściej niż myślisz.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Ale jak często się słyszy, że komuś zesrała się Mesa czy Peavey?

Częściej niż myślisz.

Każdy się posrać może :) mi MG też padł - sam Marek się zdziwił bo poszła ścieżka na kanale przesterowanym w FendMessie - czysty działał, brudas nie :) zrobił obejście i zapindala dalej jak dzikus. Byłem u niego w warsztacie, stała MESA :), Carvin ... niestety powiedział, że Bugera nie jest za dobrze wykonana ... nie zmienia to faktu, że potrafi zagadać (mi nie pasuje osobiście) i jest tania :)

Jak się będzie sprawować nie wiem. Na stronie Bugera masz 3 lata gwarancji, a ja na swojej kupionej przez poprzedniego właściciela w sklepie tylko 1 rok :) ciekawe jak to się ma do tego co pisze producent i czy skracane jest z jakiegoś powodu?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Byłem u niego w warsztacie, stała MESA :), Carvin ...

Może mój? Kiedy byłeś tak z ciekawości? To była końcówka mocy czy wzmak?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Byłem u niego w warsztacie, stała MESA :), Carvin ...

Może mój? Kiedy byłeś tak z ciekawości? To była końcówka mocy czy wzmak?

Koniec T100 - ja co jakiś czas tam jestem. Mesa 3 lata temu, T100 - jakieś 6-8 miesięcy temu. Jakoś tak jak Marek zaczynał budować tego Tube Screamera :) wtedy stała na półce tylko obudowa i nie chciał zdradzić do końca co to będzie :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Koniec T100 - ja co jakiś czas tam jestem...T100 - jakieś 6-8 miesięcy temu.

No to ex-mój :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ale jak często się słyszy, że komuś zesrała się Mesa czy Peavey?

Częściej niż myślisz.

Czyli bardzo rzadko.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Najczęstsze usterki wzmaków to awarie lamp i ich następstwa. Czasami awaria lampy końcówki jest w stanie wypalić pół zasilacza. Niestety producenci bardzo niechętnie stosują bezpieczniki w wszystkich obwodach. W SINie jest ich 10 :) Pomijam błędy konstrukcyjne w wczesnych wersjach Bugery. Bo jak ktoś chce przez złączkę 1A przepuścić 6A prądu żarzenia lamp, to sie chyba nie spodziewa, że to długo pochodzi

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Kurde te MG wyglądają bardzo sensownie.
Więc jeszcze raz

Szukam heada lub combo (wolłabym heada) lampowego. Musi miec dosyć mocny przester, średnio widzi mi się dopalanie czymkolwiek. Cena do 1400 zł.
Co prócz MG polecicie?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
http://olx.pl/oferta/mg-raven-CID751-ID9Errt.html#e358281eae

dzwoń, gadaj, targuj, płać i nie marudź lepiej nie będzie :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
średnio widzi mi się dopalanie czymkolwiek

ale wiesz, że dopałka nie zawsze służy temu żeby zrobić wincy gejnu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Mam jeszcze pytanie, może ktoś wypowiedziec się na temat Randalla RH50T ? Podobno nie jest to taki zły piec, a do niego zostało by mi kasy na HB V212 Celestion V30 :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ten Randall to najsłabszy że wzmaków jakie tu zostały wymienione. To już lepiej plik na ENGL Thunder, czasem chodzi w dobrej cenie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
No i żeby zrobić większy haos ja dorzuce jca22h

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Rozumiem, tylko. Raz jeszcze mówię, potrzebuję czegoś z mocnym przesterem, po to mi ta lampa :) Jet City zaraz poszukam, ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Hed Valvekinga? Podobno combo jest ujowe nie wiem jak z headem.

Orange

  • Gość
Ja przez lata używałem kopii mesa single. 50w to zawsze było za dużo. Teraz mam spidera valve - nie gram jakoś pro, preamp jest z poda 2.0, końcówka lampowa 40w. Rozwiązana w ten sposób, że możesz sobie jakiś inny preamp wpiąć bez problemu. Jak np pod hd, axe, czy inne 11r.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
A to na pewno w tym temacie ? :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Thunder nie ma mocnego przesteru? Ciekawe...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2013, 11:52:50
wysłana przez xaperfly
28 Odpowiedzi
9542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 10:32:53
wysłana przez sinquestsound
47 Odpowiedzi
7514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 21:47:09
wysłana przez Mother Puncher
53 Odpowiedzi
10802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005