Autor Wątek: Zasilacz do pedalboarda - HB Powerplant?  (Przeczytany 3964 razy)

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Zasilacz do pedalboarda - HB Powerplant?
« 01 Sie, 2015, 14:45:49 »
Nie wiem czy powinienem zaczynać nowy temat, bo o zasilaczach do pedalboardu trochę już było, ale nie znalazłem w nich za wiele informacji o interesującym mnie zasilaczu.

Planuje kupić zasilacz do mojego pedalboardu.
Rozważam głównie zasilacz Harley Benton Powerplant. Czyli bardzo tani zasilacz od Thomann'a. 8 wyjść 9V DC (500mA), 1 wyjście 12V DC (500mA) i jedno 12VAC (500mA). To co mnie zachęca do niego to oprócz ceny, wykonanie zewnętrzne i dobre opinie mojego kolegi o młodszym bracie tego zasilacza - HB Powerplant Junior.
Junior jednak się różni tym, że każde wyjście jest separowane. I niestety odpada, gdyż EHX Cathedral reverb wymaga więcej niż 120mA, które ma do zaoferowania Junior. Sprawdzałem i Cathedral nie działa prawidłowo pod Juniorem.

Zastanawiam się, czy brak separacji nie wprowadzi jakiś brumów. Trochę czytałem o pętlach mas, ale chyba nie wszystko do mnie jeszcze dotarło.

W pedalboardzie mam:
1. Przed wzmacniaczem: Ibanez Tube Screamer mini; Boss Super Octave OC-3; Korg pitchblack poly.
2. W pętli: Boss Chorus Ensemble CE-5; Sonic Stomp, EHX Cathedral; (oraz pewnie niedługo Boss RV-5)

Ilość mA na efekt wyszukałem i powinno się zmieścić w sumie 500mA.

Do rozważenia jest też jeden zasilacz od tomanka, który ma 2 sekcje i mógłbym rozdzielić pętlę od reszty.
Zasilacz miałby być montowany w pedaltrainie (a dokładnie rockboardzie)
 
Jednym zdaniem: Będzie dobrze czy nie?




Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Przerób gniazdo 12V na 9V  dla ,,katedry''
 Potencjometrem 10KB zejdź do 9V
 
 

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Będzie nie wiem.

Spraw sobie dokładnie pobór prądu: rzucając okiem wydaje mi się niebezpiecznie blisko (EHX 200mA, Pitchblack 50mA, RV-5 50mA).
Wyjścia raczej nie są separowane - wszystko zależy od Twoich gratów. Używałem takiego prawie dwa lata i nie miałem żadnych problemów, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Ja wpiąłem Power P. do Cry Baby, Pitchblack, i Boss RC-3 i dupa (nie jest separowany i ma wejście 3 żyłowe), w pętli mam G-majora i jak to wsio zapiąłem w jeden przedłużać z uziemieniem to QWA traktor zaczął jechać :( pewnie powstała pętla mas.

Nie sprawdzałem już bez bolca - PP poszedł do żyda, kupiłem zwykły zasilacz i poza większą ilością kabli o gniazdek jest bajka :)

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Cytuj
Przerób gniazdo 12V na 9V  dla ,,katedry''
 Potencjometrem 10KB zejdź do 9V
 

Jest to jakiś pomysł. Taki zabieg jest skomplikowany? Czy każda osoba lekko ogarnięta z elektroniką to zrobi? Z drugiej strony jest to jednoznaczne z utratą 3 letniej gwarancji.

Cytuj
Spraw sobie dokładnie pobór prądu:

Cathedral - 200 mA
Boss OC-3 - 50 mA
Sonic Stomp - 8 mA
TS - 10 mA (nie mogłem nigdzie znaleźć danych dla mini, ale pewnie nie będzie się za bardzo różnić od klasycznego)
Boss CE-5 - 22 mA
Korg PB - 45 mA

Boss RV - 50 mA

To nam daje 385 mA, około 80% możliwości sekcji zasilacza.

Cytuj
Ja wpiąłem Power P. do Cry Baby, Pitchblack, i Boss RC-3 i dupa (nie jest separowany i ma wejście 3 żyłowe), w pętli mam G-majora i jak to wsio zapiąłem w jeden przedłużać z uziemieniem to QWA traktor zaczął jechać :( pewnie powstała pętla mas.

No właśnie, nie do końca rozumiem te całe pętle mas, bo wydawało by mi się, że nie powinna wystąpić. Raz, że Powerplant powinien ją przerwać, a 2 że G-major też powinien to przerwać. Muszę się jeszcze do edukować.

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Nie rozbierasz nic !
  Przeróbka odbywa się poza obudową.

Orange

  • Gość
Wygląda to tak:


Nazywa się dead bat albo dead battery.

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
              Dying battery

Ładna konserwa,pot lepiej zmieścić w obudowie power supply aby utracić gwarancję          :angel:
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2015, 16:49:18 wysłana przez Konik1883 »

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Jak masz słaby potek, a podłączysz do tego prądożerny efekt to efekt zmieni nazwę na "dead pot"  ;D

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Dead Point ;)
 Taki jak kolega ujął na foto będzie idealny,małej mocy do katedry i innych.

Offline navarac

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Przy zasilaczu wyposażonym w nieseparowane wejścia może się pojawić tzw pętlą mas. Nie wchodząc w fizykę - oznacza to -niekorzystne "dodatki dzwiękowe". W zależności od używanych efektów, tego jak są one spięte ( w lini w pętli, w lini/pętli) ile jest ich włączonych w danym momencie to zjawisko te może powstać lub nie a jego rozmiar zależy juz od tego co masz tam w pedalbordzie. Polecam jednak zastosowanie separowanych wejść a tam gdzie Ci brakuje mA oddzielny zasilacz. Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2015, 15:37:17 wysłana przez navarac »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2009, 18:39:58
wysłana przez g-zs
29 Odpowiedzi
11049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
8 Odpowiedzi
4031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2010, 13:37:39
wysłana przez mleko
18 Odpowiedzi
9155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2013, 05:31:47
wysłana przez grz_ost