Autor Wątek: SickNest - poszukiwany basista  (Przeczytany 1937 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
SickNest - poszukiwany basista
« 29 Cze, 2015, 17:50:17 »
Nie znalazłem odpowiedniego działu więc zaryzykuje tutaj ;)

Zespół SickNest z Katowic poszukuje sprawnego basisty, który ogarnie skomplikowaną techniczną muzę. Gramy progresywnie, ostro, rzadko na 4/4. Wymagane doświadczenie, skill, własny sprzęt no i oczywiście chęć ! Więcej info na priv.

https://pl-pl.facebook.com/SickNest.official

https://www.youtube.com/watch?v=Z7T6BmkYpbg&feature=youtu.be

Dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2015, 17:53:05 wysłana przez chronix1 »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #1 09 Lip, 2015, 13:00:48 »
Basu praktycznie nie słychać (nie chodzi o dół, tylko tzw "body"). Po co Wam basista przy takiej koncepcji brzmienia zespołu (i kiedy przestaniecie używać radia do gitar)? ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #2 09 Lip, 2015, 14:00:31 »
Zajebista muza, liked :)

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #3 09 Lip, 2015, 15:03:32 »
Bardzo fajne granie, ale przychylam się do tego co pisze OMSON. Jeżeli chcecie dalej brzmieć tak jak na ostatniej płycie to basista wam zbędny.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #4 11 Lip, 2015, 12:26:16 »
co do basu to caly miks był usiany problemami technicznymi. przy okazji moge przestrzec przed kupowaniem basu firmy ibanez BTB675 NTF. niby przepiękne wiosło..a w praktyce ma fabrycznie nie dobrane przetworniki. rozstaw nabiegunników mają na 6 strun nie na 5 ! basowy po 2 reklamacjach w ibanezie dostał taką informację i przykro mi. efekt ? nie do okiełznania bas. na strunie B buczy, na strunie E też a struny A nie ma praktycznie wcale..na wykresie fali audio jest z połowe ciszej sygnał. ot taka wada konstrukcyjna, praktycznie nie do wyważenia w miksie w takiej muzyce gdzie masa dzwiekow jest. i w ten sposob sprzęt za 3k okazał się być gówno wart. Wiem ze to brzmi jak justice for all ktorego nie nawidze ale trudno :D
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2015, 12:33:11 wysłana przez chronix1 »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #5 11 Lip, 2015, 14:02:34 »
ale wiesz że pickupy można zmienić, nie?

:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #6 11 Lip, 2015, 16:01:26 »
rozmawiasz z gitarzystą :D nie basistą :D ale swoja droga nie po to kupujesz sprzęt za taką kasę zeby nie działał jak należy...okazało sie jak było po ptokach.

poza tym jest pewna święta zasada :D

https://youtu.be/Lw25dOC7H9M?t=127
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2015, 16:04:43 wysłana przez chronix1 »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #7 12 Lip, 2015, 23:50:23 »
co do basu to caly miks był usiany problemami technicznymi. przy okazji moge przestrzec przed kupowaniem basu firmy ibanez BTB675 NTF. niby przepiękne wiosło..a w praktyce ma fabrycznie nie dobrane przetworniki. rozstaw nabiegunników mają na 6 strun nie na 5 ! basowy po 2 reklamacjach w ibanezie dostał taką informację i przykro mi. efekt ? nie do okiełznania bas. na strunie B buczy, na strunie E też a struny A nie ma praktycznie wcale..na wykresie fali audio jest z połowe ciszej sygnał. ot taka wada konstrukcyjna, praktycznie nie do wyważenia w miksie w takiej muzyce gdzie masa dzwiekow jest. i w ten sposob sprzęt za 3k okazał się być gówno wart. Wiem ze to brzmi jak justice for all ktorego nie nawidze ale trudno :D

Nie wydaje mi się, aby siedziały tam przetworniki z magnesami punktowymi... Nie wiem, do kogo pisał kolega, ale sprawa ma się tak: "A long blade polepiece widens the magnetic field, therefore, whether five-string or six, sound level is balanced by the ultra-precise vibration reaction of the longer coils." Jest to info z oficjalnej strony Ibaneza. Spróbujcie zamienić preamp na coś od Bartolini lub Audere, bo ten z serii BTB jest wyjątkowo nieudany w sensie muzycznym. A najlepiej - zrobić ten bas pasywny i zostawić wszystko jak jest, tylko wypruć preamp (przetworniki sa pasywne, jak coś). Wyjdzie NAJTANIEJ! ;)

Posty połączone: 13 Lip, 2015, 00:09:04
ale wiesz że pickupy można zmienić, nie?

:D
Po co? :) Obstawiam, że winę ponosi preamp w tym basie! Nie dość że skutecznie zabija dynamikę, to jeszcze ma coś spieprzone... Skoro struna A jest głucha (zakładam, że bassman i realizator są ogarnięci i do nagrań: a) wzięli dobrej jakości NOWE! struny, b) nikt nie skręcił struny A przy zakładaniu) - to coś musi być z elektroniką w tym basie...
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2015, 00:15:01 wysłana przez OMSON »

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: SickNest - poszukiwany basista
« Odpowiedź #8 04 Lis, 2015, 21:10:21 »
Wiem co mówie. Zresztą ten bas juz jest historią. Stary fender z komisu za 100 zł gra w ciul lepiej :D serio hehe



no tylko tu gity są za głośno specjalnie bo to ich test.

EDIT: tu wersja prywatna

https://www.sendspace.com/file/iw7ekl
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2015, 21:13:33 wysłana przez chronix1 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2015, 10:11:33
wysłana przez chronix1
2 Odpowiedzi
1044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2017, 10:27:34
wysłana przez sinquestsound