Autor Wątek: POD XT Live + Kolumna aktywna czy Bugera 6262/6260?  (Przeczytany 1596 razy)

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Siemacie!
Mam generalnie od jakiegoś czasu rozkminę pod tytułem: co da brzmieniowo lepszy efekt (i co bardziej nada się na próby) - zestaw POD XT Live + aktywna kolumna (Alto TS112a?), czy taki np. Burger 6260/6262 w combo?

Ma ktoś może doświadczenie z obiema kombinacjami?

Generalnie z tego co widzę to cenowo wychodzi podobnie (Alto użtwanych nie widzę, nowe +-1300zł, Burger 900-1200zł + ewentualnie lampy).

Gitara to Schecter Demon 7 na Blackoutach. Muzyka - docelowo jakieś dżenty, czy inne roczki + okazyjnie cleany.
Poda już posiadam (z metalshopem z resztą), więc czy jest sens ładować się w oddzielny wzmak?

Dodam też, że budżet jest ograniczony bo raptem 1000zł.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2015, 02:46:35 wysłana przez baadamczyk »

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Poda już posiadam (z metalshopem z resztą), więc czy jest sens ładować się w oddzielny wzmak?
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. IMO nie ma sensu.
Dobrze, że o tym podzie napisałeś pod koniec, bo chyba jedynie psim swędem za tałzena kupiłbyś te dwie rzeczy, o ile by się w ogóle udało. Wiem, że na forum tak ludzie grają tyle, że np. z HD500, itp. Kombinacji POD i Alto nie miałem okazji przetestować, ale PODa podłączałem do wszystkiego włącznie z TV, starym radiem i przenośnymi głośnikami. Z alto powinno się to sprawdzić.

Daj ogłoszenie na giełdzie - na pewno jest na forum ktoś komu się już znudziło :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja gram na xt pro i alto ts115a. Do dżentów jest git ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
A jak się ma Alto w wersji 12" do 15" poza tym, że w piętnastce basu jest więcej? Patrząc na specyfikację to skuteczność samych głośników jest w zasadzie identyczna (122dB). Jest sens dopłacać do wersji 15"?

Do głowy przyszedł mi też nieco inny koncept tzn dozbierać parę stówek i ogarnąć (np taką: http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g412a_gitarrenbox.htm) paczkę (lub w tańszej opcji 2x12) + coś pokroju JetCity JCA50h
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2015, 17:31:03 wysłana przez baadamczyk »

Offline Kacper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Mialem Bugere 6260 w wersji head+paczka 2x12 na celestionach od Harley Bentona. Sprzedałem i kupiłem POD HD.
Bugera calkiem spoko. Brzmiała dobrze. Ładny środek, przesterow aż nadto. Dżety krecilem na kanale crunch.
Zdecydowałem się na poda + alto TS115 bo daje to większe możliwości. Gitary mimo wszystko bardziej selektywne i lepiej sie przebija w zespole.
Na pod XT da się ukręcić bardzo dobre brzmienie.
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2015, 14:15:41 wysłana przez Kacper »

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Ok. Dzięki wam za pomoc. Będę szukał kolumny. Nie dość, że relatywnie taniej to możliwości o wiele większe ! :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 19:38:42
wysłana przez maślak
16 Odpowiedzi
7866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 11:48:31
wysłana przez Turgon
16 Odpowiedzi
9555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 22:55:43
wysłana przez bloodrafko
11 Odpowiedzi
7993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 19:12:11
wysłana przez hawran
1 Odpowiedzi
1818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2013, 20:16:55
wysłana przez Ghost_of_Cain