Autor Wątek: Wybor laptopa  (Przeczytany 10548 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wybor laptopa
« 13 Gru, 2008, 10:11:35 »
Z uwagi na to, ze placa nieprzyzwoite podatki ostatnio, ksiegowa poradzila mi, zebym sobie kupil cos ladnego, co moge odliczyc od podatku, wybor padl na laptopa, przyda sie do pisania testow dla ss.pl, chce zeby robil mi tez za platforme do cwiczen w pracy, zainstaluje Revalver MKIII i prosze o porade, na co zwrocic uwage przy wyborze laptoka. Cena jak najnizsza, mysle ze do gora 2500, wolalbym mniej owkors

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #1 13 Gru, 2008, 10:25:59 »
Ostatnio furore robią MSI Wind i tego typu zabawki innych firm.
Nie wiem jak to z Revalverem sie spisze, bo latencja to raczej problem karty muzycznej, a tam nic specjalnego nie ma, ale do pisania testów, styknie. Zmiesci sie tez do pokrowca na gitare, no i cena taka, że za kasę, która Ci zostanie będziesz mógł kupić drugiego, np. dla mnie :)

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #2 13 Gru, 2008, 12:35:32 »
@pan mikos: nawet nie żartuj, MSI Wind to netbook, taka subkategoria notebooków przeznaczona do przeglądania netu, ma takie parametry techniczne (m. in. procesor Atom) które wykluczają go z zastosowań bardziej zaawansowanych niż przeglądanie Gmaila.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Sie.. sie.. sie..

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #4 13 Gru, 2008, 15:21:53 »
@pan mikos: nawet nie żartuj, MSI Wind to netbook, taka subkategoria notebooków przeznaczona do przeglądania netu, ma takie parametry techniczne (m. in. procesor Atom) które wykluczają go z zastosowań bardziej zaawansowanych niż przeglądanie Gmaila.

Nie żartuje.
Wind ma lepsze parametry niż mój komp, a u siebie z powodzeniem odpalam Revalvera III. Mam niewielką (niestety odczuwalną) latencję, ale tak jak napisałem to już kwestia karty muzycznej (u mnie jest to TonePort). Zewnętrzną, konkretną kartę można dokupić zawsze.
Poza tym, z tego co Sinner napisał, jedyną poważniejszą aplikacją jakiej będzie używał jest Revalver (do ćwiczeń, czyli pewnie standalone). Drugie zastosowanie jakie wymienił to pisanie testów.
Ja polecam rozwiązanie optymalne, takie na jakim pójdą w.w. aplikacje. Pewnie ze za 2500zl można kupić jakiś kombajn i pewnie ktoś tu poleci parę takich (masz Maro pole do wykazania się, bo nic nie zaproponowałeś  ::)). Wybór będzie należał do Sinnera.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #5 13 Gru, 2008, 16:32:17 »
Mój brat ma Acera za 1700zł i wszystko chodzi jak należy, parametrami jest lepszy niż mój stacjonarny, z którym też problemów nie mam, ale tamten jest szybszy jakby nie było. Jedyny minus, to to że bez zewnętrznej karty nie da sie grać przez zbyt dużą latencję.

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #6 13 Gru, 2008, 18:32:19 »
@pan mikos: sam nic nie zaproponuję, bo 'i`m not into it', nie znam się na modelach laptopów. Rzuciłem tylko własne zdanie na temat netbooków, które imho nadają się do wąskiego spektrum aktywności. To bardzo fajne maszynki ale wg. nie nadają się najlepiej do grania, o nagrywaniu już w ogóle nie wspominając.

Takie moje zdanie, lepiej zakupić pełnowymiarowego laptopa.

PS. Ale osobiście jestem zboczony i kupiłem Apple ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2008, 18:34:24 wysłana przez Maro »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #7 13 Gru, 2008, 18:42:39 »
Esprimo Mobile V5535? Mam w robocie wersję z rozszerzonym do 2 giga ramem i jest fajny nawet do pracy pod sporym obciażeniem.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #8 13 Gru, 2008, 19:14:25 »
PS. Ale osobiście jestem zboczony i kupiłem Apple

:) zajebista alternatywa cenowa, 4917.21 za najtanszy model, za to bym mial nowa glowe i polowe paczki


Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #10 13 Gru, 2008, 20:15:17 »
PS. Ale osobiście jestem zboczony i kupiłem Apple

:) zajebista alternatywa cenowa, 4917.21 za najtanszy model, za to bym mial nowa glowe i polowe paczki

Dałem dużo mniej niż to co podałeś, za tyle istotnie bym nie kupił ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #11 13 Gru, 2008, 20:26:17 »
ale ze mnie gupia cipa, przeciez moge wziac wzmacniacz na firme! Musze jeszcze tylko zone przekabacic :D temat do zapomnienia, dzieki wszystkim za rady

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #12 13 Gru, 2008, 20:31:39 »
A jakby kogo miało interesować jednak jaki laptop kupić to ja mam Esprimo v5535 z 2gb ramcu i Pentium DC 1.73 i spokojnie daje radę do Revalvera, Tone Porta, Reapera i takich zabawek. Na większych miksach/masteringach już jest problem.

A Acer jest najtańszy w okolicach 2k.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #13 13 Gru, 2008, 20:43:00 »
Ja mam to: http://www.ceneo.pl/1173049 tylko że z 2gb pamięci operacyjnej. Na początku wakacji kosztowało to tyle, ile Sinnerek chciał przeznaczyć. Jeszcze nie miałem sytuacji, żebym musiał redukować ilość wtyczek z powodu niewystarczającej mocy obliczniowej (średnio mam 20parę scieżek w miksie). Grać się na tym nie da, choć HalfLife 2 chodzi nawet rozsądnie na najnowszych sterownikach. Z supportu nie korzystałem i mam nadzieję nigdy nie będę musiał :) Wkurwiają tylko naklejki typu "Dolby Room Sound", itp. ;D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #14 13 Gru, 2008, 21:02:11 »
Cytuj
sklepach w cenie od 0,00 zł do 0,00 zł

no taka cene to ja rozumiem :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #15 13 Gru, 2008, 21:45:53 »
bierz cos na santa rosa, jakiś compal najlepiej. Fajne maszyny na dobrych podzespołacha za mniejsza kasę, bo nie mają znaczka formowego, a mimo wszystko sa na normalnej gwarancji. Jak ja szukałem to własnie takiego wybralem. Za ok 2kzł masz procek 2x2.0 gHz, 2 GB ramu no i fajną kartę graficzną (to jest obecnie od ponad roku mój głowny komputer, tylko że ja za to dałem 3700zł)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #16 16 Gru, 2008, 12:33:54 »
Ja mógłbym polecic laptoki firmy HP. Sprawuja się wyśmienicie.
Jeśli ktoś ma za dużo gotówki i chce zaspokoić swoje burżujskie rządze to mogę zdrowo polecić, takiego co posiadam
http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pavilion_dv7_1140ew/pelny,id,62608/
Lub jakiś inny z serii. Tego kupiłem o 4 stówy taniej ;)
I'm back!

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #17 16 Gru, 2008, 14:43:25 »
chce zeby robil mi tez za platforme do cwiczen w pracy, zainstaluje Revalver MKIII ....
Myślę że przy zwykłej zintegrowanej karcie Asio4all da radę - wyszła teraz nowa wersja i fajnie śmiga

Cena jak najnizsza, mysle ze do gora 2500, wolalbym mniej owkors
Byle nie przekroczyć 3500 netto, bo powyżej to już środek trwały
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #18 16 Gru, 2008, 17:11:29 »
3500 netto razem ze wszystkimi dodatkami do laptopa.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #19 16 Gru, 2008, 17:17:51 »
akurat sie zmiescilem wiec z faktura nie bylo problemów  :)
I'm back!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #20 17 Gru, 2008, 07:50:38 »
musial bym miec nasrane, zeby wydac 3,5k na komputer :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #21 08 Sty, 2009, 10:57:48 »
a jednak kupilem go wczoraj. dalem 1999zl + akcesoria i w sumie prawie nie zaluje. Komp to toshiba, 2 rdzeniowy pentium 2.0giga, 4gig ramu, 250HD z jebana vista ktorej nie kumam. Najblizszy test przegladowy fulltone'a napisze na nowym lapku ;)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #22 09 Sty, 2009, 23:11:36 »
cieszymy sie z cieszacego sie bossa ;)
I'm back!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #23 09 Sty, 2009, 23:29:50 »
i w sumie prawie nie zaluje. Komp to toshiba,
Póki nie będzie musiał,tfu tfu polecieć do serwisu ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #24 10 Sty, 2009, 09:20:57 »
w sumie, to juz powinien ;) peklo gniazdo od zasilacza, jest luzne, aczkolwiek jeszcze laduje... estetycznie to plastikowa zabawka, ale chodzi plynnie i to bylo glowne zalozenie. Zero gier, pakiet biurowy i jakies filmidla na dlugie, zimowe dyzury