Autor Wątek: Wybor laptopa  (Przeczytany 10549 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #25 12 Sty, 2009, 18:30:38 »
Przykro słyszeć, ale niestety takie rzeczy się zdarzają. Ja miałem np. przyjemność z nowiutkim laptopem HP, który był idealnie zapakowany (nawet plomba kontroli jakości) a miał całkowicie rozpierdoloną matrycę i popękaną obudowę (mimo, że opakowanie nie wyglądało na uszkodzone - komputer opakowany był sporą ilością styropianu).

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #26 27 Sie, 2010, 18:49:05 »
Odświeżam, bo szukam laptopa dla siebie.
Czego potrzebuję:
-W miarę über procka.
-Dużo dobrego ramu (4GB 1066MHz bitte)
Co mogę olać:
-Dysk (Więcej jak 250GB to mi na chui)
-Grafikę (Znaczy dobra grafika nie jest zła, ale to nie priorytet)

Dźwięk chętnie jakiś w miarę w miarę. Do lansowania się symulacjami wzmaków chyba i tak bym dokupił interfejs.

Zastosowanie: Naukowe. Potrzebuję komputera, który będzie sobie dawał radę z :evil:ZAJEBISTĄ:evil: ilością obliczeń.
Spoiler
Budżet: 2.7k,
chyba że na wyjeździe będę żył jak pustelnik i zaoszczędzę tę stówę.

Edyta:

Mogę jeszcze olać długo działającą baterię oraz nie potrzebuję ekranu 17". 15.6" i jest git.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2010, 18:51:29 wysłana przez Tadeo »

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #27 27 Sie, 2010, 18:58:58 »
W tej cenie wychaczysz spokojnie Acera Aspire 5740G z prockiem i5 i karta ATi HD5650.

Sam mam i polecam


Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #29 22 Wrz, 2010, 18:10:37 »
To teraz ja ;)
Co Panowie doradzą, potrzebuje coś w miarę mobilnego coby forum w biegu naprawać najlepiej 13-14" i w miarę działającą baterię.
Długo po głowie chodził mi Vostro 3300 z GeForce'm... nie wiem do końca czy potrzebuję tej grafy.. nie gram w gry jedyne do czego potrzebuje akceleratora to Windows 7, Photoshop i Premiere (i tak serio nigdzie nie znalazłem autorytatywnej wypowiedzi czy potrzebują zewnętrznej karty czy nie)
Macie jakieś swoje typy ;) Budżet niestety nie starczy na MacBooka Pro - jakieś 3,5k :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #30 22 Wrz, 2010, 19:46:56 »
Budżet niestety nie starczy na MacBooka Pro - jakieś 3,5k :)
Szukaj używki. Nie masz pojęcia ilu debili kupuje a potem leci taki na allegro za 3 tysie bo im GG.exe nie chciało wystartować. A po odpaleniu Systata okazuje się, że bateria ma dopiero 30 cykli.
A w Żaglu jakimś to mocno jesteś zadłużony? Bo może warto wpłacić tę trójkę i 2 koła wziąć na raty.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2010, 19:51:35 wysłana przez se7en »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #31 22 Wrz, 2010, 20:07:41 »
Hmm wiesz co raty w żaglu są tak żenujące że taniej mnie wychodzi kredyt gotówkowy. Wiesz z tym macbookiem to rzuciłem bardziej joke'a bo też nie do końca te nowe spełniają moje oczekiwania, 13tka wcale nie jest tak super wydajna, 15tka jednak ciut za duża ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #32 22 Wrz, 2010, 20:16:41 »
No taa... Inna sprawa, że żeby korzystać w pełnie z wydajności makówy to trzeba na Macosie hulać a stawiać na jabłku Windozę to zgroza :)
A co do rat i Maców to sprzedają je rónież w MediaMarkt i Vobisie. Zwłaszcza w tym pierwszym masz raty 0% a cena sprzęta w zasadzie jest taka jak w iSpocie.
Ale nie to, żebym namawiał jakoś bardzo. Raczej namawiam na pomyślenie nad faktycznie ratami na jakiegoś super wypasa i nie ograniczać się budżetem.
Jebać budżet! :D

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #33 22 Wrz, 2010, 20:22:43 »
a ja powiem że teraz do was pisze z jakiejś toshiby satellite pentium dual inside i 3 gb ramu, więc jakiaś starsza wersja tego co ma sinner, powiem że ma już rok intensywnej eksploatacji za sobą więc toshiba jest całkiem nie najgorsza :D

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #34 22 Wrz, 2010, 20:28:07 »
No ja mam Tosie z C2D, 3GB ramu i grafą ATI (nigdy więcej! ). Nie twierdze żę to zły lapek. Ale za duża, za ciężka, trochę za wolna, zbyt wyjechana bateria, opatrzyła mi się ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #35 22 Wrz, 2010, 21:01:54 »
Jebac toszibe, 2 tyg po zakupie peklo mi gniazdo od zasilania, a poprostu polozylem lapka na lozku, lekko sie gniazdo wygielo i pizdlo. Jak uslyszalem ze serwis okolo miesiaca, bo trzeba plyte glowna wymienic to dalem sobie spokoj, bo to na siebie zarabia, wisi na kablach ale laduje wiec wyzyje. W sumie sam jestem sobie winny, wyglada na tyle ile kosztowal, czyli strasznie tanio. Nastepnym razem nie bede oszczedzal

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #36 22 Wrz, 2010, 21:23:12 »
Moja Tosia swego czasu wcale nie była tania, a przejechałem się na serwisie podobnie jak Sinner, kawałek obudowy straciłem nawet nie wiem kiedy i jak :/ Fajny laps ogólnie, ale trochę brakuje trwałości.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #37 22 Wrz, 2010, 23:15:13 »
Poleciłbym to co mam (Acer Aspire 5745G), ale ciut za duży chyba dla Ciebie. :)

Dobra grafa się przydaje, bo teraz sporo kart wierzy w CUDA, albo ich odpowiedniki, a to bywa przydatne.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #38 22 Wrz, 2010, 23:16:39 »
Bo Toshiba ma w ofercie super 13''.
Ostatnio jak się rozglądałem za małym i mobilnym co by mojego winda wymienić to wybór padł na Toshibę T130. Chuj tam, że nie kupiłem :P
Jest moc, jest modem, jest bateria. Czego więcej chcieć?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #39 22 Wrz, 2010, 23:29:53 »
Że niby gdzie ta moc w tej Tosi ? :) Modemu nie potrzebuje i tak używam dataplanu iPhone'a. Modem podpinam tylko w sytuacjach ekstremalnych ;)
Podstawowe zastosowanie to w miarę mobilny komp do pracy, a nie przeglądarka netu :) Tak wiem.. takie rzeczy  tylko w erze :/

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #40 22 Wrz, 2010, 23:37:36 »
Moc jest, ale na tle tych wszystkich netbooków ;)
Ale do pracy jakiej?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #41 23 Wrz, 2010, 06:25:53 »
Przede wszystkim Corel, PS, Premiere. Bo IDE i takie tam notatniki to niespecjalnie kompa obciążają :) WIesz mojego C2D 1.8 z 3GB Ramu Premiere potrafi np dość konkretnie przymulić przy filmie nawet 720p. Corel przy dużych bitmapach ma podobnie :)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #42 23 Wrz, 2010, 08:09:16 »
To teraz ja ;)
.....
Długo po głowie chodził mi Vostro 3300 z GeForce'm...

Ostatnio konfigurowałem Dell Vostro 3500  i  ma bardzo miękką klawiaturę, tzn na środku się wgniata ok 1cm w głąb  :-\
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #43 23 Wrz, 2010, 08:22:13 »
Kurde tą z 3300 wszyscy chwalą, że ponoć idealna, podświetlana, niezalewalna :)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #44 23 Wrz, 2010, 08:35:45 »
Może jest trochę inna najlepiej przed zakupem pomacać, moja żona akurat na klawiatury bardzo patrzyła bo lubi szybko pisać i dużo lapków odpadło (wiem że można zewnętrzną podpiąć ale nie każemu to pasuje)
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #45 23 Wrz, 2010, 08:48:22 »
Aaaa tu muszę Ci Harv rację przyznać. Mimo, że psychicznie jestem makowcem to zgadzam się w 100% z tym, że intuicyjnością obsługi i uniwersalnością Corel kładzie na łopatki pakiet Adobe'a. I dlatego mam go postawionego na Mac'u :D
Choć gdy chodzi o skonstruowanie blendy, która się będzie drukować w rozmiarze 100x200 cm Corel pada przy Photoshopie.. Nie wiem czemu te barany ciągle ograniczają export do max 10000 px i pasma przejścia tonalnego do 256 :)
Przynajmniej do wersji 14 tak było...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #46 23 Wrz, 2010, 13:41:23 »
Cytuj
Netbooki to bardzo fajna sprawa bo są lekkie, trzymają bardzo długo - czasem lepiej kupić takie coś+stacjonarke niż ciężką krowę której potem sie nie chce targać zeby po godzinie padła.

Myślałem o takim rozwiązaniu. Synchronizacja danych netbook/stacjonarka to tez nie byłby jakiś mega problem. Kapa że czasami potrzebuję coś poprawić, zrobić 'on the go' i tu netbook niestety odpada:/

Kadłubki odpadają, pod uwagę biorę tylko coś brandowanego przez mocnego gracza, Delle, Lenovo, HP, ewnetualnie Tosia choć po przebojach z A200 mniej chętnie, ewentualnei Szajsungi, Asusy..
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2010, 13:43:08 wysłana przez Harvest »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #48 23 Wrz, 2010, 23:06:44 »
Nie ten proc, za mało ramu, z FW/Express Card nie pamiętam a strona appla mi się teraz nie ładuje żeby sprawdzić ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Wybor laptopa
« Odpowiedź #49 23 Wrz, 2010, 23:53:47 »
Chujchuj. Jak 2GB Ram to nie Pro tylko unibody. Nie ma FireWire 800 i czytnika SD. To nie jest już tak fajnie.