Autor Wątek: The xx - "Angels" cover - Patrycja Fronczak  (Przeczytany 2083 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
The xx - "Angels" cover - Patrycja Fronczak
« 21 Kwi, 2015, 22:09:15 »
Miałem przyjemność współpracować z pewną bardzo utalentowaną panią przy podkładzie do jej najnowszego coveru. Jest dość minimalistycznie, ale i tak jestem zadowolony, że mogłem podłożyć się pod tak wspaniały głos :)

Mam nadzieję, że komuś się spodoba! Jeśli tak, byłbym mega wdzięczny za szery, lajki i inne subskrypcje ;)


Franq

  • Gość
Nie ma blastów  :(

Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Blasty są, tylko wymutowane :(

Patrycja sama to zmixowała, bo chciała szybko wrzucić, a ja akurat byłem w pracy. Następny numer robimy już z większym rozmachem i nagraniem wszystkich instrumentów oraz wokali w profesjonalnym studio. Jak dobrze wyjdzie materiał, to podeślemy komuś do pro mixu.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
fajny cover, glos bardzo przyjemny dla ucha :)

to zeby nie owijac w bawelne od razu przynerdze - @mondomg jaki mikrofon uzyles ? :D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Miałem przyjemność współpracować z pewną bardzo utalentowaną panią przy podkładzie do jej najnowszego coveru. Jest dość minimalistycznie, ale i tak jestem zadowolony, że mogłem podłożyć się pod tak wspaniały głos :)

Mam nadzieję, że komuś się spodoba! Jeśli tak, byłbym mega wdzięczny za szery, lajki i inne subskrypcje ;)



Tylko pod głos ? :o

no tak od czegoś trzeba zacząć :P  :tak:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
to zeby nie owijac w bawelne od razu przynerdze - @mondomg jaki mikrofon uzyles ? :D

Patrycja sama nagrała to u siebie w Bydgoszczy, używając Rode NT1. Ja użyłem jedynie Axe-Fx II i prostej maszynki 808.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
werbel chujowy
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Semedi, to nie jest dział Off Topic. Może zamiast tych samych durnych żartów napisałbyś raz coś z sensem?

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Ja  lubię taki minimalizm ,bo to największa sztuka powiedzieć koniec , zrobione , bez względu na to czy się nagrywa ,maluje czy rzeźbi .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A dla mnie to coś zupełnie nowego, normalnie tak nie umiem i tu wyszło nieco przypadkiem, bo to co słyszycie to szkic, jaki zrobiłem Partycji, żeby miała do czego sobie pośpiewać. Zajęło mi to jakieś 15 minut raptem i czekałem na jej ścieżki wokalne, żeby do tego trochę gęściej przyświrować, ale tak się jej spodobała pierwsza wersja, że bez pytania o cokolwiek wrzuciła co było :)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Właśnie dla tego słychać tu wokal (notabene zajebisty ) gitara jest nienachalna , a całość tworzy coś   w rodzaju ambientu , jest przestrzeń jest powietrze i dobry smak , i jak w bluesie jest pewna zaniechujnia  czyli zaniechiwanie dźwięku  , co jest bardziej wymowne niż ściana hałasu i kaskady nut .
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2015, 19:19:00 wysłana przez Algiz »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No niestety, na alien core jestem za cienki ;) Ale cieszę się, że spasowało!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie umiem szwedzkiego

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Semedi, to nie jest dział Off Topic. Może zamiast tych samych durnych żartów napisałbyś raz coś z sensem?
To by było wbrew zasadom forum.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A dla mnie to coś zupełnie nowego, normalnie tak nie umiem i tu wyszło nieco przypadkiem, bo to co słyszycie to szkic, jaki zrobiłem Partycji, żeby miała do czego sobie pośpiewać. Zajęło mi to jakieś 15 minut raptem i czekałem na jej ścieżki wokalne, żeby do tego trochę gęściej przyświrować, ale tak się jej spodobała pierwsza wersja, że bez pytania o cokolwiek wrzuciła co było :)

To tylko udowania ze do tej pory robiłeś przerost formy nad treścią i dopiero to pokazało Tobie ze nie trzeba najebać ( i kto to mówi :P ) dzwieków i harmonii. Tyle razy Tobie powtarzałem, jesteś zdolny zrób cos z tym i jak zwykle kobieta wzieła to w swoje ręce i zrobiła :P  tak ponoć jednak jest lepiej wbrew ogolnemu trendowi tego forum :D

To Wam wyszło zajebiście ! :tak:

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Semedi, to nie jest dział Off Topic. Może zamiast tych samych durnych żartów napisałbyś raz coś z sensem?

A co ja Ci mogę napisać? Cover jak cover. Można się przyczepić dosłownie nawet za krzywo postawiony mikrofon. Dla mnie za dużo jest na wokalu "upiększaczy", ale to dla mnie. Kompozycja broni się, ponieważ jest dobra.

PS. Gdybym miał być konstruktywny to byłoby wbrew zasadom forum. Dzięki Bat! :D

Tak trzymaj mondo!
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To tylko potwierdza, że muszę pracować z babami, żeby cokolwiek osiągnąć :D

Semedi, oj wiesz o co mi chodzi. Masz wiedzę oraz doświadczenie, a do tego słuch i fajnie jest przeczytać coś więcej, niż oklepane one-linery ;) Ja lubię czytać wszystkie opinie, nawet te negatywne, bo i z nich idzie się czegoś nauczyć. Na przykład następnym razem ustawimy mikrofon prosto, a kamera będzie na statywie ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
I bardziej w dół.
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Kręcił jej chłopak, to do niego proszę kierować uwagi i/lub wyzwania

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kręcił jej chłopak, to do niego proszę kierować uwagi i/lub wyzwania

Krecił jej chłopak a Ty się pod nią podkładałeś ? :o  no ja tego nie zrozumiem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja się potrafię dzielić

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mąd nie jest zaborczy w miłości i nie ma kompleksów wynikających z porównań bezpośrednich :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Bardzo mi się podoba.
W niektórych momentach nasuwało by mi się, żeby zagrać może trochę mniej dźwięków, bardziej subtelnie. Ale z drugiej strony może za bardzo będzie to upodobniało do oryginału.
Nie do końca podoba mi się delay na perkusji około 1:18. Trochę traci na intymności moim zdaniem. Mi bardziej pasowałby podobnej długości pogłos, albo bardziej subtelny delay (może taki bez panoramowania odbić).

Teraz ciekawostka. W laptopie nie działa mi prawy wbudowany głośnik i zanim włączyłem monitory do z laptopa bardzo fajnie zabrzmiała początkowa gitara. Taki bardziej pulsujący rytm. Fajnie odróżniało to od oryginału. Taka minimalistyczna różnica ale robiąca robotę. Na stereo też to słychać, ale trochę subtelnie. Może w całości utworu zabrzmiałoby to trochę tendencyjnie, ale w jednej części (np początku) fajnie by różnicowało. Tak, że ten tego.. wyłączamy prawy monitor i słuchamy o co mi chodzi.

Przesłuchałem kilka razy i nie znudziło się, brzmi dobrze nawet na laptopie w pół stereo.
 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
16446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
73 Odpowiedzi
11460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2014, 19:27:08
wysłana przez bandit112
42 Odpowiedzi
57545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
0 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2016, 22:39:41
wysłana przez Kuba