Autor Wątek: Lekka siódemka?  (Przeczytany 16867 razy)

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Lekka siódemka?
« 16 Kwi, 2015, 16:29:02 »
Siema,

godziny wystane na próbach i przy innych okazjach z wiesłem przewieszonym przez ramię w końcu zrobiły swoje, zamontował się problem pleców. Pytanie z ciekawości, bo być może ktoś posiada taką wiedzę, które 7-emki obecnie wypuszczane lub dostępne w formie używek są najlżejsze (albo teoretycznie najlżejsze).
Obecnie gram na Jacku DKA7, jest to i tak skok w nadprzestrzń z mojej w pełni mahoniowej Yamahy RGX520FZ (będzie do sprzedania niedługo BTW), ale jakby się trafiło coś jeszcze lżejszego, to zastanowiłbym się nad zmianą.
Ktoś coś?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #1 16 Kwi, 2015, 16:38:22 »
No ja nie wiem. Z tego co pamiętam ten Twój DKA był chyba jedną z najlżejszych gitar jakie miałem w łapie. Coś lżejszego...no nie wiem, może być na prawdę ciężko. Musiałbyś brać do łapy (czy tam na pasek) i próbować. Na oko to chłop w szpitalu umarł, waga gitary to pojęcie bardzo subiektywne i na odległość to tak cinszko. Dla kogoś będzie letkie, a Tobie spowoduje trwały uraz kręgosłupa ;)

Albo zrób badanie statystyczne: niech każdy zważy swoją gitarę, zbierzemy dane, wyliczymy średnie i sobie porównasz. Chyba jedyna opcja. ;p może będzie kilka takich samych modeli (jakimś cudem), to coś wybierzesz.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #2 16 Kwi, 2015, 16:43:06 »
Moje oba cowy ( 6 i 7 ) miały niecałe 3kg.
o dziwo S540 miał 3.6kg
RG321MH ( w wykończeniu WK )- 2.2 kg i to chyba najlzejsza gitara na jakiej gralem. Oba schectery damien elite ponad 3.3kg mialy. RG7321 tez nie byl najlzejszy.
EPI LP standardy koło 3.4-3.9kg max.

Ogólnie smialo mogę powiedziec, ze im lzejsze tym bardziej napierdala  :headbang:
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #3 16 Kwi, 2015, 16:50:00 »
W porownaniu do kilku 7mek jakie mialem w lapie ( schecter 007, rga7, rgd2127z, cort evl 47 )i kilku 6tek to DKA7 ktore obecnie mam jest najlzszejsze :D wiec szczerze mowiac mysle ze ciezko bedzie znalezc Ci lzejszego patyka :<

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #4 16 Kwi, 2015, 16:52:18 »
może jakiś headless?
i always go full retard

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #5 16 Kwi, 2015, 16:53:47 »
może jakiś headless?

Miałem. Ciężki. Więc to chyba bardziej zależy od masy korpusu niż tego, czy ma łep czy nie.

Prędzej Parker, ponoć lekkie wiosła. O tu proszę, jaki ładny:
http://www.thomann.de/pl/parker_maxx_fly_7_db.htm
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #6 16 Kwi, 2015, 17:06:01 »

Ogólnie smialo mogę powiedziec, ze im lzejsze tym bardziej napierdala  :headbang:

Zbyt daleko posunięta generalizacja , a podobno zdania uczonych są na ten temat są bardzo podzielone  :o 8) :D

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #7 16 Kwi, 2015, 17:11:06 »
może jakiś headless?

Miałem. Ciężki. Więc to chyba bardziej zależy od masy korpusu niż tego, czy ma łep czy nie.

Prędzej Parker, ponoć lekkie wiosła. O tu proszę, jaki ładny:
http://www.thomann.de/pl/parker_maxx_fly_7_db.htm

A więc postanowione, bierę Parkiera.

Mój problem zaczął się pewnie od Yamahy, która jest dość ciężka jak dla mnie, a że lubię grać stojąc (3x3h próby w tygodniu, oprócz tego w domu, oprócz tego wszystkie inne ciężary, które z przyzwyczajenia noszę na tym ramieniu) to się to po paru latach skumulowało, i mam problem.

Seria S Ibaneza ma być ponoć super lekka, w sumie grałem raz na jakiejś ósemce S i chyba była dość lekka, ale wtedy jeszcze nie miałem Jacksona. Już nawet byłbym się w stanie z 26,5 rozstać, gdyby się coś sensownego pojawiło.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #8 16 Kwi, 2015, 17:13:24 »
A do Ostrowskiego nie zaglądałeś? Zdaję mnie się, że chyba mieli jakieś S-ki ostatnio, dość wysokie modele. Może pozwolą pomacać? ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #9 16 Kwi, 2015, 17:14:37 »
Strandberg wazy ponoć nawet niecałe 2kg. Tylko dla portfela ciężki. ;)

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #10 16 Kwi, 2015, 17:21:07 »
Strandberg to jest kuszenie portfela popełnieniem samobójstwa  :-X


Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #11 16 Kwi, 2015, 17:24:01 »
UPDEJT:
Parker jednak odpada, ma szyję w wysokim połysku  ;D

Będę musiał się przejść do Ostrego faktycznie. Pewnie nie mają, ale z chęcią obmacałbym to wiosło:
http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page15.php?year=2015&area_id=3&cat_id=1&series_id=4&data_id=271&color=CL01

Seria S, 7 strun, most, drewno itp takie same jak w tej lekkiej RG wspomnianej przez ma95. Może to jest jakaś opcja.

A Strandberga bym wciągnął z chęcią, ale wtedy przez tak ja wiem.. 3-4 miesiące bym musiał się bez dachu nad głową obyć :D

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #12 16 Kwi, 2015, 17:48:52 »
Wspomnialem jeszcze ze moj s540 miał 3.6 kg :D

3-4 miesiące bym musiał się bez dachu nad głową obyć :D
Sezon się zbliża, da radę.

tak btw, mam dwa korpusy u siebie w garażu - mahoniowy od rg321mh i lipa z rgr270 - ten pierwszy 1024g a ten drugi pomimo wycięcia na floyda + singiel ma 1721g.
Nie wiem z czego ibanez ma mahon w tanich gitarach ale mnie się to podoba  ::)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #13 16 Kwi, 2015, 17:54:52 »
może jakiś headless?

Miałem. Ciężki.

a ja gralem na 2 i byly lekkie. hmmm
i always go full retard

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #14 16 Kwi, 2015, 17:55:32 »
może jakiś headless?

Miałem. Ciężki.

a ja gralem na 2 i byly lekkie. hmmm

hmmmmmm no co kraj to obyczaj
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #15 16 Kwi, 2015, 18:06:05 »
Spoiler

Na ogół, lipowe gitary powinny być dobre. Wschodnie odmiany mahoniu też nie należą do ciężkich. I jedne i drugie odmiany drewna znajdziesz często gęsto we wschodnich wypustach

Franq

  • Gość
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #16 16 Kwi, 2015, 18:38:38 »
Może banalne. Zacznij coś ćwiczyć, rozciągaj się itd, są też ćwiczenia na bół pleców! Jak przejdzie to siłka na wzmocnienie.
Za 2 lata się przeżucisz na banjo jak wszystkie gitary będą za ciężkie?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #17 16 Kwi, 2015, 19:10:28 »
Zawsze możesz krzesełko rybackie na próby zabierać coby tyle nie stać :)

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #18 16 Kwi, 2015, 19:21:11 »


Można zamknąć temat  8)

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #19 16 Kwi, 2015, 19:28:42 »
( Obraz usunięty.)

Można zamknąć temat  8)


Hahaha to jest pomysł :D
Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne to od zawsze coś tam sobie ćwiczę ot żeby być w formie, a od kiedy poczułem ten problem to zintensyfikowałem rozciąganie tych partii mięśni. Chodzi mi o zminimalizowanie negatywnych skutków, nie widzę w tym nic złego, jeśli znajdę lżejszą gitarę to się na nią przerzucę i będę sobie spokojnie pracował nad ich niwelowaniem. A grać stojąc poprostu lubię :)

nikodem977

  • Gość
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #20 16 Kwi, 2015, 21:12:41 »
Siłka, rumuński martwy ciąg na wzmocnienie lędźwi, wiosłowanie sztangą do wzmocnienia szerokich i węższych partii pleców i podciąganie do wzmocnienia najszerszego grzbietu oraz na koniec unoszenie grzbietu leżąc z przytrzymaniem u góry. Taki set ćwiczeń sprawi, że problemów nie będzie! Tylko wykonywać regularnie, poprawnie i z głową!
A co do gity to Razorback o dziwo jest bardzo lekki i ani trochę nie leci na łeb. Ogólnie bardzo wygodny do grania na stojąco.  Nie ważyłem ale był zdecydowanie lżejszy od Viga Screech pro, Schectera sls V-8, i nie wiem nawet czy nie lżejszy od s540, którego też niestety nie zważyłem...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #21 16 Kwi, 2015, 21:40:21 »
Schecter Blackjack SLS C7 - najlżejsza siódemka jaką miałem - 3,2kg.
mniut i piah

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #22 16 Kwi, 2015, 22:04:50 »
Może jest inne rozwiązanie Twojego problemu. Gdy byłem z kumplem (który też ma problemu z plecami) zamawiać bas u niejakiego Nexusa to ten nam opowiedział o paskach gitarowych własnego projektu i produkcji. Rzecz podobno banalnie prosta, albo właśnie nie prosta, bo pasek zamiast być prosty to ma postać łuku czy coś takiego. Możliwe że opacznie zrozumiałem, ale to nieistotne. Co ważne, to podobno muzycy po przetestowaniu tego paska byli zachwyceni, gdyż gitary przestały im tak bardzo ciążyć. I nawet Ci z nawracającymi bólami od grania mówili o poprawie. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale w sumie to Pan Jacek nie miał powodów aby zmyślać. Niesamowicie sympatyczny człowiek btw.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #23 17 Kwi, 2015, 00:39:05 »
A może w tę mańkę?  ;D


Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #24 17 Kwi, 2015, 00:43:17 »
To już lepiej tak ;)



 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2006, 17:04:51
wysłana przez nikt
27 Odpowiedzi
9467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2011, 08:58:54
wysłana przez regecore
42 Odpowiedzi
17419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 08:54:41
wysłana przez commelina
19 Odpowiedzi
10691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2014, 19:46:48
wysłana przez wiaderny
12 Odpowiedzi
4105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2021, 00:16:09
wysłana przez Omlet