Autor Wątek: Lekka siódemka?  (Przeczytany 16866 razy)

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #25 17 Kwi, 2015, 01:36:46 »
Najlżejsza 7mka którą miałem w łapach, to V-ka Schecter Korina, ogólnie polecam ten typ drewna w niskich strojach :), mniej masy, mniej energii potrzebnej do "rozpędzenia" niskich tonów (czysto teoretycznie).

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #26 17 Kwi, 2015, 02:39:17 »
[...] mniej masy, mniej energii potrzebnej do "rozpędzenia" niskich tonów (czysto teoretycznie).

 :facepalm:

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #27 17 Kwi, 2015, 03:30:58 »
Dobra, może się nie znam, pewnie stała czasowa zależy od większej ilości zmiennych, oprócz masy istotna jest sprężystość drewna, do tego wszelakie rezonanse i tłumienia drewna, jak znajdzie się jakiś fizyk teoretyk na forum, to ładnie opisze ;), ale chyba nie o tym jest to forum.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #28 17 Kwi, 2015, 03:55:15 »
Trochę lepiej ;)

A co by nie kontynuować offtopu, szukając możliwie lekkiej gitary, pomyślałbym o jakichś kompozytach typu Aristides. Ogrywałem jedną ich siódemkę, Michał z @Guitar Spot mógłby powiedzieć znacznie więcej w temacie.

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #29 17 Kwi, 2015, 06:07:11 »
To już lepiej tak ;)

( Obraz usunięty.)

Gitary z futerka na pewno sa lekkie, ale czy robia siodemki?  :-\

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #30 17 Kwi, 2015, 12:01:26 »
Jeśli chodzi o ćwiczenia to polecam kalistenikę, na wszystko  ;D
Co do masy gitary, weź też pod uwagę, czy aby na pewno te 0,5-1 kg tak na prawdę coś zmieni bo to nie jest jakaś kolosalna różnica

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #31 17 Kwi, 2015, 12:26:03 »
Trochę lepiej ;)

A co by nie kontynuować offtopu, szukając możliwie lekkiej gitary, pomyślałbym o jakichś kompozytach typu Aristides. Ogrywałem jedną ich siódemkę, Michał z @Guitar Spot mógłby powiedzieć znacznie więcej w temacie.
Aristides wcale nie jest lekki. Jest w średniej kategorii bym powiedział. Lekkie są Parkery np.

@GhostAT69 0,5-1kg to baaaardzo duża różnica. Ja np. odczuwam różnicę o każde 100g. A 0,5 to przepaść, 1kg - otchłań :>
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #32 17 Kwi, 2015, 12:30:40 »
Amonita Shoggie ( headless) waży 2,17kg a można spokojnie zejść niżej z wagą. O ile dopsz pamietam któraś nasza ważyła 1,75kg. Osprzet Strandberga znacznie w tym pomaga gdyż jest to amelinium.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #33 17 Kwi, 2015, 12:31:32 »
Może i coś w tym jest, mnie nigdy plecy nie bolały po gicie więc nie wiem jak to jest:)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #34 17 Kwi, 2015, 12:38:14 »
Amonita Shoggie ( headless) waży 2,17kg a można spokojnie zejść niżej z wagą. O ile dopsz pamietam któraś nasza ważyła 1,75kg. Osprzet Strandberga znacznie w tym pomaga gdyż jest to amelinium.

To już jest waga, przy której robi różnicę, czy pickupy są otwarte czy w puszkach ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #35 17 Kwi, 2015, 13:25:13 »
Ghost to jest ogromna różnica. Jak mi się zaczęła dyskopatia ujawniać, to se mogłem powiedzieć "nara" mojemu LP w pozycji na stojąco. I w tym miejscu pojawił się jesionowy Tindalos, którego nie czuję w ogóle w krzyżu. I jest to dobre.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

nikodem977

  • Gość
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #36 17 Kwi, 2015, 13:39:57 »
Są też te akrylowe, często świecące gitary bardzo lekkie tylko z 7-ką się nie spotkałem. Bc rich i Fender miały coś w ofercie swojej.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #37 17 Kwi, 2015, 13:44:57 »
Są też te akrylowe, często świecące gitary bardzo lekkie tylko z 7-ką się nie spotkałem. Bc rich i Fender miały coś w ofercie swojej.

Eh...akryl jest BARDZO ciężkim materiałem. Jego gęstość jest znacznie większa od chyba jakiegokolwiek innego drewna (1.18 g/cm3). Flynn miał Warlocka akrylowego i gdzieś wspominał, że jest to kurewsko ciężka gitara.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #38 17 Kwi, 2015, 13:49:07 »
Z takich cud jest też Yamaha RGXA2, niestety nie robią 7, a powinni.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #39 17 Kwi, 2015, 14:21:30 »
Są też te akrylowe, często świecące gitary bardzo lekkie tylko z 7-ką się nie spotkałem. Bc rich i Fender miały coś w ofercie swojej.

Eh...akryl jest BARDZO ciężkim materiałem. Jego gęstość jest znacznie większa od chyba jakiegokolwiek innego drewna (1.18 g/cm3). Flynn miał Warlocka akrylowego i gdzieś wspominał, że jest to kurewsko ciężka gitara.

Jest trochę gęstszych gatunków, tutaj masz kilka przykładów:
http://www.wood-database.com/wood-articles/top-ten-heaviest-woods/

jeśli kompozyty, to bardziej włókno węglowe, też spokojnie da się zejść z masą poniżej 2 kg przy zachowaniu odpowiedniej sprężystości.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #40 17 Kwi, 2015, 14:40:49 »
No ok, w sumie mogłem dopisać, że chodzi mi o drewna typowo gitarowe :P

Chociaż...jak mówi pewna starożytna legenda, istnieje na świecie mahoniowy Flame o mitycznej masie 15 kg.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #41 17 Kwi, 2015, 14:42:34 »

Jest trochę gęstszych gatunków, tutaj masz kilka przykładów:
http://www.wood-database.com/wood-articles/top-ten-heaviest-woods/

Zajebiście wszystkie cięższe od wody  :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #42 17 Kwi, 2015, 14:47:27 »
A nie był to Gibson ze wzbogacanego uranu? :D
No dobra, ale odpowiadając konkretnie osobie która zadała konkretne pytanie: leć w lekkie wiosło, bo jak kręgosłup jebnie poważniej, to się osrasz na malinowo. Jesion bagienny jako materiał korpusu jest dobrym tropem, bo jest w pizdę lekki. Problemem jest to, że to mało popularny materiał w seryjnych wiosłach (może ktoś coś wygrzebie, ale z używką może być ciężko). Czasem nie trzeba iść w ekstremę. Po zmianie mahoniowego LP na mahoniowego Variaxa też okazało się, że można grać próby i koncerty i nie jechać na przeciwbólowych (różnica wagi jest znaczna, pewnie inny gatunek drewna, plus duża ilość komór na elektronikę).
Ja nie dość, że przerzuciłem się na lżejsze instrumenty, to jeszcze zamieniłem zajebisty, ale ciężki piec na Fractala.
A jak się wkurwię, to się przestawię z gitary na tin whistle ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #43 17 Kwi, 2015, 15:36:24 »
No ok, w sumie mogłem dopisać, że chodzi mi o drewna typowo gitarowe :P

Chociaż...jak mówi pewna starożytna legenda, istnieje na świecie mahoniowy Flame o mitycznej masie 15 kg.

Cocobolo, heban, snakewood, bloodwood i 2 odmiany palisandru. :*

Posty połączone: 17 Kwi, 2015, 15:39:01
A nie był to Gibson ze wzbogacanego uranu? :D
No dobra, ale odpowiadając konkretnie osobie która zadała konkretne pytanie: leć w lekkie wiosło, bo jak kręgosłup jebnie poważniej, to się osrasz na malinowo. Jesion bagienny jako materiał korpusu jest dobrym tropem, bo jest w pizdę lekki. Problemem jest to, że to mało popularny materiał w seryjnych wiosłach (może ktoś coś wygrzebie, ale z używką może być ciężko). Czasem nie trzeba iść w ekstremę. Po zmianie mahoniowego LP na mahoniowego Variaxa też okazało się, że można grać próby i koncerty i nie jechać na przeciwbólowych (różnica wagi jest znaczna, pewnie inny gatunek drewna, plus duża ilość komór na elektronikę).
Ja nie dość, że przerzuciłem się na lżejsze instrumenty, to jeszcze zamieniłem zajebisty, ale ciężki piec na Fractala.
A jak się wkurwię, to się przestawię z gitary na tin whistle ;)

Kształty typu SG są bardzo lekkie. Mój gibson waży jakieś 3,1 kg, mimo grubaśnego gryfu.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2015, 15:39:02 wysłana przez lwronk »

Orange

  • Gość
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #44 17 Kwi, 2015, 17:07:56 »
Jeśli chodzi o ćwiczenia to polecam kalistenikę, na wszystko  ;D

Tak, kurwa tak! W końcu ktoś gada z sensem!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #45 17 Kwi, 2015, 20:00:16 »
Hmm.. RGD7421 jest bardzo lekki, zdecydowanie najlżejsza gita na jakiej grałem.
Będę sprzedawał jakoś w grudniu pewno   :D
.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #46 17 Kwi, 2015, 20:38:38 »
Jeśli chodzi o ćwiczenia to polecam kalistenikę, na wszystko  ;D

Tak, kurwa tak! W końcu ktoś gada z sensem!

Już Cię lubię  !

Żeby nie było, aż tak bardzo offtopowo, pasek też może mieć sporawe znaczenie, popróbuj może to coś da, a nie będzie tak drastyczne jak zmiana patyka.
Albo wcześniej wrzucony statyw  ;D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #47 18 Kwi, 2015, 18:29:20 »
Tylko weźcie pod uwagę (przypomniało mi się a propos SG lwronka) nie tylko wagę, a inne aspekty gitary - wyważenie, profilowanie korpusu itp. Co z niskiej wagi gitary, jak będzie niewygodna i odruchowo zaczniemy się jakoś wyginać, napinać mięśnie, będzie bardzo ściągała bark w przypadku niewyważenie itp.

Taki eksperyment zrobiłem, ważąc wszystkie swoje gitary które mam/miałem. Wyniki od najlżejszej:

Epi SG - 3,2kg
Ibanez ARZ307 - 3,4kg (sama 3,3 ale reszta wag jest z paskiem to dodam te ca. 100 gramów)
Washburn PS10 - 3,5kg (szokłem :o :o :o )
Cort Curbow (bas) - 3,7kg
Epi EB-0 (bas) - 4,0kg

Natomiast jeśli chodzi o wygodę, w sensie to czy czuję że gitara jest ciężka, przeszkadza, ciągnie mi w dół bark bo "leci na łeb" itedeitepe, to jest tak:

Wash
(długo nic)
Epi SG
Cort Curbow
(długo nic)
Ibanez
Epiphone EB-0.

Chociaż to ostatnie miejsce EB wynikało raczej z braku dobrego paska, podejrzewam że gdybym założył taki jakiego używałem w Ibanezie (8cm skóra) to chyba byłby przed nim. I bądź tu mądry... ::)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #48 18 Kwi, 2015, 20:19:52 »
Moim zdaniem szeroki skórzany pasek sporo da bez zmiany gitary nawet, gdybyś znalazł jakiś z dodatkową warstwą pianki pod barkiem, to już w ogóle. Sam mam w planach taki pasek, tylko niestety są dość drogie.

Orange

  • Gość
Odp: Lekka siódemka?
« Odpowiedź #49 18 Kwi, 2015, 20:48:18 »
najlepszy pasek ever dla mnie to szeroki planet waves. zaraz po nim jest szeroki skórzany z maczos szopu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2006, 17:04:51
wysłana przez nikt
27 Odpowiedzi
9467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2011, 08:58:54
wysłana przez regecore
42 Odpowiedzi
17416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 08:54:41
wysłana przez commelina
19 Odpowiedzi
10689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2014, 19:46:48
wysłana przez wiaderny
12 Odpowiedzi
4104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2021, 00:16:09
wysłana przez Omlet