Autor Wątek: Jeszcze nie tak bardzo NGD - RGA121 do odnowienia  (Przeczytany 14098 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
To od razu dam "TL, DR": był sobie na allegro RGA121, wyglądał na mocno styranego, chciałem dać mu drugie życie. Akurat miałem coś do załatwienia w jego okolicach, pojechałem go obejrzeć, gryf spoko, progi ok, decha się fajnie grzmi - biorę! ;)









Top niemalże gotowy po 1,5h z zabawy z oscylacyjną. ;)


W mahoniowych plecach lakier powłaził dość głęboko, dlatego szybko zrezygnowałem z męczenia się oscylacyjną i  jutro zaczynam zabawę ze szlifierką taśmową, którą przy okazji ogarnę brzegi


 
Będzie wykończona olejem lnianym - na wzór Framusa. :) Myślę, że jest szansa że coś fajnego z tego wyjdzie. ;)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
fajnie wyglądała taka ściorana :) gratki.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Top nie do poznania, wyczyszczony idealnie. Jestem ciekawy efektu końcowego.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Taśmowa na archtopie?

Jak dla mnie to ktoś na siłę relicował wiosło. Strasznie tego nie lubię.

Trzymam kciuki za efekt końcowy!.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Mimo wszystko mi się wydaje, że to nie był sztuczny relic. Swoje raczej przeżyła, ale i ten lakier nie słynie z trwałości. Poza tym mega dużo kurzu pod mostem, ktoś dużo grał i się nie przejmował. ;) Wygląda może i fajnie , ale strasznie nieprzyjemne to w dotyku, gryf też gloss, ale to się wkrótce zmieni.

Taśmowa oczywiście nie na archtopie - top ładnie poszedł oscylacyjną i jest OK, ale plecy trzeba zryć trochę bardziej, żeby nie zostało ani trochę lakieru w porach. Czuję, że każda najmniejsza reszta lakieru pod olejem by mnie niesamowicie wkurzała. :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mimo wszystko mi się wydaje, że to nie był sztuczny relic. Swoje raczej przeżyła, ale i ten lakier nie słynie z trwałości. Poza tym mega dużo kurzu pod mostem, ktoś dużo grał i się nie przejmował. ;) Wygląda może i fajnie , ale strasznie nieprzyjemne to w dotyku, gryf też gloss, ale to się wkrótce zmieni.

Taśmowa oczywiście nie na archtopie - top ładnie poszedł oscylacyjną i jest OK, ale plecy trzeba zryć trochę bardziej, żeby nie zostało ani trochę lakieru w porach. Czuję, że każda najmniejsza reszta lakieru pod olejem by mnie niesamowicie wkurzała. :D

Trzymam kciuki. Po prawdzie, jeśli chcesz zjechać mahoń do momentu, kiedy nie będzie widać resztek lakieru w porach, czeka Cię naprawdę masa zabawy, ale wydaje mi się, że mimo wszystko, oscylacyjna jest lepszym pomysłem. Może załóż papier z trochę niższą gradacją, skoro za wolno idzie, tylko uważaj, żeby nie popsuć płaszczyzny. Nie wiem, na ile masz doświadczenia ze szlifierką, jeśli niewiele, to mimo wszystko polecam więcej cierpliwości i drobniejszy papier, bo paradoksalnie może Ci to zaoszczędzić wiele godzin pracy. ;)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Będzie wykończona olejem lnianym - na wzór Framusa. :) Myślę, że jest szansa że coś fajnego z tego wyjdzie. ;)

Top już wygląda bardzo dobrze. Czekam na efekt końcowy. Koniecznie wrzuć foty :D

Spoiler

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@lwronk : Dzięki za poradę, na pewno wezmę do pod uwagę! A ten mahoń chcę zjechać, bo te resztki wyglądają fatalnie teraz, a co dopiero po olejowaniu. Ma być totalnie "clean look". :) Mam też niemalże pod ręką dwóch znajomych, którzy zawodowo siedzą w drewnie, także trochę wsparcia uzyskałem. :) Ale cierpliwości trzeba do tego mieć dużo. :D Już na topie zawzięcie polowałem na resztki lakieru w porach grubości włosa i długości milimetra. :)

@Nightmarishreaper : Teraz tam siedzą, a właściwie siedziały Seymour Duncan Phat Cat, czyli P90. Ciekawe, ale nie moje klimaty, także ja tam chcę jakieś mocniejsze humby władować. Klucze też  wymienię, żeby hardware trzymał się kupy kolorystycznie. ;)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Mimo wszystko mi się wydaje, że to nie był sztuczny relic.

Chyba jednak był , sądząc po stanie tylnych plastików , trochę za ładne  na tak styrany korpus .

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
fajne wiosło i świetny plan na refinisz, trzymam kciuki za efekt końcowy i czekam na fotki

Spoiler

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Pamiętam to wiosło, chyba nawet całkiem długo stało na allegro.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Fajne. Zazdraszczam też chęci i czasu.

Te Phat Caty będziesz puszczał w świat?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Pamiętam to wiosło, chyba nawet całkiem długo stało na allegro.
Bardzo długo, ale zdecydowanie nie było zachęcające po zdjęciach. Na żywo prawdę mówiąc też nie. :P Gdyby nie zamiar refinishu, to pewnie sam bym dalej szukał, chcąc kupić RGA. Za to odzywa się ładnie!

Fajne. Zazdraszczam też chęci i czasu.

Te Phat Caty będziesz puszczał w świat?
Yup, Phat Caty pójdą w świat. Zainteresowany? :)

Chęci zdecydowanie więcej niż czasu... Gdyby nie to, że jest długi weekend, jestem w rodzinnych stronach i mam dostęp do narzędzi, to nie mam pojęcia, kiedy bym to skończył. Tymczasem, po dłuuugim popołudniu ze szlifierką i papierami ściernymi:



Plecy:

Top na żywo wygląda lepiej, juz słabe światło było:

Jutro zaprezentuję go w lepszym świetle i po drugiej wartstwie. :)

Hardware będzie czarny, no i myślę o pickupach. Wolałbym używki, więc pewnie nic szczególnie oryginalnego nie trafię, choć marzą mi się DiMarzio Titan. W każdym razie muszą kurwić i mile widziane puszki. :>

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Trzymam kciuki. Top zdecydowanie ładniejszy bez tego ciemnego wykończenia :)
A może zaszalejesz i jakiś ciekawy kolor, albo ostatnio modny kameleon ;) ?
Oby grała jak należy !

PS. Z ilu kawałków ma korpus?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ten lakier VLF to porażka na żywo, naprawde obrzydliwy. :D
Myślałem o lekkim przyciemnieniu krawędzi, ale nie chciałem szaleć mając tak naprawde zerowe doświadczenie.
Korpus z trzech kawałków, jutro dorzucę foto, bo układają się tak, że od dołu wygląda jak NTB. ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Dejm, ciekaw jestem jak to na tych P90 gadało, wizualnie mi się nawet podobało :D Bardzo trzymam kciuki za efekt końcowy!

Spoiler
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wykonczenie "road worn" zdecydowanie zajebiscie wygladalo! Fajny badyl. Przez durnego K7 zaczynam sie przekonywac do Ibanezow...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wykonczenie "road worn" zdecydowanie zajebiscie wygladalo! Fajny badyl. Przez durnego K7 zaczynam sie przekonywac do Ibanezow...

"Ludwiku Dornie i Sabo..." ;)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
@aciek_l
Widzę, że spodobały Ci się na dobre RGA :) :)
Jak już go wykończysz ;) wrzuć go w solidnego dropa na grubszych stringach.
Minimum drop C, minimum 11-54. I do tego jakieś przyzwoite przystawki. Zobaczysz, jak to żre, bo może być ciekawie.
A lakier typu "vafel", no, całkiem nieźle nadaje się... do zmiany ;)

PS. To kiedy sprzedajesz Warwicka :D ?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@Mat  Ja ogólnie nie miałem przekonania do Ibanezów, zGASowałem na RGA i to mój trzeci z tej serii w ciągu niecałego roku... :D

@ghostek Na pewno pójdzie do DropC, pewnie na 11-56. Nad pickupami się zastanawiam, będę musiał poszperać za używkami. :)
Warwicka, tudzież Framusa nie sprzedaję. Jest totalnie zajebisty do rzeczy, gdzie RGA są za ostre. :) I w ogóle jest zajebisty! I żeby nie było, że bronię swojego spontanicznego zakupu brzydkiej gitary ( :P ), to już dwie osoby ogrywające całą moją "kolekcję" (jak jeszcze miałem Carvina), były pod najwiekszym wrażeniem właśnie Framusa. :)

Posty połączone: 06 Kwi, 2015, 17:58:40
...no i dalej wcieram olej. ;)

Porównanie z Framusem:

Widać, że są miejsca jaśniejsze i ciemniejsze, które wchłonęły już więcej oleju. tak mi się [przynajmniej wydaje. :P W każdym razie słoje widać bardzo wyraźnie. :)

Most i tak był tak bardzo styrany, że zaryzykowałem:

Znajomy przy okazji pomalował proszkiem. Przeszlifowałem tylko wszystkie powierzchnie styku mostu z siodełkami i śrubami.

Polerka progów:

Podstrunnica swoją drogą też była dość mocno zasyfiona. W kilka miejscach na pdstrunnicy są baaaardzo drobne wyżłobienia, czyli argument za tym, że relic nie był sztuczny. ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2015, 18:08:52 wysłana przez aciek_l »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Nie mogłem się powstrzymać przed małą przymiarką. :> Czarny hardware fajnie będzie wyglądał na naturalu. A pickupy może wrzucę w matowe  puszki? ;>

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Dotarł dzisiaj SH6 z puszką w stylu vintage. ;)


Jeszcze trochę zabawy papierem ściernym przede mną, ale myslę, że dwie takie puchy powinny całkiem spoko wyglądać. :)


A jutro zaczynam drugą buteleczkę oleju, co znaczy że jestem mniej więcej w połowie olejowania. :)

Posty połączone: 11 Kwi, 2015, 08:39:56
Kilkanaście godzin po pierwszej warstwie z drugiej buteleczki. :)
Gry ładnie i równomiernie ściemniał, ciągle chłonie, ale zdecydowanie mniej niż kilka warstw wstecz:


Plecy chyba też powoli będą miały dosyć:


Nierównomierności na topie o wieeeele mniejsze, niż były. Właściwie bez bardziej wnikliwego oglądanie wyraźnie jaśniejsze jest miejsce przy dziurze na most.

Idzie dobrze! ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2015, 08:40:00 wysłana przez aciek_l »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Wleciała już bodajże 13, czy 14 warstwa. ;) Oleju zostało na jakieś 4. Mam nadzieję, że już wystarczy. :D




Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ale top trochę niedokładnie zebrałeś mimo wszystko.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@Iwronk Które dokładnie miejsca masz na myśli? (Bo o kilku wiem, ale chętnie się dowiem, co się rzuca w oczy. :) )

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2012, 17:40:54
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
4037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2014, 12:23:20
wysłana przez frost07
5 Odpowiedzi
1382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2018, 22:07:49
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
1828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2020, 20:37:39
wysłana przez wuj Bat
15 Odpowiedzi
3236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 00:35:19
wysłana przez Mat